Chudnutie chôdzou

laurikasarinkaq
2. mar 2021

Ahojte baby chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti zo schudnutim pri chôdzi ? ( denne cca 15-17km)
Upravila som stravu tak že som úplne prestala jesť ryžu a zemiaky ,snažím sa nejesť sladkosti , menej pečiva ( ak hej tak lwn tmavé ), a jesť tak okolo 17 naposledy .( keď neskôr napr okolo 20 že som hladna po dlhej prechádzke tak si dám napríklad kurací vývar . Nejaké rady typy triky ktoré by ste mi radi poradili ?🙂 chodím behať tak 1-2 krát do týždňa ale tu 15km prechádzku mam každý den . Nemám váhu tak neviem povedať či chudnem ale bola by som rada za spevnenie nôh a zadku a zmenšenie bokov 😂 ťažko sa mi odoláva jedlu sakra 🤣

staskast
2. mar 2021

@laurikasarinkaq ? Úplne zbytočne niečo vylučovať z jedálnička. Celé je to príjem vydaj. Jesť môžeš aj o pol noci pokial si v kalorickom deficite. Je to úplne jednoduché. Človek môže aj čokoládu pokial je v deficite.
Jasne 15 km prechádzka je mega pohyb. Na začiatok chudnutia ideálne začať len prechádzkami. Treba si držať tempo ale. Daj si 5 km za hodinu a uberaj na čase. Neskor pridaj beh 🙂
Veľa šťastia
A teda zemiaky maju tak malo kalórii že tie by som jedla každý deň 🙂

waity888
2. mar 2021

Ahoj, akýkoľvek pohyb je lepší ako žiadny takže to určite pomáha. Základ úspechu je ale tá strava 😊😊😊 Pokiaľ sa držíš toho ,čo píšeš tak je to na dobrej ceste. Môžeš si stiahnuť kalorické tabuľky a podľa toho presne budeš vedieť ako si na Tom čo sa týka príjem - výdaj. A ak budeš chcieť aj spevniť, kombinuj kardio v podobe behu s nejakými silovými cvičeniami ( na YouTube je toho veľa). Veľa šťastia 😊

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
2. mar 2021

No rýchlo chôdzou a najlepšie niekde do kopca alebo po schodoch hore a vkuse pri upravenej strave hej..ak nazbierané ta celý deň tak to by som za Sport moc nenazvala.po rovine toho moc nespevnis A nemusíš vynecháva ani zemiaky ani ryžu a pečivo tmavé nemusí byť hneď zdravšie.... Stravu si úprav tak aby si sa tak dokázala stravovať co najdlhsie

snazilka_bio_mamka
2. mar 2021

ja som schudla prave chôdzou.. ale mala som kazdy den hodinu kardio a potom som pribrala znova a zase začala s cvicenim uz bez chodze a islo to zalostne pomaly dole, takze hlavnu zasluhu davam chôdzi. A má to skvelí efekt aj na psychiku

panelacikova
2. mar 2021

@laurikasarinkaq 15-17 km je krásna trasa, ak to dáš rýchlejšou chôdzou, tak super. keby som mala dobrý zdravotný stav, tak určite dám na takúto chôdzu. tým pádom, pokiaľ sa neprežieraš hlúposťami, tak sa nemusíš extra striktne obmedzovať. ale vyhodiť sladké, to je OK. 🙂

brona235
2. mar 2021

Schudnes takto urcite, ale nespevnis tak ako chces. Na spevnenie musis cvicit

meluela
2. mar 2021

@laurikasarinkaq Chodza je super, podla mna aj lepsia nez beh lebo tak nezatazuje klby. Skus pridat aj silove cvicenia s cinkami alebo vlastnou vahou (ak nechces kupovat vybavenie). Ked si vypracujes svalovu hmotu, budes mat vyssi zakladny metabolimus. Na to potrebujes ale aj mat dost biekovin v strave, cize chude maso (ak ho konzumujes), vajicka, netucne syry, tvaroh, strukoviny. Komplexne sacharidy v podobe ryze, cestovin a zemiakov by som uplne nevylucila, ale staci zmensit ich mnozstvo a idealne vymenit za celozrnne alternativy - celozrnna ryza, celoznne a strukovinove cestoviny, bataty, pseno, pohanka ... Urcite vylucit sladene napoje (ani dzusy netreba pit), vela cistej vody, co najmenej sladkosti, keksov, junkfood. Ovocia skor striedmejsie a vela cerstvej aj varenej zeleniny, co najpestrejsie. Zarad aj ryby a ako doplnok omega 3 mastne kyseliny. Ja si po cviceni davam aj vegansky protein do ranneho muessli na zvysenie bielkovin, kedze masa jem pomenej.

meluela
2. mar 2021

@laurikasarinkaq A inak dobre ze nemas vahu, kup si radsej krajcirsky meter a tym meraj pokrok, pripadne pohladom do zrkadla. Svaly su tazsie nez tuk, takze castokrat menej na vahe neznamena krajsiu postavu a lepsie zdravie ...

hefo
2. mar 2021

@meluela A z týchto dvoch obrázkov má byť ktorý ten "krajšia postava"? Lebo tá vľavo sa mi teda páči viac...

meluela
2. mar 2021

@hefo podla osobneho vkusu 🙂
su muzi ktorym sa pacia plnsie tvary a su taki, ktorym mensie % tuku
mne je momentalne lepsie vo verzii s mensim percentom tuku
zdravotne su myslim obe verzie v taktomto rozsahu ok

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snazilka_bio_mamka
2. mar 2021

@meluela ja by som zabila aj za tu postavu pred 🙂 ale nadherne si sa vypracovala klobuk dole

meluela
2. mar 2021

@snazilka_bio_mamka to nie som ja, volne dostupny obrazok z netu 🙂 svoju fotku by som nedala kvoli sukromiu .. ale z tych dvoch som teraz skor smerom k tomu obrazku napravo a kedysi som skor bola ako na tom obrazku nalavo ...

erika182
3. mar 2021

V uprave stravy robis vsetky zaciatocnicke chyby. Chodza je velmi dobra na spalovanie tukov, ale vzdy plati a vzdy bude platit len pomer prijatej a vydanej energie a nie mnozstvo vylucenych potravin. A hlavne si vylucila zdrave a telu prospesne potraviny

jessicai
4. mar 2021

@laurikasarinkaq rýchlou chôdzou sa chudne. Keď som chudla chodila som každý druhý deň 1hodinu rýchlou chôdzou.