Chudnutie pod lekárskym dohľadom

zuzula6661
12. okt 2012

chcem chudnut pod lekarskym dohladom ako na to ? Ma s tym niektora z vas skusenosti ? ☹

monika15
12. okt 2012

@zuzula6661 ja som to uz skusala.... 🙂 u nas sa davaju specialne lieky 400$ na mesiac som aj schudla 7 kil za mesiac lenze tlak neustale vysoky.... v kuse ma bolela hlava... tocila.... no neviem... po mesiaci som si povedala ze radsej nie....
no ale to u nas neviem ako na SK sa to robi.

zuzula6661
autor
12. okt 2012

Ja co som pocula tak sa niekam k uchu pichnu nieco ako ihly ktore su pichnute do nejakych bodov, ma to vraj obmedzit chut na jedlo 🙄 a potom je vypracovany jedalny listok ktory znel dost kruto ☹

liz_lemon
12. okt 2012

@zuzula6661 tieto ihly mali 2 moje kolegyne, a ani jedna neschudla

angelin84
23. feb 2013

Pekný večer, neviem, či je to ešte aktuálne, alebo ste to už vyriešila, ale ja som išla normálne k obezitológovi a on mi poradil a chudla som pod jej dohľadom, pomocou diéty, ale aj liekov na mieru. Schudla som cca 35kg.

nitrankanr
5. mar 2013

@angelin84 mohla by si napisat nieco viac?

edita84
5. mar 2013

@angelin84 to taký lekár existuje? kolko si mala kíl ked si tam šla nie je to nejak kilami obmedzené?

angelin84
5. mar 2013

@nitrankanr
@edita84 Ahojte,bolo to rok a pol po pôrode, keď som prestala kojiť. V tehotenstve som pribrala zo 62kg na 100kg. Po tom roku a pol som mala 87kg, pokiaľ si pamätám...išla som na vlastnú žiadosť k obezitologičke. Skôr ju budete poznať asi ako diabetologičku/diabetológa, ale zväčša to býva jedna lekárka. Má cukrovkárov a obéznych ľudí zároveň. Naordinovala mi okrem konkrétnej diéty a cvičenia aj lieky, ktoré mne osobne veľmi pomohli. Schudla som na 53kg 🙂...stačí sa opýtať na takéhoto lekára všeobecnej lekárky, ktorú máte a ona by vás mala poslať, príp. odporúčiť, neviem, či sa ešte teraz vypisujú výmenné lístky...ale baby, takýto obezitológ lieči len v tom prípade, ak máte ozaj nadváhu, alebo obezitu, miernu nadváhu alebo špeky na bruchu, či hrubšie stehná riešiť nebude...chápete, prosto musí byť nadváha a určitá hodnota BMI...

angelin84
5. mar 2013

@edita84
@nitrankanr a ešte chcem dodať, že mám 160cm a 87kg bolo ozaj veľa 😝

edita84
5. mar 2013

@angelin84 no ja mám 100kg a nejakých 170 cm :( no zajtra sa spýtam obvodnej či mi vie tu u nás niekoho odporučiť dakujem za info

angelin84
5. mar 2013

@edita84 Tak to ťa určite zoberie. Viem, že som vtedy potrebovala výmenný list, teraz neviem...prosím 🙂

nitrankanr
5. mar 2013

@angelin84 dakujem, ja BMI 23, to ma nezoberie asi

angelin84
5. mar 2013

@nitrankanr No to asi nie...to je málo...ale to buď rada 🙂

nitrankanr
5. mar 2013

@angelin84 minule mi povedal mudry clovek, ze telo aby schudlo potrebuje vitaminy, mineralne latky, vlakninu a bielkoviny. Sacharidy treba eliminovat, lebo to je energia, ktora sa dodava telu.

matus800
29. apr 2013

Schudnut sa da uplne jednoducho, poslednu mamicku po porode som dostal za 2 mesiace z 74 na 63 kg. Potom to povedala mamke a tam sme zatial zisli z 97 na 87 , tiez za dva mesiace, ale ideme dalej. mam na to 3 kroky, ktore som tento vikend prezentoval aj lekarom na seminari v tatrach. Vsetko som spisal do knihy dokonaly plan, ktoru davaju svojim pacientom ako navod na uspech v chudnuti. matus-dokonalyplan.

silvia1101
16. sep 2013

Dnes som si objednala e-book (5€) od matusa800 a zistila som, ze zasady, ktore opisuje, prezentuju zadarmo aj napríklad na webe http://www.zlepsenikondice.cz/jak-zacit.html . Ako aj matus800 a ako aj uvedený web odkazujú na produkty nemeckej firmy LR Health and Beauty. Ostatné zásady sú viacmenej známe. Vyskúšam a uvidím. Mozno mi odkyslenie organizmu pomoze. Minula som síce 5 € na nieco, co sa dá zistiť aj za 0 €, ale nevadí. Snáď ma to nasmerovalo k sposobu, ako sa vysporiadať s nezelanými kilami.

miskopalenik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelakarasy
13. máj 2015

Do TV relacie hladame damu s hmotnostou cca 100 kg, ktora ma seriozny zaujem schudnut pod dohladom timu odbornikov. Viac info do spravy.

slucass
2. apr 2016

@michaelakarasy ahoj Michaela. Ja viem ze je to uz davno co si dala prispevok ale ja by som velmi chcela schudnut. Pri 168 cm vazim 93 kg. Vies mi poradit pripadne pomoct?