Chudnutie - fit recepty

vellllo_70
21. máj 2021

Ahojte babyyy. Konečne som sa rozhodla chudnúť 😂😂 už dva dni jem celozrnné pečivo celkom si zvykám na inú stravu ale chcem sa vás spýtať či by ste mi nemohli hodiť link na nejaký recept trebars na šalát (ale taký čo aj chuti dobre a nie len lahodne vyzerá) 😂😂. Včera som skúšala pár receptov ale všetko letelo do koša. Taktiež ak ste tiež niektorá začali chudnúť môžeme si navzájom písať o tom a podporovať sa 🥰. Ďakujem vam pekne ❤️

mila23
21. máj 2021

zalezi co Ti chuti a na aky typ stravy si zvyknuta. a pozor - zdrava strava neznamena,ze automaticky schudnes. AK budes jest vela, tak nebudes chudnut ani so zdravou stravou. Odporucam navysit bielkoviny - cize pridavat do salatov vajicko, strukoviny, tofu, atd. Budu sytejsie. Ja idem napr. dnes vyskusat cicerovy salat: cicer z konzervy, mrkva a hrasok (bud konzerva alebo uvarene), nakrajat vajicko, zavaranu uhorku a pridat biely jogurt, trosku horcice. Popr. pridam kocky nakrajanej uvarenej cvikly. A este som si zacala robit pecenu cviklu: uvarim cviklu vcelku, ked vychladne osupem a nakrajam na kolieska - dam na plech, trosilinku olivoveho oleja, sol a balzamikovy ocot a dam piect na 30 minut. K tomu odporucam nejake bielkoviny (cottage syr, feta - ale trochu) a vecera je hotova......

janka_23
21. máj 2021

@mila23 neskúšala si si kúpiť uvarenú cviklu vo majú v lidli? Je to kopa ušetreneho času. Teda mne to viac vyhovuje nakoľko cviklu jedávam veľmi často 😊
@vellllo_70 tiež si robím šalát, že repu nastuham na hrubo, do toho hustý biely jogurt, trosku majonézy, varené vajíčko, kyslá uhorka, tvrdý syr, soľ, korenie. A k tomu nejaké mäso napr kuracie prsia iba tak na grile. Robievam si aj rukolovy šalát s orechmi, medom, jahodami a kozim syrom. Potom rôznu zeleninu mrazenú iba tak na pare a k tomu mäso, syr. Ďalej robievam šalát z pečených batatov, receptov na šaláty sa dá nájsť strašne veľa. Treba si nájsť niečo čo ti chuti.

adik64
21. máj 2021

Kocky vyssie ti radia dobre. Ja sa napr. rada inspirujem na stranke fitrecepty.sk, alebo fitnessguru. Aj tu na MK je super skupinka Cesta k mojej premene, kde sa baby navzajom podporuju, radia a navzajom inspiruju.
Drzim palce 🙂

mila23
21. máj 2021

@janka_23 tu varenu cviklu som zatial neskusala. Ano, cvikla sa dlho vari,ale zase dam ju varit a hotovo....nemam s tym starosti. A vacsinou varim 2-4 naraz, takze v pohode. Ale dakujem za typ 🙂

janka_23
21. máj 2021

@mila23 nemáš za čo 😊 ja ju kupujem už dlho, aj 4-5 balíkov naraz lebo aj celkom dlho vydrží.

c_est_la_vie
21. máj 2021

Pozri si FITSHAKER, je tam sekcia blog kde majú i recepty ( už by mi mohli aj platiť, ako ich všade odporúčam 😃). Môj muž má odtiaľ rád tekvicové rizito, zapekané bataty s brindzou, tekvicové bryndzové halušky, tuším i nejakú činu som odtiaľ varila, no najviac thajské cicerove rezance. Ja zjem odtiaľ všetko, ale ja mám rada fit jedlá 🙂

rude_baby
21. máj 2021

Pripnem sa 😁 ja som si včera robila bulgur, do toho tuniaka a osmahnutu cuketu. Dochutit, pripadne dat olivy, syr, čerstvú zeleninu čo dá chladnička

miirka123
21. máj 2021

ja odporúčam knihy fit recepty od Lucky Wagnerovej. Sú tam ranajky, obedy, bezmasité jedlá, sladké a slané maškrty v zdravej variante a hlavne všetko tak dobre rozpísané a tak ľahké a rýchle recepty že tam sa nedá nič pokaziť. Na internete má aj veľa receptov online ja mám ale radšej knihy preto ich mám doma už tri od nej :D

janka_23
21. máj 2021

@miirka123 áno, ona je fajn. Síce pozerám recepty iba na nete, ale často sa nechám inšpirovať. Mňa by zaujímali nejaké typy na raňajky, ale bezlaktozove

miirka123
21. máj 2021

@janka_23 ja si tiež robím bezlaktozove a napríklad maslo nahrádzam bezlaktozovým alebo mlieko davam kešu alebo kokosové lebo to bezlaktozove mi je moc sladké, jogurty tvarohy to všetko dávam bezlaktozove alebo kozí syr a tak

janka_23
21. máj 2021

@miirka123 ja si väčšinou zvyknem robiť rôzne kaše ale popravde mi už idú dosť hore krkom

vellllo_70
autor
22. máj 2021

Ďakujem vam veľmi pekne za každú radu ❤️