Chudnutie po pôrode

anchela2929
8. jan 2022

Som 8.mesiac po pôrode snažím sa schudnúť. Vážim 73 kg a meriam 162 CM. Takže aspoň 15 kg dolu.
Nepijem kávu, nefajčím nejem žiadne iné mäso len kuracie, ale mám slabosť na sladké, som na ňom závislá. Pred pôrodom som bola chudá a tak som si mohla dovoliť jesť sladké...Viem že musím zmeniť svoj životný štýl a úplne sa vzdať sladkého. Začínam užívať chróm. Zaujímalo by ma - ženy ktoré ste držali drastickú diétu a tak ste rýchlo schudli 10-15 kg. Po tej diete ste sa vrátili naspäť k svojmu životnému štýlu? A tak sa vám hneď vrátili kilá? Alebo sú aj také ženy ktoré po takej drastickej diéte zmenili svoj jedálniček a váhu si takto udržali? Som schopná takú diétu držať a už viac žiadne sladkosti nejesť aj obmedziť prílohy a pečivo, len musím vedieť či to má zmysel, či si dokážem takto udržať kilá. Ďakujem.

janai1
8. jan 2022

Nerozumiem celkom o akej drastickej diéte hovoríš?
A každý kto sa vráti späť k svojmu stravovaniu pred schudnutím priberie

zuzuliennka1
8. jan 2022

drasticke diety nefunguju, vlastne ziadne diety nefunguju, funguje len a len pohyb/cvicenie a uprava stravy - obmedzit sladke, pridat vodu, zeleninu, ovocie, co najviac varit doma a co najmenej polotovarov a spracovanych veci, nic ine

anchela2929
autor
8. jan 2022

@janai1 myslím ňou byť len na ovocí a zelenine alebo jesť len vajíčka zelený čaj... Je toho veľa

amelie22
8. jan 2022

@anchela2929 žiadne drastické diéty nie sú trvalé a vedú len k Jojo efektom. A rýchlo schudnúť 10-15 kg tiež nie je najzdravšie. Tak isto človek pokiaľ chce schudnúť to neznamená že nemôže jesť sladkosti vôbec, že musí jesť len kuracie mäso alebo že nemôže pečivo vôbec... ale obmedziť a s mierou. Odporúčam týždeň si rátať jedlo v kalorickych tabuľkách, hneď získaš prehľad koľko spalis verzus koľko zješ a budeš vedieť kde treba spraviť zmenu. A keď hovoríš že teda sladkosti... Tak škrtni iba tie, hneď uvidíš ako pôjde pár kilo dole.

prieloznicasi
8. jan 2022

@anchela2929 preboha.
Prosim ta ziadne ovocne a zeleninove diety.
Sladke mozes ale samozrejme nie 2 horalky a liter kofoly za den.
Pecivo mozes, prilohu takisto.
Zacni zlahka… sladke obmedz na menej ako si zvyknuta jest. Co sa tyka jedal tak na tanieri prilohu mozes mat ale nedas si 3 kopceky ryze ale len 2 alebo jeden, alebo si nedas kopec zemiakov ale mozno 6 kuskov. Pridaj zeleninu… na kazdom tanieri aby si mala.
Tá ta zasyti. Maso kludne mozes toho sa vzdavat nemusis.
Pripadne syr ako grilovany hermelin, rybu… spravit si zeleninovy kuskus…
To su vsetko rozne priklady. Staci zaradit zeleninu zacat varit zdravsie a zacat hlavne pomaly a nechciet od seba hned vsetko lebo to nedas.
Vydrzis tyzden a potom zjes obsah chladnicky a nakoniec aj tú ked to tak musim povedat.
Vobec nemusis nic vyradzovat. Tvoje telo bude reagovat aj na male zmeny uvidis len vytrvaj. A na zaciatok pridaj pohyb. Aspon chodzu.. kazdy den aspon 5 tisic krokov a potom pomaly tyzden po tyzdni pridavaj po tisicke navyse. Zaplat si nejake cvicenie napr fitshaker. Ale hlavne ta prosim ziadne drasticke diety… to naozaj nema ziaden zmysel… skoncis s dietou a o mesiac mas kila nahor ale aj s dvojnasobkom…

mogaa
8. jan 2022

@anchela2929 akonáhle niečo vynecháš, môžeš schudnúť, ale....chceš sa tak stravovať celoživotne? lebo ak sa vrátiš k starému stravovaniu, zákonite to naberieš späť...chudne sa len dlhodobým kalorickým deficitom-....zo žiadneho jedla sa ani nechudne ani nepriberá....chudneš len dlhodobým kalorickým deficitom a priberáš dlhodobým kalorickým nadbytkom.....

petamich
8. jan 2022

@anchela2929 nie, taku nepoznam, u ktorej by po drastickej diete nenastal jojo efekt - vratane mna, som kedysi 1000 diet drzala kym som pochopila, ze takto to nefunguje - logicky, ak znizis prijem na minimum kalorii a potom zacnes jest ako pred tym... 🤷‍♀️ treba sa racionalne stravovat, mat vydaj vyssi ako prijem a zmierit sa s tym, ze to chvilu potrva a nebude to zajtra

amelie22
8. jan 2022

@anchela2929
@prieloznicasi má úplnú pravdu! Dieta ako len ovocie + zelenina - veľa.sacharidov, malo bielkovín a tukov. Nezasyti ťa to. Vajíčka + zelený čaj? Veď to je veľa cholesterolu a ani veľa zeleného čaju nie je dobre. Žiadny extrém nie je dobrý s trvalý.

janai1
8. jan 2022

@anchela2929 aha a to sa skúšaš zabiť? Veď sa to dá aj rýchlejšie 👎🏽

kotvickaa
8. jan 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@anchela2929 ziadne drasticke diety ti z dlhodobeho hladiska nepomozu, len primerany kaloricky deficit a zmena tvojej stravy na zdravsiu a taku ktoru dokazes udrzat z dlhodobeho hladiska…ja som upravou stravy dokazala rok po porode schudnut 17kg za 5 mesiacov, bez toho aby som musela vyradit nejake pecivo alebo nieco podobne a vyvazenou stravou sa mi chute na sladkosti tiez obmedzili😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
8. jan 2022

@anchela2929 nevymyslaj prosim ta take blbosti, ze byt len na ovoci, na zelenine, alebo jest len jednu potravinu (vajicka). Jest mas VSETKO a s MIEROU, nic ine zarucene a dlhodobo nefunguje, nic.
Daj si aj sladke - ale nie kazdy den spraskat tabulku cokolady, proste trosku, a obcas…
aj chlieb je ok, aj sunka, aj syr, samozrejme nie 5 krajcov na veceru, jeden, a k tomu chrumkat zeleninu, aj cestoviny, aj maso, aj cokolvek - ale s mierou, a zaradit pohyb, cielene cvicit

baska14yolo
8. jan 2022

@anchela2929 prosim ta toto nerob, akurat si sposobis zlý vztah s jedlom. a navyše ano schudnes rychlo ale nezdravo ked budes len jest zeleninu, kuracie maso… odporucam ti, ak mas Instagram pozriet ucet napr @andy.stech , @tojidlo … su super a hlavne povedia ti spravne ako na to 🙂