Čo mi stlmí chuť do jedla?

15. okt 2020

Prosim vas nepytam si liek ktorym by som nahradzovala stravu atd

Len ci neviete o niecom čo tlmi ucinne chut do jedla pretoze ja ju mam 24 hodin denne 7 dni v tyzdni...a nie nie som tehotna..

lauriema
15. okt 2020

Veľa vody s citrónom

sissy27
15. okt 2020

Hej, existujú a sú zakázané vo väčšine krajín EU, pretože ich negatívne vedľajšie účinky prevažujú nad pozitívnymi.
A stále sa dajú zohnať cez internet, ale nevieš či originál alebo nie (áno, aj lieky sa “fejkujú” ).
Tvoje “žranie” má nejaký dôvod - možno stres, nuda, smútok... začni tam, rieš príčinu prečo stále potrebuješ jesť. A nehanbi sa osloviť odborníka - psychológa, dietológa, trénera.

kittykat22
15. okt 2020

Musis vydrzat. Ja som takto prestavala jest v noci a potom som prestavala so sladkostami. A ide to - musis mat pevnu volu. Tie zaciatky boli strasne - nebudem ti pisat, ze za cokoladu som bola ochotna ist bosa v snehu 20 min do tesca, len aby som si nieco dala. Ale vo finale to dopadlo a ja vecer nejedavam (myslim dojedat sa po veceri hlupostami) a sladkosti si dam prilezitostne - nie kazdy den 3x. Mala by si jest 3x denne, pripardne 2x + mansiu vec a cau.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
15. okt 2020

Do obchodu ísť raz týždenne na poriadny nákup. Nekúpiť sladkosti, slané, sladké vody.
Kúpiť biele jogurty, ovocie, zeleninu, kvalitné mäso, ryby. Veľa minerálok, stolové vody.
Na chladničku si napíš " kukni sa do zrkadla a potom zer ak máš odvahu " 😄
Radšej sa napi vody, urob 5 drepov a otoč sa na päte 😉
Alebo niekomu stačí pozerať extrémne premeny

tripetta
15. okt 2020

Extrémne premeny a Môj 270kg život sú veľmi motivačné programy.

mamanadruhuu
16. okt 2020

Viac pi tekutín, miesto jedla si daj do úst žuvačku, a keď máš chuť jesť , tak zvoľ zdravši druh jedla oškrab si mrkvu a chrumaj z tej určite nepriberiete 🙂.. mrkva mi príde taký neutrál , ovocie obsahuje veľa cukru...

Ale vždy je tam problém, zajedas stres trápenie ješ len tak lebo máš pocit že potrebuješ mať niečo v puse , alebo máš pocit hladu ... Skús viac opísať vstav kedy dostavas chuť na jedlo alebo potrebu jesť žuť a napíš mi , možno ti pomôžem alebo poradím.

dollyzv
16. okt 2020

Jedz,ale zdravo..ak teda stále potrebuješ niečo žuť..napr.cipsy náhrad uhorkou nakrájanou na kolieska,paradajkou,miesto keksu ovocie,popripadne žuvačky...

jessicai
16. okt 2020

Som na tom rovnako. Teraz už druhý týždeň sa mi podarilo naštartovať vďaka kalorickym tabuľkam. Mám však ešte stále strašne stavy zúfalstva a cítim sa z toho unavená, že sa musím stále kontrolovať v jedení.

asia83
16. okt 2020

Vaša psychika. Z doplnkov chróm a bróm.

ketrint
16. okt 2020

Oriesky! Alebo tie orechove mixy, kde su aj hrozienka.alebo brusnice, to si clovek aj zamaskrti, aj to zasyti...

tncka
16. okt 2020

Moja kamoska tvdi,ze pomaha cvicenie. Ze ked docvicis nemas taky hlad a keby aj,rozum ti uz nedovoli sa napchat sprostostami ked uz si si musela vytrpiet hodinu behu alebo posilnovania🤣asi to budem musiet skusit ci to ozaj funguje

whatever1
24. okt 2020

Nahrad pečivo niečím iným napr rice cakes. Ja som tak zhodila 4kila behom pár týždňov a ničím iným som sa neobmedzovala.

prispievatel
24. okt 2020

Autorka píše o neustálej chuti do jedla:
"pretoze ja ju mam 24 hodin denne 7 dni v tyzdni"

Odpoveď: sme na jednej lodi! Toto isté mám aj ja!!

@kittykat22
"za cokoladu som bola ochotna ist bosa v snehu 20 min do tesca"

Odpoveď: V tomto sme velice rovnakí! Ja tiež asi som brutálne závislák na jedle lebo aj ja veľakrát v noci o druhej bicyklujem na pumpu pre maškrtu. Ľudovo povedané "za maškrtu by som zabíjal" čo je už vážny level závislosti. Keď mám aj posledných 2€ tak si kúpim sladkosti že si poviem, do výplaty hladovka ale aspoň teraz si ešte spravím hody.

@jessicai
"Mám však ešte stále strašne stavy zúfalstva a cítim sa z toho unavená, že sa musím stále kontrolovať v jedení."

Odpoveď: Presne tak! Toto je aj môj problém. Proste neviem sa premôcť a keď aj začnem s nejakou delenou stravou, zeleninou, vynechaním maškŕt vydrží to pár dní a potom to praskne. Jediná brzda je keď sa mi minú peniaze a u aktuálneho zamestnávateľa nedávajú zálohy.

Ach tá psychika... presne o to ide na čom sa zhodla väčšina. Tá nešťastná psychika. Ja viem čo sa má a nemá ale nemám pevnú vôlu to spraviť. Všeobecne mi chýba pevná vôla preto neviem ani hospodáriť atď. Proste celý môj život je o tom že nemám pevnú vôlu. Či to bolo učenie sa, sporenie, jedenie...
Tu už asi rada nieje lebo ako vravíte "kým neprepneš v hlave" tak niet rady.

-------
P.S. Inák robím teraz jeden experiment s chudnutím že svoju slabú stránku využiť vo svoj prospech. Téma je tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/experiment-s-novou-variantou-chudnutia/