Chudnutie - intervalový beh

oleleee
18. jan 2017

Mate niekto skusenosti?pomaha intervalovy beh viac ako beh v jednom rovnakom tempe? Skusam ho na beziacom pase. Zatial som dala len tri treningy, no stale rozmyslam ci je to skutocne take efektivne ako pisu. Po akom dlhom case by mohli ist kg alebo cm dole?Ak mate niekdo skusenost alebo radu napiste.

sash37
18. jan 2017

@oleleee rozhodne je beh na intervaly stokrat lepsi na chudnutie ako klasicky, dlhotrvajuci beh v jednom tempe, na ktory si telo zvykne a nepali po case az tak....klasicky beh je dobry na kondicku, intervalovy na palenie lebo si na nho telo nezvykne a tak metabolizmus pali....a celkovo, vsetko je dobre robit intervalovo, bycikel....cokolvek co sa da v posilke ;)

oleleee
autor
18. jan 2017

Ja cvicim doma pretoze som na MD.ale vsade pisu ze by sa mal cvicit len 3x do tyzdna.cely trening trva cca 20min.no mne to pride malo na to aby sa naozaj chudlo.po akom case pridu prve vysledky?

sash37
18. jan 2017

@oleleee to je individualne...vela, velmi vela robi strava....a ja radim trenovat tak 5x do tyzdna a pridaj aj silove cvicenia....s posilnovanim sa chudne krasne nakolko pri tvorbe svalov ti telo pali az 24h po treningu...silove cvicenia v kombinacii s hiit (intervaly) je naj....ja ked som doma cvicila som zvykla cvicievat s fitnessblender...daj si do google alebo youtube, maju velmi vela treningov, na ich stranke si zadas poziadavky aky trening chces a sup na to, videa su zadarmo...je to ale makacka takze sa priprav 🙂 maju aj silove, aj hiitka, aj kadejake pilates atd.....prve vysledky sa urcite dostavia rychlo, tak do tyzdna dvoch, potom sa to zvykne spomalit....dolezite je to nevzdavat a ako pisem, gro je strava....vela stastia.,...

zdena12345
18. jan 2017

ja som robila takto ale bezne veci co sa daju robit s vlastnim telom (sprint, beh po schodoch, kliky, drepy s vyskokom, cinky...) intervalovym sposobom a fakt to super rozbehlo metabolizmus, aj som rychlo zacala chudnut... len som moc leniva. asi by som sa k tomu mala zas dokopat😝

sash37
18. jan 2017

k tomu fitnessblender este dodam ze je to vsetko v anglictine takze asi tam potrebujes aj vediet kus angliny...

sash37
18. jan 2017

@zdena12345 ano, schody napr tiez uplne super, aj svihadlo....a vsetko intervalovo.....

draik
18. jan 2017

@oleleee
Keď si porovnáte výdaj energie pri krátkych intervaloch a dlhých pomalých behoch (tým nemyslím 5 km), tak je výsledok jasný. Okrem toho pri intervaloch sa spaľuje predovšetkým glykogén (cukor) a nie až tak tuky, ako pri pomalších behoch. Zároveň sa telo viac vyčerpáva. Intervaly sú však mimoriadne vhodné ako doplnok k behom, zo začiatku raz, neskôr je možné dvakrát do týždňa.

oleleee
autor
18. jan 2017

Takze beh na pase davam prve 3min dajme tomu na rychlosti 8 a potom striedam 30 sekund na 14,5 a 60 sekund zase na 8 (pas ma rychlost 1-16km).urobim tak 8 opakovani.Je dobre ak to dam 3-4 razy do tyzdna +ostatne dni beh tak 30-45 minut? Alebo treba dat aj pauzu.

sash37
18. jan 2017

@oleleee ja na tvojom mieste by som dala 3-4x do tyzdna silovy trening na konci ktoreho by som dala 10 min lubovolne kardio na intervaly a 1x do tyzdna.cisto len to kardio tak na 20min....toto by malo zaruceny efekt...plus zmena stravy...ale.to je moj nazor z mojej skusenosti...

oleleee
autor
18. jan 2017

No a ako by mal taky silivy trening vyzerat?ja sa kazdy den snazim niekolko krat robit este plank aj po behu plus chvilu cviky s cinkami(zatial mam len 1,5kg)ale ten plank zatial dlho nedam tak max 90s.

oleleee
autor
18. jan 2017

A co sa tyka stravy milujem sladke a jedla som ho na kopy.no teraz sa snazim obmedzit na minimum +vynechat biele pecivo.

sash37
18. jan 2017

@oleleee plank je super vec...tak sa zamras stale na inu partiu...ale idealne by bolo keby si nasla.nejakeho trenera/trenerku, ked nemozes.nikam chodit len doma.cvicit tak si aspon dohodnut to nech ti zostavia trening a ukazu cviky ;)

sash37
18. jan 2017

So stravou je to komplexnejsie ako len obmedzit sladke...snaz sa jest vsetko prirodne, nic spracovane a pocitaj si kalorie, tuky, sacharidy a bielkoviny...sikovny trener ti aj s jedalnickom pomoze...

oleleee
autor
18. jan 2017

A je dobre si po cviceni davat proteinovy napoj?chcem hlavne stratit tuky a nie extra naberat svaly tak neviem

draik
18. jan 2017

@oleleee
Ak chcete stratiť tuky a nie naberať svaly, tak musíte vykonávať pohyb v nízkej tepovke, čomu kardio nesvedčí.

sash37
18. jan 2017

@oleleee silovymi cvikmi sa nemusis bat ze sa zvacsis a pridas svaly, spevnies telo ale zenske telo nieje stavane tak ze sa ti tak zvacsia svaly, na to by trebalo specialny trening plus doplnky....potom sa skor zameraj na mensie vahy a rycejsie cvic...ale urcite ak.mas tu moznost skus toho trenera nech ti ukaze cviky, dolezite je cvicit spravne...a ano, protein je super, opat je ale.dolezita jeho kvalita, vyberaj si prirodne zdrove bez pridanych bludov, skratja cisty protein...

oleleee
autor
18. jan 2017

Na chudnutie nizku tepovku?ved vsade sa pise ze treba tak na 65% a kardio chvalia inak sa tuk nespaluje

liz_lemon
18. jan 2017

@oleleee na tvojom mieste sa obratim na trenera, je to velmi dobra investicia, vsetko ti ukaze, poradi aj so stravou, len si treba vybrat skuseneho trenera
ja som tak za necele tri mesiace schudla 12 kg, najviac urobila strava (ziadne biele pecivo, velmi vyrazne obmedzenie sladkeho, dodrziavanie rozdelenia stravy na 5 porcii tak, aby som sacharidy mala len doobeda, a poobede hlavne bielkoviny), hodinovy silovy trening som mala 2x do tyzdna, 3x do tyzdna kardio

oleleee
autor
19. jan 2017

S tym trenerom to zrejme nepojde ale ja si verim a dam to aj sama😉dakujem za rady a dufam ze o chvilu pridu prve male vysledky.to by ma nakoplo este viac

martina84mm
22. apr 2018

Ja viem, ze efekt intervaloveho a klasickeho behu je zavisly hlavne od stravy. Pri intervalovom sa palia hlavne sacharidy a pri klasickom tuky. Moj kamarat trenee mi to vsetko vysvetlil a on urcite odporuca behat klasicky a podla tepovej frekvencie. Ak chces, oslov ho na www.behajspravne.sk a on ti vsetko vysvetli. Robi to bezplatne, takze ti mozno neodpise hned.