Chudnutie bez cvičenia

alofinka
25. jan 2022

neviem sa prinútiť cvičiť, normálne v deň kedy je u nás cvičenie a viem že by som tam mala ísť mi je na grc, mám 103 kíl, stále si hovorím že aj tak je cvičenie len 20 % úspechu, nemám žiadnu motiváciu, hej chcem schudnúť, len je to strašné trápenie,

janewithane
25. jan 2022

@alofinka skúšala si aj chôdzu?

mila23
25. jan 2022

@alofinka zacni s prechadzkami...rychla chodza, kazdy den a postupne zvysuj vzdialenost...ano, strava je 70% pri chudnuti,ale pohyb tomu pomaha...

alofinka
autor
25. jan 2022

ani nie

gven
25. jan 2022

@alofinka tak cvic doma! mne to vyhovuje viac napriklad. je jednoduchsie sa navliect do legín, pustit si nejaké cvicenie na youtube alebo fitshaker a hned zacat cvicit ako sa vychystavat niekde mimo domu.

pribinak
25. jan 2022

@alofinka zrus výťah, pomaličky po schodoch. Ak chodíš autom tak začni autobusom a výstup o zastávku skôr

alofinka
autor
25. jan 2022

ráno o pol 7 zaveziem malú do škôlky a o 3 idem z roboty pre malú do škôlky a o 4 som doma, klasika upratať, dať prať, navariť a je večer

nature01
25. jan 2022

@alofinka poznám babu čo schudla len zmenou stravy, tiež mala dosť kíl takže jej to išlo celkom rýchlo, ale jej postava vyzerá horšie ako predtým. Človek čo ju vidí na fotke povie, že je kočka ale v realite sa celá trasie a má ovisnutu kožu ešte aj za ušami. A ja som takisto schudla 15 kíl ale hlavne cvičením, kľudne som si dala aj kúsok koláča keď som mala chuť. Dôležité je byť v kalorickom deficite, čo pri nulovom pohybe bude náročné. A chodila som na bicykli, skákala cez švihadlo, veľa chôdze denne.

dadis
25. jan 2022

@alofinka Neda sa schudnut len z cvicenia a ani dlhodobo schudnut bez cvicenia. Pohyb, akykolvek je nevyhnutny pre dobre fyzicke a psychicke zdravie. Ak mas taky prazdny program ako mas...tak si naplanuj program na cely tyzden...od pondelka do piatka...a zacni hned, ako dieta odvedies do skolky (ja som tak chodila, uz som bola oblecena v sportovom, rovno odtial som vybehla)... moze t byt chodza, bicykel, beh, turistika, tanec, posilka...hocico...hlavne mimo domu, skus najst v okoli nejaku partacku (aj ked v doobednych hodinach to moze byt problem)...to musis byt aj psychicky na tom zle, mat takyto prazdny zivot

nmhc
25. jan 2022

@alofinka prepáč ale to je výhovorka len. Ja cvičím vždy večer jak dáme malého spať, alebo si idem zabehať keď dôjde muž z práce (chodí o 18tej domov). Vždy sa dá. Keď som bola po pôrode tak ako píšu vyššie chodila som s kociarom každý deň minimálne na 5km prechádzky. Cez víkend v lete sme stále na bicykloch aj s malým všetci. Kúpila som si aj domov stacionárny. Zapnem telku sadnem a bicyklujem 40min pri nejakom seriáli. Vždy je spôsob len sa treba donútiť.

alanko20
25. jan 2022

Chodievate do skolky/z nej autom, peso, autobusom? Mas sedave zamestnanie? Chodievate von s dcerou- ihrisko, prechadzky, vylet do lesa atd? Na nakup idete autom?

margaretka_
25. jan 2022

Zacni stravou a najdi si pohyb, ktory ta bude bavit. A n zaciatok to kludne stacia aj prechadzky. A ako ti ubudnu prve kila, snad ta to motivuje začať s dalsou aktivitou 🙂

fineta
25. jan 2022

@alofinka odporucam chudnutie stravou. Jest 5x denne a nehladovat (bez cvičenia). Jedla nenarocne na pripravu z bezne dostupnych surovin v retazcoch. Ak pouzivate instagram, je tam verejných xy profilov zien, ktore uspesne chudnu zo 100 a viac kil aj 30 - 40 kil. Tiež som si ho kvoli tomu zalozila, je to nesmierne motivujuce. A k tomu oslovit odborneho kouča a dat si vypracovať jedalnicek na mieru. Ak chcete, dam Vam kontakt na toho mojho.😊

neznamaznama
25. jan 2022

@alofinka v prvom rade uprav stravu. To je základ. Meniť sa do cvičenia, ak ťa nebaví, kašli teraz naň. Najskôr schudni stravovaním a ked sa začneš na to cítiť, pridáš pohyb. Nemá zmysel sa do toho tlačiť, lebo ťa to baviť nebude a budeš z toho len nervózna. Nezabudni na pitný režim. Ten je dôležitý. Naozaj to skús bez cvičenia ako takého. Skús drobnosti, ak bývaš v bytovke, chod peši. Ak chodíš busom, výstup o zastávku skôr. Ak chodíš autom, zaparkuj ďalej..... Začni pohybom, ale nie cvičením.

ivkazba
25. jan 2022

@alofinka ja som svojho času schudla 33 kíl. Prvých 25 som schudla bez akejkoľvej fyzickej aktivity, lebo som tiež mala tisíc výhovoriek prečo nemôžem cvičiť. Až následne som začala cvičiť, pretože som chcela spevniť telo a potom som už cvičila, lebo ma to bavilo. Až vtedy som si uvedomila, že ozaj to boli len výhovorky, nie reálne argumenty. Takže kľudne začni bez cvičenia a keď sa začneš tešiť z ubúdajúcich kíl, tak príde aj chuť cvičiť a pomôcť si tým (hlavne kvôli formovaniu a pevnosti).

dadis
25. jan 2022

@fineta Neviem si predstavit, ze cely den som zavreta doma a rozdelim si jedlo na 5x denne..do rici, ved ta zena nema ziadny program, ved to aj z tje nudy zjes 2x tolko, ako normalne...

fineta
25. jan 2022

@dadis všetko je v hlave. Ked viem, ze na ranajky mam zjest 3 ks proteinoveho chleba so šunkou, syrom a zeleninou, na desiatu polievku bez zapražky, pripadne 2 ks ovocia, na obed chude maso s trochou ryze, na olovrant proteinovy puding a na večeru co na obed, medzitym vypit 2,5 litra vody, tak nebudem riesit žiadne blbosti pomimo. Bud chcem schudnut alebo nechcem. 🤷‍♀️

dadis
25. jan 2022

@fineta Takmer pred rokom chudla a mala 97 kil...takze skoro po roku je pribrata a nema ziadny zmysluplny program v zivote..skor si myslim, ze bude problem v psychike a tam ani najlepsi stravovaci program nepomoze...

fineta
25. jan 2022

@dadis pretoze sa v tom zacyklila. Jedno s druhým súvisí. Zajeda nervozitu samej zo seba a čaká na zazrak. Ten sa ale nestane. Nech si to uvedomi. Treba sa pozriet pravde do oci a ked to nezvladne autorka sama, nie je problém požiadať kompetentneho o pomoc. Mat nad sebou ruku, tyzdenne konzultovat pokroky atd.

dadis
25. jan 2022

@fineta prepac...to autorka, nie ty, uz som to opravila

alofinka
autor
25. jan 2022

bývame na dome, mám sedavé zamestnanie, jem mne sa zdá normálne , no trochu väčšie porcie akoby som asi mala, a sladkému odolavam len horko ťažko, ani ho nemám doma ked to na mna príde dam si med, bojím sa že keď si naložím menej budem hladna, a ked som hladná mám normálne stresy, ale fakt že chodím do roboty , malú dám do škôlky a ked prídem domov len navarím a upracem a to je môj celý deň, ani s malu nejdem vonku lebo tam je zima

simsalabim
25. jan 2022

Rychla chodza je idealna, nie velmi namahava a nezatazuje klby. Kebyze denne chodis na prechadzku na 45 minut, s upravenou stravou kila urcite pojdu dolu. Nemozes napr. po veceri ist na prechadzku? Pripadne aj s kamaratkou?

vandicka7
25. jan 2022

Daj si najskor metu 10 tisic krokov. Ked nie si zvyknuta cvicit, tak uz toto bude pre teba taka vyzva si myslim a urobi ti to dobre. Hlavne teda ak jeden den polavis, tak druhy uz ee. Pretoze ak polavis viackrat po sebe to je cesta k nicomu.

petamich
25. jan 2022

@alofinka je to jednoduche 🤷‍♀️ ked nemas ziadnu motivaciu tak jednoducho neschudnes, pri vahe 103 kg by ti pokojne stacilo upravit stravu a ist kazdy den na prechadzku ale ked vlastne nechces...

a von nechodit, lebo tam je zima? okej

simsalabim
25. jan 2022

A este ma napadlo, fit hodinky a vhodna appka do mobilu a hned uvidis, ako malo sa vlastne hybes. Ja som na home office a aj v den, ked idem na nakup, mi to bez dennej prechadzky hodi tak 2000 krokov a 45 - ano, styridsat pat!!! - kilokalorii. To ked vidim, aj ked sa mi v ten den nechce, idem na hodinu von. Ja chodievam s manzelom, takze mam pravidelneho partaka, ale v okoli vidim takto vela parov aj kamaratov/kamaratiek chodit. Vyskusaj, chodza je naozaj super, lebo na rozdiel od posilky ci behu sa tam velmi nenamakas, klby to nezatazuje (co pri obezite je naozaj dolezite) a pritom je velmi efektivna.

alofinka
autor
25. jan 2022

ved mne sa zdá že jem celkom normálne ale váha dole nejde, kedysi som počítala kalorie a pri tom som schudla ale som aj cvičila, ale teraz sa mi už ich nechce počítať, viem čo by som mala jesť, len varim čo príde aj pre chlapa, nechce sa mi variť osobitne

nmhc
25. jan 2022

@alofinka že je vonku zima to je dôvod? Bože až mi prišlo ľúto dcérky. Ja som s malým von za každého počasia, či sneží, prší, fúka je zima. Potom sa necuduj. Mňa by trafilo doma...

dadis
25. jan 2022

@alofinka prepac za uprimnost...ale normalne nemozes jest, ked mas o 6 kil viac ako pred rokom. Musis byt v kalorickom nadbytku. Teda tvoj vydaj je mensi ako prijem. Preto idu kila hore. Skus si stiahnut tie milionkrat odporucane kaloricke tabulky a zapisuj si poctivo tyzden tvoju stravu a budes vidiet, ze jes vela. Ano, kazdy ma dni, ked zje viac...ale vela zien, aby malo normalnu postavu a nemuselo si jedlo zapisovat a strazit, tak pravidelne cvici a ma celkovo aktivnejsi zivot...teda moze si dovolit zjest viac, tiez len obcas..

dadis
25. jan 2022

@alofinka Chodza je super, daj si kazdy den hodinku prechadzky (s kamoskou, muzom, dietatom na odrazadla/bicykli, alebo len sama s podcastom)---uvidis ten rozdiel ----najma na psychike

alofinka
autor
25. jan 2022

mala som necelých 100 kíl a cez vianoce každý deň večer koláče som vyjedala a 5 kíl hore

alofinka
autor
25. jan 2022

ale fakt že nuda, prázdny život...