Chudnutie a znížená funkcia štítnej žľazy

molekova
7. júl 2017

Ahojte dievcata! Mate prosim skusenosti so znizenou funkciou stitnej zlazy? Ako ste to prekonali? Dakujem!

bashka80
7. júl 2017

mne ju diagnostikovali prednedávnom - úplne náhodne, keď mi obvodná brala krv na iné vyšetrenie, tak tam videla hodnotu jedného z hormónov mimo normy a poslala ma na endokrinológiu, kde sa to potvrdilo (ultrazvuk SZ som mala v poriadku). začala som brať Euthyrox 25 (myslím, že to je najnižšia dávka) a na ďalšej kontrole už boli výsledky dobré, ale stále mám pokračovať v braní a o pol roka prísť na kontrolu - a snažiť sa schudnúť, keďže som obézna

molekova
autor
7. júl 2017

Takze je moznost, ze casom vysadis lieky. Ja som sa bala, ze to je uz "na dozivotie" 🙂 A chudnutie ide lahsie? Lebo ja sa mozem akokolvek snazit a dam dole max. 2 kg a hned su spat. Ja som pribrala behom 3 mesiacov vyse 30 kg pocas tehotenstva...

bashka80
7. júl 2017

Ono to je na doživotie, ak je tá funkcia znížená, vekom sa to už asi nezlepší. ja som tie výsledky mala dobré práve vďaka lieku a radšej budem brať jednu malú tabletku do konca života, ako mať zdravotné problémy. čo sa týka chudnutia, ešte neviem, teraz som začala 90 dňovú diétu, ale zatiaľ som sa nevážila, ja verím, že sa mi podarí schudnúť, keďže je to pod kontrolou.

maciatkolulu
8. júl 2017

@molekova tak niekde robis chybu, ja som tiez vkuse davala vinu, ze nemozem schudnut, prave kvoli stitnej, az som sa jedneho dna nemohla na seba pozerat a islo dole za rok postupne pekne 20kg.... Teraz som opat boubelka, ale je to aj tehotenstvom tretim a teda papam a papam a chuti mi, ale viem, ze ked sa zatnem pojde to dole bez problemov

maja8580
8. júl 2017

Mna poslal gynekolog k endokrinologicke. Zistila mi znizenu funkciu a atrofiu stitnej zlazy. Napisala Euthyrox 50 mikrogramov a vraj je to na cely zivot. Kazdeho pol roka kontrola.Takze sledovanie a hormonalna terapia u mna. U znameho manzelky jej myslim v BB odstranovali celu stitnu, ale podrobnosti neviem. Co sa vahy tyka, nabrala som ca.5 kg., ale to skor pripisujem tomu, ze nemam pravidelnu stravu.

stanka_glodzakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja8580
8. júl 2017

@molekova Neviem o tom, mne rovno lekarka povedala, ze to budem brat do konca zivota. Treba sa spytat svojho endokrinologa.

ervenka
8. júl 2017

@stanka_glodzakova och samozrejme herbalife nas zachrani. ak si si nevsimla, tu sa bavime o stitnej zlaze. Dala som si tu namahu a pozrela video na fb stranke. Sranda velka a nic viac.
PS: je mytus, ze sa kojenim chudne!

ervenka
8. júl 2017

@molekova treba zistit, co sa deje so stitnou zlazou. Je cca 10 ochoreni. Ak je napr. zapal SZ, treba preliecit zapal a je velka sanca,ze sa po case SZ da do poriadku. Pri pomalej SZ sa musia dlhodobo dodavat hormony. Napr. ja som na 88 eurothyroxe, vysledky mam tsh 2,13 - t4 17,5. Nejdem znizovat davku, zostavam na tejto. Ziadna tregedia to nie je. Velmi ojedinele je na vine hypofyza- tam sa rodi TSH, SZ ho len reguluje. Kontrolovat treba tsh, t4, aspon raz za cas vit. A, D, B12. vyhybat sa soji, arasidom, obmedzit horcicu, kapustu napr. SZ ma rada jahody, ceresne, cviklu, kvalitnu cokoladu.S chudnutim je to velmi individualne. JA bicyklujem od oktobra min. roka 14km 4x/ tyzden do prace a spat. No a neschudla som nic. Ale ani nepribrala. SZ velmi ovplyvnuje metabolizmus tukov, vstrebavanie kalcia. JE to vsetko velmi individualne. co pomoze jednemu, nepomoze druhemu. A ozaj, kelp, tekvicovy olej a pod. sa neodporuca. Ak ti navrhne dr. extra jod, nech najskor skotroluje, ci jod naozaj potrebujes. Prajem vela trpezlivosti!

zibi
8. júl 2017

@molekova vies co ja som namiesto euthyroxu skusla levotyroxin - ine pomocne latky, zacala som brat vecer, ked uz nic nejem, lebo sa to lepsie vstrebava, k levotyrxinu/euthyroxu treba brat selen - zlepsuje premenu t4 na t3 a tym ti zrychli metaboizmus a teiz koenzym q10 zlepsuje premenu t4 na t3 a lepsie sa mi chudne. Plus samozrejme strava a cvicim..a ked mas dobre nastavenu davku , mala by si schudnut. Vela bab nemoze schudnut a ked dosiahnu primeranu davku euthyroxu tak schudnu, niekto hovori, ze aj je po nom velmi hladny, tak mozno skontroluj ci to nie je tvoj pripad..kazdopadne liek pomoze ako uskodi. Treaba k tomu vitaminy brat co som pisala a spravne jest a hlavne sa hybat.

stanka_glodzakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervenka
8. júl 2017

@stanka_glodzakova ty si mojich rodicov do ust neber. Najlepsia obrana je utok, vsak ano...

tykame si tu takmer vsetky lebo:

P.S. Toto je automatická uvítacia správa, ktorú zasiela počítač (tak rýchlo by sme Ti, bohužiaľ, osobne napísať nestihli 🙂).
P.S.2 Mimochodom, všetci si tu tykáme.

Modrykonik.sk

bashka80
8. júl 2017

@stanka_glodzakova Len taký malý postreh z mojej strany. Každý užívateľ modrého koníka dostane pri registrácii správu, v ktorej stojí "Rozprávame sa tu o všetkých možných aj nemožných témach a hlavne si tu všetci tykáme." Očividne tu niekto iný ako @ervenka potrebuje základnú školu, keďže sa nenaučil čítať. 🙂
A mimochodom, v pravidlách (ktoré si asi taktiež nečítala) sa píše "Vo vlastnom záujme súhlasíš a zaväzuješ sa, že nebudeš propagovať tovar, služby a spoluprácu, spadajúce do sytému sieťového predaja a multi-level marketingu" - kam teda Herbalife určite patrí.

A len taká malá poznámka: píše sa "potykala", nie "potikala".

stanka_glodzakova
8. júl 2017

@bashka80 prečítajte si môj príspevok a pozrite sa či som tam propagovala herbalife ? tzv. ervenka sa vyjadrila k dvom vetám ktoré som povedala na stránke na fb 🙂 čo určite s týmto príspevkom nemá nič spoločné 🙂 To je odomňa všetko nemam zaujem sa hadať s vami 🙂 som tu aby som poradila a nie riešila hlúposti 🙂

ervenka
8. júl 2017

@zibi levothrx sa odporuca hlavne ludom s alergiou na laktozou. Euthrx obsahuje monohydrat laktozy. treba na sebe odskusat, ktore tabletky su lepsie. JA napr. nesmiem levothyroxin. Mala som velmi silne reakcie. V karte mam,ze je zdravotne nevyhnutne len euthyrox.

zibi
9. júl 2017

@ervenka ja viem , ze neobsahuje laktozu..ved uvidi...😉

weronkaa
9. júl 2017

Ja som na zniženu funkciu štitnej zlazy liečena od 10rokov, kvoli váhe vždy som bola velmi chudučka. Odvtedy som kazdodenne brala euthirox 25. Minuly rok ma doktor poslal na biopsiu do BA, vysledky boli v poriadku a odvtedy neberiem už žiadne tabletky. Prave som tehu a ziatial so štitnou všetko v poriadku, len ma sleduju 🙂

nellita
9. júl 2017

Ja beruem lieky uz 15 rokov a z 25 mg mam uz 80, snazim sa chudnut,ide to velmi pomaly,dolezita je strava a pohyb,bohuzial s tymti ochorením nemôžme jest vsetko