Chudnutie, vaše rady, skúsenosti a môj denník

kika1892
18. jan 2013

ahojte baby už som si prešla toľko diskusií , stránok o chudnutí a aj som nejaké tie diéty držala .
Keď som bola ešte puberťačka nikdy som nemala problém s tým že som väčšia než ostatné kamošky s ktorými som chodila von , dokonca ani s chalanmi som nemala žiadny problém vždy keď sme boli na diskotéke sa okolo mňa točili , bolo to tým že som vedela svoje prednosti ukázať samozrejme veľký výstrih musel vždy byť , držala som aj nejaké diety kedže mama chcela aby som schudla kým sa dá a tak sme sa vsádzali o rôzne veci že ak schudnem kúpi mi to či ono , bohužiaľ večne som diéty porušovala (zbožňovala som pizzu , hamburgery , hranolky , mastne jedla , pečivo ) a pribrala som všetko späť+ ďalšie kilá navyše . teraz mám 20 rokov, 110,5 kil a už sa na seba nechcem pozerať do zrkadla a cítiť sa zle keď ma v lete volajú na kúpalisko a ja kvôli svojej nadváhe nejdem , v lete sa budem vydávať a potom ma čakajú s nastávajúcim rôzne dovolenky a viem že by som sa cítila zle keď budeme na pláži a ja 2 krát taká veľká ako on , táto diskusia mi bude slúžiť ako môj denník ,budem rada keď mi sem pridáte vaše skúsenosti a rady , aby mi to išlo lepšie

kika1892
autor
18. jan 2013

už 3 dni sa snažím chudnúť takže tu je môj jedálniček : streda : 2 celozrnné rožky s kuracou šunkou , jogurt, guláš ale bez mäsa (bolo totiž srnčie a to ja nejem ) takže len šťava trochu zemiaky a mrkva (bez pečiva ) , kaleráb, 2 hydinové párky štvrtok : 2 celozrnné rožky +kuracia šunka , jogurt, polievočka , 2 hydinové párky , 3 jablká
dnes zatial : 2 celozrnné rožky + kuracia šunka , jogurt , 2 jablká
največí problém mi robí pitie , učím sa piť denne som doteraz pila max. liter vody niekedy ani to nie teraz sa snažím minimálne 1,5 litra vody

iconka
18. jan 2013

@kika1892 ver si a urcite dokazes schudnut. Zapisuj si co presne jes a potom to zrataj. Jedz 5x denne, z tohto tvojho rozpisu tazko vediet co si jedla kedy. Ale cz rozok by som si dala asi len jeden a parky vobec nie. Nauc sa pit tak, ze maj stale na stole, alebo niekde vedla seba na viditelnom mieste pohar s vodou a tu doplnaj kazdu hodinu, nic tazke, neboj sa. V 20tke by si mala naozaj vazit menej, ja som vtedy mala 58kg (bejvavalo ☹ )...drzim palce

bonaquaba
18. jan 2013

@kika1892 takze v prvom rade treba sa vela hybat, vyber si nieco co ta bavi,bud v posilovni alebo vonku,len ten pohyb musi byt intenzivny a pravidelny,to znamena,ze ak chces schudnut,tak musis makat na sebe a vela cvicit,az tak,ze budes odpadavat od bolesti,sammozrejme vyseldook sa nedostavi hned,ako by si ocakavala,ale az tak po troch mesiacoch mozes pozorovat zmeny,kedze ten tuk sa na teba lepil dlhsie ako jeden mesiac,ale 5 rokov aj viac
a co sa tyka stravy tak 5 x denne jest a mozes jest uplne vsetko,ale po 15 hodine ziadne tuky,skroby, cukry,pecivo nic, dovtedy sa najedz coho chces,ale potom len zeleninka,maso si kludne mozes dat ale nie s ryzou alebo zemiakmmi, ryby su dobre ... obmedzit sa mozes kludne v strave ale urcite nie tak,ze teraz zo svojho jedalnickavylucis vsetko mas rada,lebo potom pride na teba slaba chvila a zjes celu chladnicku,
a teraz ti napisem ako ja chudnem,resp. si davam postavu dokopy,lebo som chuda,ibabrusisko mam velke,ja som si ako pohyb zvolila zvolila beh,kedze ma behanie bavi,chodim behat 4 x do tyzdna 60 minut a potom este cvicim doma na brucho,lebo moja postava vyzera katastrofalne brucho mam velke ako pred porodom, ako huspennina 😝 a jedine beh ma bavi a hlavne pri troch detoch mam len na to behanie cas, super sa prevetram hlavu vycistim a idem dalej,beham dva tyzdne,vysledok este ziaden,ale verim,ze po 2 mesiacoch intenzivneho behu sa mi bude postava pekne formovat a co satykastravy nic som nevylucila z mojho jedalnicka,akurat poobede nejedavam sladkosti vecer uz jem iba zeleninu,travu 😀 a vela pijem cistej vody s citronom,

kika1892
autor
18. jan 2013

@iconka dakujem ti za rady , snazim sa to jest s intervalom 3,4 hodiny cize kazde 3 hodiny si nieco dam a ked mam chut na sladke tak si dam jablko alebo nejake ine ovocie , a to pitie skusam s budikom mam nastaveny budik aby mi zvonil kazdu pol hodinu a napijem sa 🙂 no dufam ze mi to pojde aj nadalej 🙂

petronellynka
18. jan 2013

@kika1892 dovolim si nesuhlait s @bonaquaba na vybornej stranke http://www.chudnutie-ako.sk ( velmi odporucam tuto stranku je tam vsetko co potrebujes vediet o zdravom chudnuti) som nasla o cviveni toto
Ak chcete schudnúť, musíte cvičiť v pomerne miernom tempe. Možno sa vám bude dokonca zdať, že to ani nie je tréning. Nepodľahnite pokušeniu pritvrdiť. Kúpte si športtester a merajte si údery srdca. Cvičte tak, aby počas celého cvičenia bola vaša tepová frekvencia stále rovnaká. Parametre vypočítané pre vás:
• Cvičte pri záťaži 135 úderov srdca za minútu,
• 3 až 4 krát týždenne.
• Jeden tréning nech má 45 až 60 minút.
• Najlepšie, ak jeden deň cvičíte a druhý deň máte relaxačný.
• Vhodný šport: rýchla chôdza, bicykel.
• Nevhodné športy pre obéznych: všetky dynamické, kde sa namáhajú kĺby ako beh, fotbal, tenis, squash a podobné.
Príliš tvrdý, ani príliš dlhý tréning nie je pri chudnutí vhodný. Svoju tepovú frekvenciu si počas cvičenia stále kontrolujte športtesterom a udržiavajte ju čo najpresnejšie. Toto zaťaženie je pre vás bezpečné a budete pri ňom chudnúť.
Nepridávajte si záťaž, aj keď by sa vám zdalo, že ešte bez problémov môžete. Intenzívnejšie cvičenie by už nebolo pre chudnutie efektívne. Môže prospievať srdcu a kondícii, ale s tým počkajte na neskôr. Nezačnite cvičiť hneď na úvod 45 minútovým tréningom. Prvé cvičenie stačí 5 až 10 ninút a potom si postupne pridávajte dĺžku tréningu asi po 5 minút. Pri takom cvičení nebudete mať ťažkosti so svalovicou = cvičíte tak, ako to má byť.

kika1892
autor
18. jan 2013

@bonaquaba dakujem za radu a som rada ze tebe sa dari 🙂

katy2
18. jan 2013

@kika1892 Prestuduj si tuto stranku.... http://www.chudnutie-ako.sk/
Je to tam super rozpisane, nie je to narocne, nie je to drasticka dieta.... Su tam aj vzorove jedalnicky....
Samozrejme nezabudaj na pohyb....
Mimochodom tie 2 rozky su vela, to si daj radsej jeden rozok a vela zeleniny.... Parky by sa nemali...
Drzim palce 🙂
Ja idem podla tej stranky a od 3.1. mam o 5 kg menej 🙂

kika1892
autor
18. jan 2013

@petronellynka dakujem ti pekne za rady , aj za stranku , ja som chcela na sebe tvrdo makat a zacat vela cvicit aj tazke cviky ale ked som zacala sama som videla ze koli bruchu to hned nepojde tak som si dala cvicenie na rotopede a nejake cviky na brucho 🙂

kika1892
autor
18. jan 2013

@katy2 zabudla som k tym rozkom pripisat ze si davam aj 2 papriky ale uz som to nechcela pisat do dalsieho komentara , je to len zaciatok a tak sa snazim upravit si nejako jedalnicek aby som tolko nejedla , dakujem ti za stranku , a som rada ze sa ti v tom chudnuti tak dobre dari

petronellynka
18. jan 2013

@katy2 no dari sa ti vyborne...za 2 tyzdne 5 kil? parada...ja sa odvazim za tyzden a uvidim...snad to pojde dole.

mimikyky
18. jan 2013

@kika1892 jesť častejšie (každé 2,5-3) hodiny a menšie porcie, posledné malé jedlo (bielkovina,zelenina) kľudne 2-3 hodín pred spaním... ranné jedlá by mali obsahovať viac sacharidov ako poobedné, a poobede pridávať zase viac bielkovín... sacharidy radšej pomalé, nie rýchle cukry.... veľa zeleniny, ovocie... cz pečivo, ovsené vločky... jogurty okolo 3%, nie light, tie majú zbytočne veľa cukru... syry tvrdé, do 20-30%... mäsko chudé, kuracie,morčacie orsia, hovädzie, ryby... variť, dusiť, na pare, piecť, grilovať... a veľa piť.....
pohyb aspoň 3-4x do týždňa po cca45min
a pôjde to krááásne 🙂

gucciok85
18. jan 2013

najlepsia je delena strava, vynechat pecivo na nejaku dobu, je to tazke ale treba na to ist postupne, uplne vynechat sladkosti, cukor, ceralie, znizit prijem sacharidov,nejest kysnuce jedla, v com je drozdie vynechat,aspon na mesiac potom uvidis ako sa budes citit aj budes pomaly chudnut. Treba samozrejme vela pit minimalne 2,5 l, v lete viac. Vela zeleniny, ovocie pomenej.netreba hned vsetko odopierat, lebo potom clovek ma vycitky svedomia, treba na to ist postupne, a skusat. Zapisovat co si zjedla za cely den, aj kolko vody si vypila. Raz tyzdenne sa odmen niecim co ta potesi napr v nedelu. Tie kila si naberala postupne, a nie hned, nemozes hned aj schudnut, len postupne.

lilitela
18. jan 2013

@kika1892 no niektore z tychto rad podla mna nevedu k dlhodobemu znizeniu a udrzaniu hmotnosti ale naopak - k skoremu ukonceniu takeho rezimu a teda zlyhaniu a jojo efektu. Prepacte mi ale napisat ze 2 rozky na ranajky su vela? Alebo ze ma robit 4x do tyzdna 60 minut narocny sport pri 110 kg a este potom pokracovat doma s posilovanim? Coskoro budes bez energie a vzdas to. Davaj si male ciele. Tie mozes potom zvysovat. Co z toho ze rychlo za 2 tyzdne schudnes 5-6 kg? Je to pre telo sok a zacne sa branit. Chudnutie sa spomali a ty budes sklamana. Sama pises ze s tym bojujes cely zivot. Ked si chces zobrat nieco k srdcu tak rady od
@petronellynka a
@mimikyky

gucciok85
18. jan 2013

davam za pravdu lilitela

katy2
19. jan 2013

@lilitela stojim si za svojim, ze dva rozky na ranajky su vela... radsej jeden a inu prilohu k tomu - syr, sunka a hlavne zelenina.... radsej si dat o tri hodiny dalsie jedlo.... nejest narazovo....
s tym sportom suhlasim....

lucka127
19. jan 2013

Ahojte rada sa k vam tiez pridam..uz mam nervy zo seba makam na sebe cvicim 5x tyzdenne je fakt ze mam rada sladke takze kazdy den nieco zobnem jem aj zeleninu aj ovocie a ta idiotska vaha stoji moje nervy..dufam ze to dam dole
idem mrknut tu stranku co tu odporucate a musim skusit este nejak pohnut zo stravou,je rpavda ze brusko mi mierne zliezlo aj zo stehien ale ta vaha furt 80 ako dovi dopo:(:(

lilitela
20. jan 2013

@lucka127 mozno si zhodila tuk a nabrala svalovu hmotu. Dalsou dobrou metodou je aj meranie partii krajcirskym metrom.
@katy2 respektujem ak ti to funguje. Ja jedavam 2 rozky s maslom sunkou a zeleninou, jedavam 6x denne, 3 hlavne a 3 male jedla a chudnem cca 2 kg mesacne uz vyse polroka. Jem vsetko okrem mastnych a sladkych vyrobkov. A dam si dokonca aj parky. Nad 85% masa. Ja sa hladom trapit nebudem. Vsetko si presne vazim a nahadzujem do kaloricketabulky.cz.

niky13
20. jan 2013

suhlasim s @lilitela, netreba vynechavat potraviny, ktore nevies vynechat cely zivot, lebo potom sa kila skor ci neskor vratia spat. Potreba jedla u 110 kg cloveka je ina ako u 70kiloveho. Teda 2 rozky na ranajky su v poriadku. Ona nema hladovat, ma len postupne znizovat energeticky prijem. Ale samozrejme cukor a sladkosti k zdravemu stravovaniu nepatria. Z vlastnej skusenosti viem, ze ked sladke nie je doma a na 2 tyzdne ho vyradime z jedalnicka, tak uz ani nie je chut. Teda pokial sa netulame v obchode medzi regalmi so sladkostami. 🙂
Ja napr. tiez potrebujem silne ranajky, lebo potom by som bola hladna uz za hodinku, tocila by sa mi hlava, je mi zle od zaludka. Ale napr. vecer jest vela nepotrebujem.

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 váhu si nevšímaj, cm a ich úbytok sú dôležitejšie 😉 -cm = -tuk, a o to predsa ide 😉

lucka127
20. jan 2013

@lilitela meriam meriam veru🙂 nieco slo som pevnejsia voda odisla len ta vaha stagnuje a teraz uz aj meter

lilitela
20. jan 2013

@lucka127 a ako dlho uz "dietujes"?

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 neboj, zase sa to pohne 😉

lucka127
20. jan 2013

@lilitela ja nedietujem praveze zaradila som viacej zeleniny ovocie salaty, pecivo jem max 1x denne cca 1-2 kusky a prezivam na jogurtoch s bebe dobre rano ten mam na ranajky obcas aj na veceru uz asi takto taham 3 mesiac
pred sviatkami som sa dostala na 77,9 -78,5 po sviatkoch 😠 som to pribrala nazad a odvtedy sa neviem pohnut podarilo sammi na 79,5 a zase som na 80 tke cvicim 5x do tyzdna schiferku, pilates obmienam cca 50-70min a 1x z toho je zumba 1 hodinu..

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky no to velmi prevelmi dufam a dufam ze to nevzdam ☹ vies dost to odradza kedze po Selenke druhej dcerke ked som sa do toho zahryzla do dvoch mesiacov som mala dole tymto tempom + vecerne behanie 19 kg:(:( a teraz nist ani deko len hore dole a to som predtym tiez jedla normalne + sport

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 ja som najlepšie, najrýchlejšie schudla po 1. a 2. pôrode... po 3.ťažko, a dlho, a po 4.hneď ako smom prestala kojiť...
mne sa nepozdáva to bebe dobré ráno 😝 a hlavne na večeru... a neješ málo? možno aj preto nechudneš, telo si drží zásoby...

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky snazim sa jest vtedy ked som hladna a neprejedat sa take normalne porcie
myslis ze ebbe mi tam robi sarapaty? ja si ale po obede doprajem skoro kazdy den sladkost som zavislacka..:(

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 nemyslím, viem 😉 skús ich jesť len ráno, keď už sa ich nevieš vzdať- čo by bolo najlepšie, a nahradiť ich obyčajnými vločkami

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky blee:D obyc vlocky by som asi endala uz len ked zapecene ale obyc brr az zimomriavky z toho:D:D
este som skusala fitnessky ale to je vsetko asi amrketingovy tah rozmyslam ze ich nahradim ovocim to mozno bude najlepsia kombinacia len dufam ze envyhaldujem telo ked mu zas uberiem je to dost na celom dni lebo ja maqm tri deticky a rano som celkom an ne sama prakticky az do poobedia rano letime do skoly skolky okolo maleho + praca +domacnost + cvicim ktovie ci mi to nestoji aj z mierneho stresu🙂do 11 robievam faktury a na druhy den ficim opat od pol 6 😀

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 ja nekážem ubrať, vymeniť 😉 zapečené, a aj fitnes sú samý cukor 😝 radšej obyčajné, a ovocie k tomu...trochu orechov, mandle...

iconka
20. jan 2013

@lucka127 aj ja som mala na vlocky pohlad, ze su blee 😝 ale nie je to tak. Skus si ich rano uvarit, pridat do nich jedno kiwi, alebo pomaranc, trochu orechov a uvidis aka dobrota to je. Ja si davam aj 2druhy ovocia do obycajnych a do ochutenych jedno 🙂 Totalne ma zbavili zavislosti od sladkosti. Nikdy by som tomu neverila, keby mi to niekto povedal, ale uz to mam odskusane 3tyzdne a funguje to. Skus, za to nic nedas. 😉