Chudnutie korčuľovaním

fixka3
31. máj 2023

Ahojte, chcela by som schudnúť cca 5kg hlavne z brucha. Pôjde to korčuľovaním? Schudli ste tak niektorá? A za ako dlho prosím? Ďakujem

majamat
31. máj 2023

chudnutie nie je pohyb, ale komplex opatreni co urobis na to aby si schudla.

- uprava stravy, zmena pohybu ( mozu byt len zvysenie pohybovej aktivity, pripadne sa mozu pridat aj posilovacie cviky )

- na chudnutie vacsinou pohyb nestaci, ale zalezi od toho, kolko chces schudnut, pri 5kg by sa teoreticky dalo aj pohybom. to nie je tak vela. no lahsie to pojde,a k sa upravi strava. pri pohybe nabieha svaôstvo,t ak na vahe castokrat ani zmenu hmotnosti nevidno, rpiapdne len nejake 2kg, pricom ale oblecenie je samozrejme volnejsie.

- no ak chces zmenu jednej oblasti tela- ako si pisala brucha, tak musis posobit hlavne na to brucho. to sa nestane pri chudnuti, lebo chudnutie sa tyka kompletne celeho tela, samozrejme tuky odbudaju najviac v niektorych oblastiach, napr aj na bruchu. no ak chces vyslovene zmenit burcho, treba cvicit na brucho.,
pri korculovani sa cvici cela postova, urcite to ovplyvnuje aj brucho,a le neviem do akej miery. ci to bude dostatocne na to, aby si vyformovala brucho. podla mna je to na brucho malo.

depisi
31. máj 2023

@majamat nieje to tak uplne pravda, to že cvičis brucho neznamena ze schudnes z brucha,akurat budes posilovat brusne svalstvo. Ak chceš naozaj chudnut musis viac spalit ako prijat.nevies si vybrat ze budes chudnut iba z brucha ono sa chudne z celeho tela a vätsinou najprv chudnes z tvare ruky nohy a az niekde na konci je brucho ale zaklad je ajtak strava.

fixka3
autor
31. máj 2023

ono ide o to, že ja som vždy bola chudá a nič som pre to špeciálne nerobila. Ale ako som nastúpila do novej roboty kde 8 hodín sedím za počítačom, tak to veru na bruchu vidno. mala som 55 kg a teraz mám 58 kg a 168cm, takže to nie je až také hrozné, ale na tom bruchu to vidím aj cítim tie 3 kilečká. takže ja osobne si myslím, že by mi len stačil pravidelný pohyb, aby som sa dostala na tú váhu predtým, tuk sa mi nezbiera nikde okrem brucha. preto sa pýtam konkrétne na korčule, tie ma bavia a nemám problém s tým, že by som bola moc pribratá, iba to bruško.

fixka3
autor
31. máj 2023

preto chcem vedieť, či tak niektoré baby schudli, ako intenzívne korčuľovali, ako často chodili a tak 🙂

obleckodogymu
31. máj 2023

Samozrejme že sa dá schudnúť korčuľovaním😊dá sa schudnúť akýmkoľvek pohybom keďže je o kalorickom prijme vs vydaji. Kľudne aj len chôdzou sa dá schudnúť.
Akurát teda to chudnutie z brucha nie je úplne možné. Ak schudnete, tak všeobecne. Ak sa vám viac ukladá tuk na bruchu tak by brucho malo ísť dole prvé, ale nikdy sa nedá chudnúť cielene iba tam a tam, ale tam už nie 😊

sasanka605
31. máj 2023

vravi sa ze brucho sa robi v kuchyni. Korculovanim schudnes ale tak celkovo urcite nie len z brucha

majamat
31. máj 2023

@depisi cvicenim brucha , brucho formujes. chudnutim odburavas tuky z celeho tela, nielen z brucha

majamat
31. máj 2023

@depisi tym, ze ccicis svalstvo, svaly potrebuju energiu a spaluju tuky, cize aj chudnes.

tosomja
31. máj 2023

@fixka3 keď budeš dodržiavať aj stravu tak schudnes.

majamat
31. máj 2023

@depisi este som zabudla dodat, samozrejme cisto posilovacimi cvikmi sa len formuje,a le nechudne, je dobra kombinacia formovania a chudnutia.
no nei je formovanie ako formovanie, treba vediet ako cvicit.

mimisram
31. máj 2023

Korčuľovaním z brucha jednoznačne neschudneš, potrebuješ špecifické pohyby na to, aby sa sformovalo 🙂 Pri korčuľovaní zapájaš síce aj hornú časť tela, ale brucho asi zo všetkého najmenej 🙂 Najviac nohy a zadok. To ešte by som povedala, že by šlo, ale na brucho potrebuješ aj cvičiť.

fixka3
autor
31. máj 2023

ja nikde inde tuk nemám, tak som myslela že pohybom pôjde tuk dole, ale tým že ho inde nemám, pôjde z brucha

simona20201309
31. máj 2023

@fixka3 spalis kalórie, ale nespoliehaj sa, že vďaka korčuľovaniu schudneš. Z korčuľovania budeš mat hlavne perfeknty zadok a pevne štíhle stehna 👍

magic08
31. máj 2023

@fixka3 ja mam presne ten isty problem. Odkedy som nastupila do roboty pribrala som 7 kil, 2 som uz dala dole, no presne ako tebe, mne sa vsetko uklada do brucha. Nikde inde som nepribrala len to brucho. Aj stravu dodrzaivam, mam stiahnute kaloricke tabulky, beham a cvicim, no akosi mam pocit, ze nic nezabera

fixka3
autor
31. máj 2023

@magic08 ja si kalórie teda nerátam, ale mám normálnu stravu, vôbec nejem veľa, alebo že by som jedla veľa sladkého alebo nezdravého, to nie. ani v práci za pc nevyjedám nič, iba normálne raňajky a potom idem na obed. ale mám pocit, že keď tu sedím iba kysnem a kysnem. ja som začala korčuľovať, ale ostala som chorá takže ma to stoplo. a chcela by som do začiatku júla chodiť každý deň, tak dúfam, že to trošku pomôže. držím ti palce, aby to išlo dole 🙂

magic08
31. máj 2023

@fixka3 dakujem, drzim palce aj aj tebe

quaxi
3. jún 2023

@fixka3 za takých okolností ako opisujes, by ti na tie 3kg korčule mohli pomôcť. Ja som takto skončila po výške, odrazu kancelárska robota, málo pohybu, pribrala som pár kíl, prišla jar a začali sme korčuľovať 3-4x do týždňa okolo 20-25km a pekne to do leta zišlo dolu.

saxana000
3. jún 2023

Ak si bola zvyknuta na pohyb a zrazu ho niet tak niekde sa to urcite odrazi..ano korcule bicykel plavanie je spravna cesta.hocico co nahradi to celodenne naritisedenie.stravu upravit na lahsiu pit viac vody nemaskrtit a bude dobre