Čo robím zle pri chudnutí?

mon1806
13. jún 2024

Baby prosim vas co robil zle ja uz vazne neviem ....kazdy moj den vyzera takto cvicim kazdy den polhodinu zo zavazim s 5 az 10 kg cinkami gumami trva to uz vyse 3 mesiacov medzi tym som vysadila antikoncepciu no ked som ju vysadila vaha isla o 2kg hore a ja netusim preco :( chodim stale na vahu a tam je stale zla vaha nic neklesam prave naopak priberam stale a stale a stale .....uz ma to normalne demptivuje aj cvicit a vsetko a do toho este 2 x do tyzdna behavam cca 5 km za 30 min a nic nic :(
Moj jedalnicek je tiez podla mna fajn jem sama zelenia ovocie smothie nejem sladkosti sacharidy mam akurat niekedy celozrnu tortilu ja fakt nechapem
Prikladam aj foto kazdeho jedneho dna mojeho

basulaak
13. jún 2024

Jedz 3x denne viac nie. Posledne jedlo o 17/18, normalne porcie bez prejedania a nesnackuj. Idealne cvicenie je HIIT. Ale strava je 90% uspechu nie cvicenie

ktochytavzite
13. jún 2024

necvic s cinkami z radsej kardio.

anna_anicka83
13. jún 2024

@mon1806 Máš nastavený svoj príjem kalórií a zastúpené všetky živiny?Meriaš sa, či len vážiš? Ak takto intenzívne cvičíš môže ísť váha hore, pretože naberáš svalstvo. Ja som začala chudnúť od januára, necvičila som. Išlo to pomaly, potom sa to zaseklo na 3 mesiace úplne. Išla som za odborníkom, nastavil ma na správny príjem kalórií, zapisujem si a mám to nastavené na týždeň, pridala som 2 x bycikel, 1 x kardio doma, 2x posilňovacie cvičenie doma. Po 2 týždňoch sa to pohlo a už to pomaly ide zase dole.

lavender94
13. jún 2024

Zameraj sa na stravu, cvičenie je len taky doplnok ale samé o sebe ma na chudnutie minimálny efekt.
Nenapisala si úplne dopodrobna čo jedávaš. Kde su bielkoviny? Tuky? To ješ len ovocie zeleninu a občas nejakú prílohu?
Zapisuj si kalorické tabuľky . Spočítaj si tvoj denný príjem a odčítaj napr 300-500kcal záleží koľko vážiš. A to si zapisuj, po 2 týždňoch ak nedáš dole ani kilo, môže byť, že ješ málo, máš spomalený metabolizmus a potrebuješ nasadiť regresnú diétu aby si to napravila (tzn. Každý týždeň pridávať cca 100 kcal) a až keď sa dostaneš na nejaké vyššie čísla tak začať chudnúť. - ale toto je docela komplikovane toto by som bez poradcu kvalitného nerobila.
Hlavne sa zameraj na začiatku na kvalitnú stravu, vyváženú, žiadne hadovanie, ale ani nie snackovanie, hrste orechov, kondimenty na všetky jedla lebo veď to je len za lyžicu. Do každého jedla pridaj proteín bez neho budeš nonstop hladná a podvýživená. Keď ti nechuti maso, tak mliečne výrobky, proteinovy prášok do kaší, jogurtov, tvarohov. Ja zbožňujem aj proteinove jogurty z lidla alebo od ehrman - namiesto vysokokalorickCh mliečnych dezertov

vyrovnanaosoba
13. jún 2024

Zameraj sa na stravu podľa kalorickych tabuliek.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mon1806
autor
13. jún 2024

Priklas stravy vam poviem :
Ranajky ryzova kasa nominal s ovocim orechami proteinom
Desiata ovocie
Obed polievka napr vcera mrkvova vymixovana
Potom cvicim mam protein po cviceni
Nasledne okolo 15 kuracie maso ryzove rezance zelenina
Potom idem von s malou a ked sa vratim tak vecera vzdy nejaka zelenina vajco tortila celozrna a tak

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mon1806
autor
13. jún 2024

@taynee a to je aka strava na redukciu ? Vsak ja uz mam pomaly ze nic nejem :D

mon1806
autor
13. jún 2024

A dalsia vec preco ked som brala antikoncepciu som schudla raz dva ? Mne za mesiac islo vdaka nej aj 6 kg dole
Ako nahle som ju vysadila nic

anna_anicka83
13. jún 2024

@mon1806 Napr. ja som prijímala vyšší príjem, okolo 1500 bez cvičenia. Na chudnutie (váha, výška, vek, pohlavie) mi vyšlo 1200 (chudnutie 0,5 kg za týždeň). Jedálniček mám na 1300, niekedy 1400, pretože sa mi tam ráta aj cvičenie. Ak mám bycikel do kopca, čo spálim aj 900 kalórií, tak si dávam aj snack k 3 jedlám. Každý deň si zapisujem príjem a výdaj, aby som mala na konci týždňa okolo tých 8400 (čiže 1200 na deň).

snowflakenel
13. jún 2024

Ako to robite s kardio? Beh? Chodza? Kolko km na zaciatok?
Ako ste sa.nastavili,,ak,ste.predtym nebehavali vobec?
Mam.170cm, 62 kg, potrebujem ist dole na povodnych 53.
Kolko kalorii mozem,prijat?

lulana79
13. jún 2024

Ak beháš 3mesiace, 2x do týždňa 5km za 30min, to máš 6-kové tempo. Ak si predtým nebehávala, tak beháš na vysokých tepoch, možno 150 a viac. Neviem, čo na beh používaš, aké hodinky či apku a čo všetko ti meria, ale existujú bežecké zóny a behá sa podľa nich. Ak beháš na nízkych tepoch, spaľuješ tuky, ak na vysokých tak cukry... Podľa mňa spaľuješ cukry a preto ti aj váha stojí. Ja ti poviem za seba; ja som nikdy nesledovala stravu ani kalorické tabuľky... ja behám a cvičím a schudla som tým. U mňa to vždy bola snaha schudnúť max tak do 5kg a takto sa mi to darí... Aj váha činiek je podľa mňa veľa... 10kg? Sú skvelé cviky na ruky a žiadne činky použiť ani nemusíš

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
13. jún 2024

@taynee to z akej múdrej knihy ťaháš tieto hlúposti čo tu píšeš? 🙈

@mon1806 keď nechudneš nie si v kalorickom deficite. Jednoduché 🤷🏽‍♀️ Začni používať kalorické tabuľky a budeš prekvapená

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
candii
13. jún 2024

Prečo neješ sacharidy ? Podľa mňa máš zlý jedálniček, telo potrebuje aj sacharidy, len zo zeleniny neziskaš energiu potrebnú sa správne fungovanie tela. Sacharidy nie sú zlé 🫣 aj tuky potrebuješ. Jasné že keď ješ len toto tak telo si ukladá potom tuky na horšie časy. 80% chudnutia robí len strava. Ty budeš chudnúť so správnou stravou aj bez cvičenia.. mala by si kontaktovať nejakého trénera ktorý sa zaoberá aj výživou aby ti poradil ako sa správne stravovať.

11bodka11
13. jún 2024

@taynee a to kolko sa da takto fungovat? Bez sacharidov? Ved to normalny clovek nema sancu vydrzat.

candii
13. jún 2024

@taynee no to je síce pekné že si schudla toľko kg ale na koľko pretože keď čítam čo všetko papas toto sa nedá dlhodobo udržiavať celý život napríklad. Keď sa vrátiš k pôvodnému stravovaniu príde Jojo efekt .. treba si vybrať strednú cestu, to ti povie každý normálny výživový poradca. Takú ktorá bude udržateľná stále .. nie je v poriadku vylúčiť sacharidy ani pečivo, to nie je nepriateľ. Žiadne jedlo nie je nezdravé ide len o množstvo. V podstate vyradis všetko si v kalorickom deficite ale to budeš aj so sacharidami aj s pečivom, toto čo čítam je týranie

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
11bodka11
13. jún 2024

@lulana79 ako si sa stravovala? Tiez potrebujem zhodit len cca 3-5 kg

candii
13. jún 2024

@taynee tak to ta obdivujem naozaj.

lulana79
13. jún 2024

@snowflakenel začni beh-chôdza, kľudne minúta beh a minúta chôdza. To hlavné je, aby si sa držala na nízkych tepoch... kľudne to môže byť beh v tempe 8-9 príp. aj 10min/km... takto si 3mesiace buduj základnú vytrvalosť... nemôžeš začať behať rýchlo (a pre začiatočníka je tempo 6 fakt rýchle), je to veľká záťaž na srdce, ktoré doteraz na to nebolo zvyknuté.

elenkaba
13. jún 2024

@mon1806 skus na par dni kaloricke tabulky, od nich sa odpichnes, takto sa to neda posudit, lebo ovocia moze byt par kusov cucoriedok do kase alebo cela miska, kase kolko? Plna miska? Ci trosku? Inak ryzova kasa je dost kaloricka, moc nezasyti a ani makro/mikroziviny nic moc, bielkoviny napr.cely jemny tvaroh na ranajky ta zasytia omnoho viac. Taktiez ryzove rezance hmotnost? Aj ryzova kasa aj ryzove rezance su sacharidy, takze sacharidy mas v strave. Fakt treba vyskusat tie kaloricke tabulky, staci uplne par dni nahadzovat /netreba dlhe mesiace, len aby si ziskala predstavu/ a presne vazit a budes prekvapena, niektore potraviny vyzeraju nenapadne, nezasytia a maju kopec kalorii/sacharidov.

ktochytavzite
13. jún 2024

@mon1806 kasa s ovocim?Bez ovocia alebo rano ovocie a desiata-ziadna.
@lulana79 ako behqvas na tych zonach?To znamena ze tadsej pomalw tenpo a dlhsie ci ako?

snowflakenel
13. jún 2024

@lulana79 ved to, musim zacat pomaly, lebo nemam uz ziadnu kondicku. Kedysi som sportovala, no vek, sedave zamestnanie spravilo svoje. nie.som tucna, no absolitne.ziadna kondicka.
A aku apku je dobre pouzovat na kaloricke tabulky?V tomto spm uplny laik....☹

lulana79
13. jún 2024

@11bodka11 úplne normálne... ja som stravu skutočne nikdy neriešila. Ja behám 7rokov, cca 50km týždenne. Ak mám chuť na čokoládu večer o ôsmej, dám si ju. Ja sa mám príliš rada, aby som si odopierala jedlo, čo mám rada 🙂

mon1806
autor
13. jún 2024

@elenkaba vdaka skusim tie tabulky len ked ja na to nemam cas pri detoch no posnazim sa

snowflakenel
13. jún 2024

@lulana79 mas zdravy pristup...

mon1806
autor
13. jún 2024

@ktochytavzite beham na 140 tepoch nikdy nejdem do zony 4 a vyzsie