Chudnutie po pôrode

annelise17
2. máj 2022

Ahojte žienky,
Chcem asi trochu povzbudiť 🙈😅 pri tehotenstve som pribrala takmer 40 kg, neviem vôbec ako, keďže áno dala som si aj nezdravé, ale iba občas. Inak som jedla zdravo, pohyb som moc nemala, bola som na rizikovom stále doma od 13tt, takže sa mi len hlava točila z tej váhy...
V pôrodnici som nechala len 6 kg a doma som za 3 týždne zhodila ďalších 6. Problém však je, že prešli ďalšie 3 týždne a váha sa nehýbe. Nekojím lebo som nemala mlieko, a tak som si dala prísnejší režim, nejem pečivo, nejem po 18:00, cez deň jem varenú vyváženú stravu. Každý deň idem s kočíkom na 2 hodiny na prechádzku a dokopy za celý deň minimálne ďalšie 2 skáčem na fitlopte (náročné bábo😅) a nesadnem si ani na chvíľu cez deň, keďže stále čosi treba..
Stretli ste sa s tým niektorá? Už mám celkom komplex, že to vôbec nejde😐

nikdenikto
2. máj 2022

Asi ide o to, čo ješ do tej 18tej. Je super že je to varená vyvážená strava ale môže jej byť veľa. Každopádne telo po pôrode môže byť ešte dosť zavodnené. Keď sa budes cítiť ok, pridaj nejaké cvičenie okrem chôdze.

annelise17
autor
2. máj 2022

@nikdenikto kuracie na vode, vývar, ryžu, zeleninu na XY spôsobov.. pečivo vôbec, sladkosti tiež nič. Porcie mám normálne

lilienkah
2. máj 2022

Pokial nemáš nejake ochorenia typu štítna žľaza a podobne tak to vidím len vo strave..za mna jednoznačne jedálniček na mieru ktorý je vyvážený a zároveň budeš v kalorickom deficite, prekvapilo by ťa koľko kalórií majú niektoré “zdravé veci”

kiki68
2. máj 2022

@annelise17 to pojde dole, daj tomu aspon dva mesiace na takomto rezime a ten metabolizmus zacne pracovat. Mozu to drzat aj hormony este. Ako pribrala si naozaj vela, ale to neznamena ze to nepojde dole. Ked tak ja som isla cestou trenerky online a cvicila, mala od nej jedalnicek. Zislo komplet vsetko

annelise17
autor
2. máj 2022

@lilienkah využívam aj kalorické tabuľky, neobľubujem ani žiadne snacky s mega nápismi fitness a podobne .. takže viem, že mám nižší príjem ako výdaj, keďže si to počítam, niektoré dni jem fakt že málo a som rada za niečo teplé na obed, napr. ten vývar, kuracie mäso so zeleninou a pod

annelise17
autor
2. máj 2022

@kiki68 vedela by si mi prosím poradiť tú online trénerku? Ja som našla len videá na cvičenie, takéto niečo mi nenapadlo.

nikdenikto
2. máj 2022

@annelise17 tak skús počkať....predsa len priberala si 9 mesiacov tak teraz nemôžeš čakať že za pár týždňov to zhodís. Držím palce 🍀

annelise17
autor
2. máj 2022

@nikdenikto ďakujem, snažím sa, len ta frustrácia keď 3 týždne po sebe pozerám na váhu a furt to isté číslo 🤷‍♀️

zuzana9393
2. máj 2022

Moja mama kedysi chodila do vyzivovej poradne. A tam jej povedali, ze vsetci si myslime, ake je kuracie maso dietne. Lenze to plati iba o domacich kurcatach. Pri tom, ako v dnesnej dobe dokazeme extrarychlo kurata vykrmit a pchaju sa do nich vseliake mozne somariny aby priberali nemozeme cakat, ze to bude dietne maso. Inak ak chces ja som mala jeden dobry jedalnicek, mozem ti ho napisat. Nebolo to nejake obmedzujuce, len kazdy den si musela zjest dajme tomu 200g zeleniny, 70g masa atd...a jeet pravidelne.

boombay
2. máj 2022

@annelise17
Ahoj, pozri si na instagrame @mamasystem, pise chudnuti po porode.

vanesa0905
2. máj 2022

@annelise17 za 9 mesiacov si pribrala skoro 40 kg tak nečakaj ze ich teraz zhodis za 3 týždne to by bolo nefer 😁 hlavne sa nevzdávaj dávaj si menšie ciele a nevaz sa často a hlavne jedz dostatočne pretože aj to ze ješ malo môže byť dôvod prečo váha nejde dole...

marticka85po
7. máj 2022

Ja som prave tu ryzu nejedla ani ine prilohy.pridala som tuk a bielkoviny.a uz som na povodnej vahe