Chcem začať cvičiť

8. máj 2023

Dobrý večer, chcela by som začať cvičiť. Na spevnenie tela, štíhla som, stravujem sa celkom ok, ale tým že vôbec necvičim, tak som taká ,,roztečena,,. Viete mi poradiť ako na to? Akými cvikmi začať? Veľa je toho na ytb, ale niektoré mi prídu dosť náročné keby som mala nimi hneď začať, tak asi dušu vypľujem hneď prvý deň. Alebo sa takto začína s takými ťažšími cvikmi a pomaly to budem zvládať? Neviem ako to vyriešiť aby ma to neprestali na začiatku hneď baviť, že nevládzem tak sa vyprdnem na to. Ako ste vy začínali?

lindusss2016
8. máj 2023

Ano, tak sa zacina. Najskor nezvladas a postupne je to coraz lepsie. Ja milujem sledovat ten progres 😃 cvicim denne 2-3 hodky, poviem ti vsak uprimne, samu ma to velmi nebavi, to sa malokedy stane, ze sa sama do toho tak zazeriem a idem. Super sa mi ale cvici, ked mam sparing partnera, alebo proste ak je niekto so mnou. Vtedy hned lepsie vladzem

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. máj 2023

@jj298 pozrela som ju na ytb, a fakt to vyzerá zaujímavo. Takže začnem s ňou. Ďakujem 😊

lesankavh
9. máj 2023

Ahoj ja som začínala cvičiť s Ewou Chodakowskou skús pozrieť na YouTube 😀bavilo má to 😀

lesankavh
9. máj 2023

Doplním program Skalpel 😁

adik64
9. máj 2023

Aj ja cvičím s Heather Robertson od začiatku, postupne som len pridávala vyššie váhy. Na jej programoch je super, že má v rámci nich aj rozcvičku a záverečný strečing a netreba preklikávať x videí.
Na začiatok odporúčam jej program HR 12 WEEK 1, nájdeš pod týmto názvom na youtube. Je to 12 týždňový program, na každý deň iné cvičenie. Následne môžeš pokračovať 12 Week 2 a 3.

autor
9. máj 2023

@lesankavh aj ju som pozerala, tiež to vyzerá dobre .

@adik64 včera som to celý večer pozerala, a práve som hľadala že s čím začnem. Tak si mi pomohla 😊... Ďakujem.

mane01
9. máj 2023

Ja by som aspon na zaciatok odporucila cvicenie s trenerom. On ti ukaze, ako cvicit spravne. Spravny postoj, napriklad ake drzanie tela. Ked uz budes vediet co a ako, mozes pokracovat sama. K nam do fitka chodi vela najma bab, ktore cvicia podla videi z netu, ale casto maju zly postoj a miesto brucha napriklad zbytocne zatazuju krize a pod.

halci
9. máj 2023

zacni cvicit jogu, mne to zlepsilo kvalitu zivota velmi. predtym ma bolel chrbat, nic som nevladala, teraz sa citim dobre a bolesti prestali. len treba pravidelnost. 2x tyzdenne.

jostiak
9. máj 2023

Ahoj, cvičenie je super, určite treba stupňovať záťaž, ale podstatná je aj výživa...v strave máš zrejme malo bielkovín...preto si taká roztečená...potrebuješ spevniť telo ..a to len cvičením nepôjde...potrebuješ aj ten stavebný materiál, z ktorého ten sval vybuduješ...
Ak si nevieš rady so stravou, môžeme si to prejsť spolu...stačí mi napísať

lindusss2016
9. máj 2023

@jostiak si vyzivova poradkyna?

jostiak
9. máj 2023

@lindusss2016 študovala som biológiu a teraz sa k tomu snažím vrátiť...keď tomu rozumieš a vieš si to zabezpečiť, funguje to...výživu mám teraz ako koníček

lindusss2016
10. máj 2023

@jostiak a mozem otazku?

jostiak
11. máj 2023

@lindusss2016 samozrejme...

sense
11. máj 2023

Na Youtube je veľa cvičení....od jillian Michaels, heather, Sydney, Penny Barnshaw, Growingannanas, Tracy stehen, Fitbymik, hasfit atd... Jednu si vyber a začni a ak ta bude baviť pokračuj ak nie skus dalsie. Pripadne si daj do vyhľadávača Workout for beginner a najdeti x cvičení pre začiatočníkov. Záťaž pridávajú postupne

nikuus
11. máj 2023

skus pripadne pozriet slovensky fitshaker, najdes tam vela roznych druhov cviceni.