Chudnutie bez večere

manucao
6. nov 2013

tak este raz zienky, mamicky, slecny, babky..vsetky zeny co ste tu..Kedze som vcera zacala temu nespravne, lebo som polizila otazku a ja som chcela vytvorit diskusiu..tak pisem este raz.
Prosim napisete mi svoje skusenosti s chudnutim ked ste sa rozhodli zabojovat s kilami na zaklade vynechania vecere a bieleho peciva.Ja s tym mam skusenost a pozitivnu, ale to som bola o 3 r. mladsia..a kedze, teraz mi kruti na 34 co schvila mam pocit ze to chudnutie ide pomalsie..No rozhodla som sa zabojovat prave vynechanim vecere a peciva a sladkosti...Verim ze sa mi podari dat dole aspon 5 kil. Casu na aerobik nemam..domov chodim z prace o 16stej, nakup, vybalit, nieco uvarit a ucit sa s dcerkou kt. je akurat prvacka na zakladnej skole..tak snad tie brusaky doma aspon trochu dopomozu.
dakujme za prispevky a verim, ze nas bude vela takych kt. sa podarilo schudnut bez diety...a neveceranim po 17stej.Pekny den zienky

mimka11111
6. nov 2013

@manucao ahoj, mám 35 😀 , bez večere som už 4-tý mesiac, nevylúčila som ale so svojho jedálnička nič, akurát už po tej 17-tej hod. vôbec nejem, ked mám chuť, dám si pokojne aj niečo sladké,ale.....cvičím každý deň, zaberie mi to len polhodinku denne, takže nič tragické a čo je pre mňa dôležité, nedala som si ciel schudnút za mesiac "10 kg" ale do jedného roka si vyformovať postavu podla svojich predstáv, samozrejme v závislosti od typu postavy 😅 .......viacmenej len potrebujem spevniť svalstvo,aj ked môj najväčší problém sú boky,tzn. časť podbruška.....ešte pred tými 4 mesiacmi som začínala "drepovou a brušákovou výzvou" 😅 a teraz? každý deň 300 brušáky na spodnú časť bruška + 300 klasícké brušáky, bez prestávky......výsledok, dala som dole z objemu 10 cm ..... je jasné,že mám občas aj volno, jednoducho a prakticky povedané, užívam si to aj psychicky a úplne v pohode.......myslím si, že je velmi dôležité, aby si si nedávala ciel na krátku dobu, zbytočne sa len vystresuješ a čo sa tej večere týka.....moje telo si zvyklo na nevečeranie a jednoducho mi vôbec nechýba

maca_p
6. nov 2013

by som odpadla... hladna nezaspim.

rozyka
6. nov 2013

@mimka11111 máte moj obdiv tolko brušákov? mňa by už pochovávali lebo by som nestačila s dychom,potrebovala by som aj ja už akutne schudnut ale neviem sa dokopat...pred materskou sa mi podarilo schudnut 27 kg delenou stravou ale teraz všetko dopapám po deturencoch tiež by som chela aspoň večere odpustit ked večer nastane kríza vtedy ste ako zvládli ?@manucao držím palčeky 🙂

cat
6. nov 2013

@manucao ak ti môžem poradiť z pozície ženskej, čo má 36r., 2 decká a 55 kg, tak vynechávanie akéhokolvek jedla nie je dobrý nápad. Je super, ak vylúčiš pečivo a sladkosti, to áno. Ale aj na večeru si niečo lahké daj. Inak ti telo začne všetko ukladať do zásoby, nepravidelné stravovanie nám organizmus spočíta...Ja som zvyknutá si dať večer najčastejšie nejaký malý šalát, alebo tanier zeleniny a syr, aj viac druhov. Potrebu tzv. teplej večere nemám už x rokov..inak jem normálne, 5x denne, vyhýbam sa sladkostiam, bielemu cukru, vyprážaným jedlám a sladeným nápojom, to je všetko...a ak si aj občas dám, poviem si že no a čo, občas neuškodí 😵

manucao
autor
6. nov 2013

@manucao
@mimka11111 ahoj a dakujem..normalne si ma nakopla..ale tie brusaky ja nedam..je to vela vkuse tolko brusakov bez prestavky..Ja ak robim, tak mam serie s opakovaniami..Manzel chodi do fitka tak mi radil takto..takze na dolnu cast lezis na chrbte a dvihas nohy? ja robim to takto a na potom klasicke sklapacky? Inak citam, ze sa snazis? chcete babo??My sa snazime tiez uz vyse roka a nejde to.Manzel uz bol na spermiogram a mna caka o mes. prefuk vajcovodov
aj preto nechcem ziadne diety drzta..hlavne byt v psychickej pohode a dietami sa to neda..vystresuje sa clovek..Nemam v plane rychlu schudnut..proste do leta dat dole tych 5 kil..a hlavne to brusko..nemozem sa spoliehat ze otehotniem...proste ked to pride budem rada..robime vsetko preto a podstupili sme aj vysetrenia a mna cakaju dalsie

manucao
autor
6. nov 2013

@manucao Inak ja meriam 160 cm a moja vaha je tych 68 kg...spokojna som bola tak tych od 60 do 63...to mi uplne staci..zase nechcem aby ma ludia zastavovali ,ci so mchora..
som chora..

mimka11111
6. nov 2013

@manucao začínala som na 50tich a postupne som každý deň pridávala 😉 na tú dolnú časť bruška áno, ležím na chrbte a dvíham nohy so zadočkom, musíš cítiť, že sa ti dolná časť bruška namáha, ked ale manžel chodí do fitka,tak si myslím,že ti najlepšie poradí on správnu techniku cvičenia 😉 ....áno,snažíme sa o mimčo,už cez 2 roky a nič ☹ ..momentálne beriem inofolic,začínam tretie balenie,tak uvidíme.......držím ti palce, nech čím skôr otehotnieš 😉

mimka11111
6. nov 2013

@rozyka pri správnom cvičení to nie je problém 😉

anuska74
6. nov 2013

No ja neviem, akurát naposledy som sa bavila s cvičiteľkou, akože je to blbosť. Síce schudneš, ale vysledok dlhodobý ti to nezaručí, dôležité je dlhodobé správne stravovanie, pretože, keďd už nebudeš jesť od 17.00 a budeš hore do 22.00 ver mi že telo to pochopí ako signál, a robí si zásoby, a potom nemáš správne nastavený metabolizmus, takže malé dávky , zdravé veci, to biele pečivo preč to je super, ale radšej polovičku kornspiczu napr, potrieť olivovým olejom na to nadrobno nasekať rajčinu, posypať bazalkou, príp. sušené bylina, ako mať o tej nap.21.00 už vlčí hlad.

zita19
6. nov 2013

@manucao Ked vylucis akekolvek sacharidy vecer a miesto toho zaradis bielkoviny a zeleninu, nebudes chodit spat hladna, telo sa v spanku bude zaoberat travenim bielkovin a nie odkladanim zasob z cukrov, ktore v spanku nespotrebuvas, pojde to dole vccelku bezbolestne. Len sa musis sama presvedcit, ze je to tak spravne. Ja som bez hladu zhodila 2 kilecka za mesiac co som ich zhodit nevedela za ten svet.

giulliette24
6. nov 2013

@manucao čože je to 34ka 🙂 moja teta a ujo - 70níci!!! dostali od lekára "odporúčanie" zhodiť pár kíl, tak sa do toho opreli a namiesto večere začali spolu chodiť každý večer na prechádzku (žiadne dlhé trate, len primerane veku), výsledok bol úžasný: rozdúchali iskričku romantiky 😎, cholesterol dole, kondička hore, majú kvalitnejší spánok a váhu tiež dostali pod kontrolu!
Ale vážne: Ja som pred pol rokom kôli práci prestala obedovať a dobiehala som to večerami, čo mi prinieslo 5 kíl do 2 dvoch mesiacov. Keďže milujem jedlo, dietu držim max. 2 hodiny aj to len po jedle, a prácu som odvtedy nezmenila, len som si vstúpila do svedomia začala som obedovať a vlčí hlad po večeroch sa stratil, cvičiť doma pre mňa nuda, no radžej volím schody ako výťach, a chôdzu pred meskou dopravou. Držim palce, posielam pozitívnu energiu!

vroni
6. nov 2013

@mimka11111, moja ucta, ja som tusim dostala svalovicu uz len z citania 😉
Vynechat sacharidy z jedalnicka je v principe fajn napad, zo mna sa takto "vyparilo" za dva mesiace 13 kil a dodnes nemam "povodnu" vahu naspat (a ze sa teraz krmim riadnymi bombami), nejest po piatej je ale o drzku, ked chodis spavat o polnoci, naozaj radsej mensiu porciu zeleniny/ovocia/bielkovin a na vyrobky z bielej muky a rafinovaneho curku zabudnut kompletne (idealne na kompletne obilniny, skroboviny a cisty cukor, ale to uz je hardcore verzia)

mimka11111
6. nov 2013

ja som ale nikde nenapísala, že toto bude účinkovať aj na iných..........mne tento spôsob vyhovuje.....pretože,ked večeriam, neviem v noci spať a to aj vtedy, ked si dám úplne lahkú večeru......za tie 4 mesiace sa jojo efekt nedostavil a žijem si úplne normálnym životom, nič si neodopieram, až na to,že nevečeriam a trochu pocvičím, lebo polhodka cvičenia denne je zanedbatelné minimum 😉

mimka11111
6. nov 2013

@vroni 😀 svalovicu dostaneš pri nesprávnom cvičení, teda aspoň si myslím 😀

zvedavamt
6. nov 2013

@mimka11111
svalovica je nadbytok kyseliny mliecnej vo svaloch z nedostatku mineralov v tele na jej zneutralizovanie, takze staci doplnit zakladne mineraly pred cvicenim a svalovica nema sancu.

manucao
autor
7. nov 2013

@mimka11111 tak to skusim s tymi brusakmi..ale u nas je ked pridez z prace saleny dom..robim do pol 4 a pokial pridem domov su 4 hod. dcerka ma dvakrat do tyzdna tanecny a kedze je prvacka na zakladnej..tak sa jej venujeme kazdy den..kazdy den diktat, matematika..je pravda ze ja si sadam akurat k burlivemu vinu..ale musim to nejak inak zorganizovat..kedze je uz skoro tma tak mala nebeha po vonku ale je doma..ked bolo vidno, tak bol problem ju dostat do domu. A manzel bol na spermiogram? mne Dr. nedal ziadne tabletky..ze mi najprv urobia prefuk a potom mi nasadi nejaky liek..ze zbytocne ma bude dopovat, ak nahodou nemam neprechodne vajcovody..tak som zvedava..

manucao
autor
7. nov 2013

@mimka11111 co ja viem tak svalovicu dostanes prave ked dobre cvicis..tak mi to aj manzel vysvetloval..ze ak terza zacnem poctivo cvicit. a spravne cviky budem vykonavat tak mala by som citit na dalsi den svaly..bolave..ze dostali zabrat
ak to odflaknem to cvicenie..tak bolo neefektivne

manucao
autor
7. nov 2013

@giulliette24 jeej dakujem za peknu spravu..velmi mila a vycarila mi usmev a citam ze si tehutla..tak to je uzasne..gratulujem..snad sa aj ja pridam k tebe..my sa zatial len snazime .. mna caka prefuk vajcovodov..

giulliette24
7. nov 2013

@manucao som rada že som prispela k úsmevu 🙂 a ďakujem za gratuláciu, áno je to tak - budem mama 🙂, my sme sa snažli skoro 2 roky držim palce nech ti všetko dobre dopadne.

manucao
autor
7. nov 2013

@giulliette24 a mali ste nejake problemy, alebo jednoducho to neslo? ja sa bojim, ze nas caka tazky boj. ja mam dcerku z prveho manzelstva, ale teraz s druhym manzelom chceme spolocne. On uz bol na spermiogram je OK

giulliette24
7. nov 2013

@manucao zdravotne bolo všetko OK u oboch aj keď manžel občas panikáril, no obaja pracujeme - ja cez deň manžel v noci, takže čo víkend to svadobná noc 😉, ale len jedna, lebo v soboty makáme na stavbe, nechávali sme tomu voľný priebeh, že keď budemem dobrí pánbožko nám požehná. V dnešnej dobe to už podľa mňa zďaleka nie je samozrejmosť na prvý šup otehotnieť.

manucao
autor
7. nov 2013

@giulliette24 tiez si myslim.. akedmi niekto povie ze sa im to podarilo na prvkrat neverim..to su haluze. my sme sa tiez budovali. V juni sme sa stahovali do domceka a manzel robi ako policajt takze ma aj nocne aj denne ale ma aj po 4 dni volna za sebou...a ja robim len rano takze ja to mam dobre..len sa smejeme ze fakt sa milujeme len ak mame obaja chut..takze u nas milovanie nacasovane na plodne dni, alebo meranie teploty nehrozi..pod takym tlakom to nerobime..ze teraz pod musime..

giulliette24
7. nov 2013

@manucao absolútny súhlas, veď nie sme roboti. Keď to chcete obaja a ste zdraví, nie je dôvod do fungujúceho vzťahu ťahať toľko matematiky 🙂 hlavne keď má ísť o tak príjemnú činnosť 😎

dai
7. nov 2013

@manucao hm... ono lepsie spravis ked po tej 17tej si das nieco zdrave - jest by si mala naposledy cca. 2 hodiny pred spankom aby si si nespomalila metabolizmus...
ja mam odskusane vecer ovocne tvarohy od activie -to su take mnamky ako druha vecera😉 kludne cotagge cheese, lahke syry a salamy, kuracie maeso na pare, dusena zelenina nezduvajuca etc. ... toto vsetko ti este podpori metabolizmus aby makal aj ked ty spis a zaroven nebudes hladna...
moji super namakany kamosi bez stipku tuku si este vecer dovolia aj pop corn😀 sice z toho nafukuje ale zevraj sa nepribera😀 ale toto vyskusane nemam - teda samozrejme ze mam vyskusane ho vecer jest ale chudnut sa z neho asi nechudne😉

v kazdom pripade to co som ti poslala hore praktizujem dlhodobo a dlhodobo to aj funguje - schudla som cez 15 kg za nejake 4 mesiace ( samozrejme ze som obmedzila v tom case aj pecivo a sladkosti a zaradila veeeeela cistej vody a chude potraviny a zeleninu plus nejaky pohyb😉 )

manucao
autor
7. nov 2013

@dai takze si zaradila 5 porcii a mensich? napriklad ranajky..desiatu co mavas? a obed mas polievku aj druhe? alebo mas polievku a po dvoch troch hod. si das druhe? potom olovrant a lahka vecera?

manucao
autor
7. nov 2013

@giulliette24 my kolkokrat sa nasmejeme ze prespime aj plodne dni..

giulliette24
7. nov 2013

@manucao 🙂)) no, popri práci domácnosti a iných povinnostiach ešte aj spánok zaberá kopec času 🙂))) ale radšej prespať plodné dni a zaspať pri ...

giulliette24
7. nov 2013

@manucao ako zaspať pri tom, som chcela napísať, nie A zaspať pri tom 🙂

dai
7. nov 2013

@manucao ja som jedla 6x denne🙂 male porcie... niekde tu mam cely jedalnucek v nejakej teme o chudnuti... v kazdom pripade ranajky boli napr. vajicka bez peciva, jogurt s ovocim, tvaroh, mliecny shake etc. ... , desiata ovocie, orechy, muesli tycinka etc., obed polievka bez zaprazky zeleninova, brokolicova bez smotany etc. , druhe maeso chude a zelenina, ryby, hriby grilovane , rizoto najviac 150g, olovrant opaet ovocie ako grep, ananas, jablko... nie banam, vecera co na obed bez polievky a druhu veceru som ti uz pisala😉
super je aj sportovat - tiez to zrychluje metabolizmus

manucao
autor
7. nov 2013

@dai tak ja sa dam na to..ja rano pijem psylium, potom kavu s mliekm. o 6:30 odchadzam z domu do prace a v rpraci ranajkujem cca o tej 8 ranno..bud jogurt, bud serealie s mliekom, alebo celozrne pecivo, potom mam jablko okolo 10, obed o 12:30 bud mam maso bez prilohy, alebo zemiaky so zeleninou, ryzu...a salku polievky a ked pridem domov este zjem nieco lake a potom uz nie cca od tej 17stej a nie som hladna a ozaj vecer si dam 2 dcl bieleho sucheho vinka..ale to kazdy druhy vecer..mame tak s manzelom..vecer ked dcerka zaspi si dame vinko..romantikus pri kozube