Chudnutie - prerušovaný pôst

11. jan 2022

Babenky držal niekto prerušovaný pôst - Intermittent fasting, máte skúsenosti? Schudli ste? Ja som si konkrétne vybrala 14/10. Diky za každé odpovede 🙂

saxana000
11. jan 2022

Ano ako casnicka tak fungujem na striedacku pol.zivota a naozaj vzdy sa mi podarilo schudnut nevedela som preco ked sa ma pytali co tobim ze chudnem tak som len povedala.ze pracujem.az potom som zistila ze nejaky prerusovany post existuje a spatne si uvedomila ze ho vlastne drzim.okno mam vacsinou 18/6

autor
11. jan 2022

@saxana000 to je pekné, že takto prirodzene ti to ide 🙂 No ja robím v kanclíku, to je ťažšie nemyslieť na jedlo 😨

ckocka
11. jan 2022

Podstatné je kolko, nie za aký čas.

zuziiiii
11. jan 2022

@saxana000 18/6 znamená ze 18h nič nejdeš a potom pocas tých 6h ješ?

autor
11. jan 2022

@zuziiiii Áno, ja mám 14/10 takže 10 hodín jem a 14 len voda a nesladený čaj...ale keďže v tých 14 hodinách je aj 8 hodinový spánok tak bez problémov sa to dá zvládnuť. Napr raňajky 5:30 obed 11:00 a olovrant-večera 15:00 a potom už nišť 🙂 Čítala som že pre ženy je lepšie 14/10 muži 8/16

autor
11. jan 2022

@ckocka Áno, idem podľa kalorických tabuliek

zuziiiii
11. jan 2022

Tak ja som jedla napr. včera o 16h naposledy.... Ešte som od rána nič nejedla len pila vodu a zelený nesladeny čaj.... Neviem kedy budem jest asi o 10h

evkamotka
11. jan 2022

Ja to držím ale podľa mňa veľa vody nenamutis. Finta je dosť v tom,že skrtnes kalórie,lebo ich v danom časovom okne všetky nestihnes prijať. Ja napr len raňajkujem a obedujem. Potom najbližšie jedlo sú až na druhý den raňajky. Od obeda do večera stíham kalórie spáliť a ďalšie neprijmam,takže chudnem. Jem bežné jedlo,ale teda len raňajky a obed. Ak si chces natlačiť do toho okna tri bežné jedla, skôr si len udržis aktuálnu hmotnosť.
Ja som ešte zaradila denne 30min cvičenie. Za 2.5 mesiaca som schudla 9kg. Telo je proste v kalorickom deficite

zuziiiii
11. jan 2022

S týmito tabletkami nemáte skúsenosť?

autor
11. jan 2022

@evkamotka Super, krásne si schudla

janewithane
11. jan 2022

@zuziiiii len pri tomto ide o tu pravidelnost a dlhodobost ze telo so zvykne a znizujes si aj inzulinovu rezistenciu a pod..

autor
11. jan 2022

Dá sa, že cez týždeň idem od 5:30 - 15: 00 a víkend vstávam o 9tej tak celé to posuniem?

janewithane
11. jan 2022

Podla mna to nie je velmi vhodne... Ale tak vzdy lepsie ako nic..

kotvickaa
11. jan 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

nejde o to ci to posunies ale ci naplnis kaloricky prijem tak ako mas nastaveny

kristinka71
11. jan 2022

Ja držím IF 16:8 a do toho som na ketogennom metabolizme, není pre mňa nič lepšie... začiatky boli kadejaké, veľmi ťažké ale telo si zvyklo, zdraviu je prerušovaný post veľmi prospešný a kto tvrdí opak, nehadam sa, ale treba si o Tom naštudovať 🙂 každopádne držím palce 🙂

zuziiiii
11. jan 2022

@kristinka71 co je to ketogen metabolizmus?

kristinka71
11. jan 2022

@zuziiiii je to keto dieta, ale teda nie tá, ktorú vidíme v reklamách, sáčky, ale skutočne jedlo, ktoré sa zakladá primárne na bielkovinach a tukoch s maximálnym obmedzením sacharidov a teda telo používa na svoj chod ako primárny zdroj energie telesný tuk 🙂

veronikaszabova
11. jan 2022

Anonym - nejde o to, ako si nastavis hodiny, ci 10/14, alebo 16/8....atd...
Dolezity je kaloricky deficit. Ten je alfou a omegou vsetkeho.
Ja vacsinou jem od 8:00 do 17:00, aktualne kazdy 6ty den mam postny (iba voda a nesladeny caj).
Riadim sa KT

autor
11. jan 2022

@veronikaszabova Tiež idem podla KT nadstavené trénerom ale k tomu som si chcela ešte dať prerušovaný post.

matikdrabyik
18. dec 2022

@kristinka71 ahoj. Aj sa ti podarilo schudnúť?
Ja tiež teraz mesiac idem na keto a 18/6 a mám 6kg dole.

eena
25. jan 2023

Podstatou každého chudnutia je menej prijať a viac vydať - proste môžeme si vravieť čo chceme je to tak. Roky som držala prerušovaný pôst a ani som o tom nevedela lebo vtedy to nikto takto nenazval... Proste ja prirodzene nepotrebujem resp. nechcem raňajkovať. A váhu som mala stabilnú v pohode. Potom som začala pracovať v kancelárii kde ma presvedčili, že raňajkovať sa má a bla bla. Tak som sa vyžrala o 10 kg. Tak som sa pekne krásne vrátila k systému neraňajkujem jem cca od 11 do 17 -18 hod - vynechala som chlieb (ten aj tak veľmi nemusím) a snažím sa aj vynechávať sladkosti (no ak chcem tak si kúsok dám). Pridala som pohyb - napadal sneh tak odhadzujem alebo si večer trochu "zatancujem". Za mesiac mám asi 4 kg dole a ide mi to úplne prirodzene. Nikdy som žiadnu diétu nevydržala dodržiavať - akosi psychologicky v momente keď niečo musím alebo nesmiem tak mám potrebu robiť pravý opak. Netvrdím že každému to bude vyhovovať tak, ale ono v prvom rade treba počúvať vlastné telo - ono vie samo čo mu vyhovuje