Chudnutie - nepravidelaná strava

qwerty1312
25. jún 2023

Ahojte ľudia, chcela by som sa svami podeliť o pár viet... Mám rada leto, milujem zábavu alebo blaznit sa... Ale ako nahle sa uvidim v odraze alebo mi niekto ukaze fotku/video tak ma to aj hned prejde a hned mi klesne aj nalada :( som tučná a uvedomujem si ake rizika to obnasa a nie nepatrim k takym tucnym dievcatam co sa skryvaju za "bodypositivity". Som moc tucna ale neviem co mam robit... To nie je preto ze by som jedla fastfood alebo proste sa prezieram jem vela to vobec... Niekedy zjem 1x za den jedlo síce sytejsie ale fakt 1x alebo vacsinou si dam 2x jest za den... Mam nepravidelnu stravu... Obmedzila som rožky a tak lebo som ich zvykla jedavat aj k jedlu... Moja chyba su sladene napoje,nepijem toho extrem ale polka 2litrovej malinovky asi urcite... Sem tam si dam aj sladke ale to fakt sem tam.... Snažila som sa aj cvičiť lahke cviky lebo tazsie nezvladam... Ale nevydrzalo mi to :( neviem vydrzat a strasne ma to demotivuje, demotivuju ma aj videa kde hovoria ze dolezita je strava a proste zdravo jest a pravidelne... Nejde o to ze by som nechcela ale proste nemam na to financie, navarim co dom dá a keby mam jest tak casto tak si neviem ani predstavit kolko by ma to stalo... Nebiem co robit poradte mi nejak prosim

svetlonos
25. jún 2023

@qwerty1312
prepana, koľko mas rokov? Vobec mi hlava neberie, ze nemas peniaze na jedlo.
Ranajky - ovsena kasa 4pl uvarit vo vode s orechami, ovocim ( struhane jablko alebo kludne mrkva)
desiata - jogurt biely
obed - kludne mrazena zelenina, 2 zemiaky velkosti vajicka, polka kuracieho prsa na prirodno, rajcina
vyvarova polievka - uvaris na tyzden.
olovrant - krajec chleba s maslom paproka/kalerab.
Vecera- prazenica, kysla uhorka
Denne 2-3 lytre vody.
To len velmivna rychlo, takto neskoro

mamickalisticka
25. jún 2023

@qwerty1312 ojoj. Áno, strava je bohužiaľ základ. A nepotrebuješ na to vôbec milión. Stačí si napísať týždenný jedalniček, napr raňajky celozrnna zemla s natierkou, šunka, zelenina, vajko.., dáš si polku papriky, ďalšiu polku dáš k obedu.. a takto si vyskladaš celý jedálniček, podľa toho budeš variť a pripravovať jedlo, žiadne hovadiny kupovať, piť čistú vodu a jesť pravidelne, čiže 5x alebo 6x.. menšie porcie. Trochu rýchlej chôdze..a schudneš určite. Len mi to príde, že vo všetkom chceš nájsť výhovorku že prečo nie .. držím palce

roja01
25. jún 2023

Mas jest pravidelne male porcie, aby to bolo spolu maximalne tolko, co teraz zjes v jednej porcii. Takze na to dalsie financie netreba. V podstate kazde male jedlo ti len zazenie hlad. Rozky a chlieb vynechaj a prestan pit malinovky. Nauc sa pit vodu a nesladeny caj. A trocha pohybu, napr. plavanie, bicyklovanie a rychlejsie prechadzky a mas to.

rebrambora
26. jún 2023

Paradoxne krabickovanie ma vyslo stale najlacnejsie.

qwerty1312
autor
26. jún 2023

Práveže ja študujem a bývam sama mam iba brigádu, a ked sa najem ze 2x väčšinou tak ani nejsom hladná už... Ked mam pravdu povedat tak na jedlo ostava ze okolo 150 € a ked nemam tak babka mi niečo zvykne zabaliť...

qwerty1312
autor
26. jún 2023

Ja tomu nerozumiem.... Skoro každý mi hovorí o kalorickom deficite ale ved ja ani tak nejem a aj ked cvicim tak nic.... No ja som sa merala tyzden od cvičenia a som dala dole asi tak len 2 cm z brucha vtedy ked som cvičila... Ďalší týždeň žiadny cm tak neviem...

qwerty1312
autor
26. jún 2023

Nevyhovaram sa naozaj, mna to nebaví byť tučná, stále ta najväčšia a podobne... Nemam si ani poriadne kde kupovat oblečenie.... Začínam sa hanbit aj na verejnosti jest ach keby len ludia vedeli ze sa naozaj neprezieram :( a ešte niečo.... Bola by som rada keby schudnem extrémne rada ale bojím sa aj toho keby ovísam...

veronikaszabova
26. jún 2023

@qwerty1312 kolko merias a kolko vazis?

Ono moze byt problem opacny - malo kcal prijimas a telo si uklada na horsie casy

denkabemommy
26. jún 2023

@qwerty1312 nepotrebuješ pravidelnú stravu, pozri intermittent fasting, alebo tzv. Prerušovaný pôst. A popri chudnutí rieš svoju psychiku s terapeutom, lebo aj pri 40kg sa budeš vnímať tučná. Cvičenie je už len bonus, keď poriešiš stravu

ckocka
26. jún 2023

Zabudni na pocity ako málo zješ. Možno na objem to veľa naozaj nie je. Aspoň týždeň váž a zapisuje všetko čo zješ a vypiješ, každé sústo, cukor do kávy, sládenú malinovku. Potom zisti aký máš reálny kalorický príjem. Odvážim sa tipnúť že budeš prekvapená.

sharka174
26. jún 2023

@qwerty1312 fixuješ sa na to aby si bola pekná v lete.. prestaň s tým..proste toto leto to už nestíhaš.. ale keď začneš zo zmenou dnes,tak do roka z teba môže byť iný človek.. tiež som sa po deťoch trapila pred letom, každý rok..a nikam to neviedlo..a minulý rok som sa naštvala, že toto šialenstvo musí skončiť.. dnes mám o 13 kil menej ako pred rokom, síce stále nemam postavu, ktorú by som v plavkách odfotila ..ale citim sa lepšie a viem, že pomalými krokmi, bez hladovania sa blizim ku zdravému telu 🙏

sharka174
26. jún 2023

@ckocka toto je inak svätá pravda.. toľko kalórií v malých veciach, čo si človek ani neuvedomi na konci dňa, lebo veď nič som poriadne nejedla.. ja som bola prekvapená koľko skrytého tuku som do seba napchala keď som začala vypĺňať kalorické tabuľky

candii
26. jún 2023

@qwerty1312 sladené vody sú veľké zlo, je v tom strašne veľa cukru, radim ti nepiť to. Keď si zoberieš že denne vypijes pol malinovky koľko zbytočnej energie máš za mesiac. Skús si stiahnuť kalorické tabuľky a pridaj viac pohybu.. pohybuj sa pešo viac .. aspoň 10 000 krokov za deň, skús ísť na korčule alebo bycikel. Nájdi si niečo čo ťa baví, plávanie alebo hocičo .. pečivo nemusíš vyradiť len spotrebovať energiu z neho. Skús si nájsť alternatívy pridaj bielkoviny, kuracie mäso, vajíčka, ryby - tuniak, tvaroh .. bielkoviny ta viac zasýtia ako sacharidy. Napríklad si daj na raňajky tvaroh s ovocím. Dodá ti to energiu a nebudes skoro hladná .. hlavne pomedzi snacky.. ako chipsy, chrumky a blbosti. Doma si kúp napríklad steper .. nie je to ani drahé a nemusíš byť na ňom hodinu. Stačí kľudne 10 minút denne .. a keď strácas motiváciu pozri sa na tie fotky..

petamich
26. jún 2023

pises, ze si sa merala tyzden po zacati cvicenia a 2 cm dolu z brucha - prosim ta a co si cakala? ze za tyzden zhodis to co si roky naberala, nie zial takto to nefunguje, necakaj zazrak na pockanie, treba si najst nejaky stabilny rezim aj s jedlom aj s cvicenim

stiahni si kaloricke tabulky, zacni vela chodit, skus si najst nejake optimalne stravovanie, aj vzhladom na tvoj rozpocet

qwerty1312
autor
27. jún 2023

Dakujem vam tak vyskusam tie kalorické tabulky a viete mi odporucit nejake a hodit sem Link?

denkabemommy
27. jún 2023

@qwerty1312 kalorické tabuľky sú len jedny, buď ako stránka alebo appka 🙂. Treba použiť trošku google