Chcem schudnúť - osvedčené rady

5. feb 2024

dobrý deň našla som si na yt workout budem sa ho držať ale okrem toho čo najviac aké osvedčené rady pomohli vám? som po pôrode a hlavne mi ide o to brucho nemám ho ani moc veľké ale chcem len schudnúť.. čo poprípadne vysadiť? ďakujem

riesska123
5. feb 2024

Kalorický deficit

autor
5. feb 2024

@riesska123 a ešte sa chcem opýtať ak budem hladná lebo dosť krát za deň jem.. normálne mam nejesť teda to jedlo vynechať? a ono sa to časom upraví? ďakujem

riesska123
5. feb 2024

Tam ide o to, že zistíš aký máš príjem za deň a aký máš vydaj za deň. Nikdy neschudnws ak budeš mať príjem väčší ako vydaj. Hladná by si byt nemala, nejde o to že nebudeš jesť,práveže niektoré zdravé jedla sú veľmi sýte a ani nejde o to, že budeš jest len zdravé, môžeš si dať aj nezdravé ale sama si musíš zhodnotiť a vypočítať ako ti to na ten deň vychádza. 😊 hladná nebudeš určite no ako pre mňa to bolo prvé dni peklo, ale preto lebo som bola zvyknuta nejesť celý deň a až večer sa nadžgať do prasknutia

riesska123
5. feb 2024

A samozrejme ešte pohyb som zabudla. Neviem ako si na tom či máš sedavé zamestnanie alebo ako, ale ak doteraz len celý deň presedis a odteraz začneš napríklad 2x, 3x do týždňa hodinu so psom, alebo behať, alebo cvičiť. Stačí aj prechádzka. Tak to pôjde ľahšie dole. Ale aj záleží či sa chudne zo 65kg alebo 95kg. Samozrejme z tych 95 to pôjde ľahšie

autor
5. feb 2024
st_277
5. feb 2024

prerušovaný pôst

vilma7
5. feb 2024

A výšku máš akú? To je dôležité, nie len hmotnosť 🙂

martulka48
5. feb 2024

@st_277 schudla si prerušovaným pôstom?

tatianka0000
5. feb 2024

@st_277 to je taky že cely deň normálne ješ , ale po 18 hodine už neješ nič ?

levantinka
6. feb 2024

Musis mat pestru zdravu stravu s tym ze budes v kalorickom deficite. Telo potrebuje zo vsetkeho. A urcite vela pohybu, ak nie si na sport tak aj dlhe prechadzky. Hlavna je strava. A nezabudni mysliet pozitivne 🙂

lasona
6. feb 2024

@tatianka0000 ja som mala prerušovany post ..iba raňajky som jedla a obed. Obed cca okolo 14 ..to bolo zároveň moje posledne jedlo. Musíš vydržať. Bola som hladná, ale zatala som sa..váha išla krásne dole..cca 15 kg..momentálne mám 55 kg

veltraud
6. feb 2024

Prerusovany post ma tiez svoje pravidla - a sice, potravu prijimas mensiu cast dna, ale mala by si jej prijat dostatok - kalorie ako pocas celeho dna (ak chces chudnut, tak kaloricky deficit, ale nie pod bazal). Vela ludi pri prerusovanom poste sa podvyzivi. Proste jedia menej, telo si docasne zvykne, a samozrejme sa chudne. Len tym, ze telo nevyzivujeme vyvazene a pravidelne, dostavame ho do stresu, a potom, ked dostne potravu, zacne si robit zasoby. Lebo nevie, kedy najblizsie a v akej kvalite a kvantite dostane dalsie "palivo". K stihlosti sa treba prejest, nie prehladovat ;)

autor
6. feb 2024

@veltraud a ako prosím vás na ten prerušovaný pôst? mám 165 cm a neviem či možno aj to ale 160 to je určite

tatianka0000
6. feb 2024

@lasona a nenabrala si tie kilá naspäť ? A po 14 si pila vodu alebo čaje ?

tanyag
6. feb 2024

Ja som si zaplatila osobného trénera, ktorý mi nastavil kalorické tabuľky, cvičím s ním 3 x do týždňa...jem 5 x denne...niekedy ani jesť nevládzem, lebo je to na mňa veľa...ale držím sa jedálnička, držím sa cvičení...a za 6 týždňov išlo dole 9 kíl. Som spokojná a idem ďalej, tie peniaze za to stoja.

katka_reies346
6. feb 2024

Ja som začala minul rok s prerušovaným pôstom, podarilo sa mi schudnúť 8kg a cítim sa miliónkrát lepšie... ak nad tým uvažujete, určite odporúčam videá od Mindy Pelz, všetko krásne vysvetlí, dokonca aj ako presne si nastaviť prerušovaný pôst podľa menštruácie, pretože v každej fáze cyklu má telo iné potreby... myslím, že jej aj vyšla knižka v slovenčine niekedy minulý mesiac 🙂 Dosť ma k tomu postrčila taká mini séria Telo bez hraníc (myslím, že je to na Disney dostupné?), s Chrisom Hemsworthom, kde je celá jedna časť venovaná zdravotným benefitom prerušovaného pôstu veľmi odporúčam aj seriál, dozvedela som sa tam veľa nového

lasona
6. feb 2024

@tatianka0000 nie nenabrala som nič. Už samozrejme sa stravujem nie tak striktne, ale proste ak nechcem nabrať, tak musím už stále ísť v takom režime. Neboj prvý týždeň je masaker, potom si telo zvykne. A pila som bylinkové čaje. Nič viac. Aj teraz mi momentálne škvrka v bruchu. Išla som spat hladná.

tatianka0000
6. feb 2024

@lasona takze vlastne ráno raňajky .. o druhej obed a potom už na jedenie nič iba tie čaje ano ? A vodu si nepila ?

lasona
7. feb 2024

@tatianka0000 v podstate áno...ak som bola veľmi hladná tak som si dala nejaký jogurt, alebo polievku, alebo išla skôr spat 😁

lasona
7. feb 2024

@tatianka0000 teraz vyzerám takto a chvalabohu sa drzim

rurutiax
7. feb 2024

@lasona Nemusí vydržať nič. Toto je akurát tak drastická cesta k jojo efektu. Cesta k úspešnému schudnutiu a následnému nenabratiu tuku naspäť je vyvážená pravidelná strava s dostatkom živín, ktoré telo potrebuje na fungovanie a zároveň mať kalorický deficit a veľa pohybu. Jedálniček sa dá vyskladať tak, aby malo menej kalórii a zároveň, aby človek jedol 5x denne a človek neostal hladný.

ibatanecnica
7. feb 2024

ja by som navrhovala úplnú zmenu životného štýlu, to máš najistejšie a aj si to udržíš. Žiadne diety , žiadne obmedzenia. Málokto vydržal držať dietu celý život. Vlastne nepoznám nikoho. Po rokoch priberieš späť, ak to toľko vydržíš. Ja som sa začala zdravšie stravovať, upravila jedálniček, začala športovať - aj kardio na kondičku, posilňovačky na spevnenie a vyformovanie postavy, joga - na chrbát a iné a postupne kg idú dolu. Začínala som na 70kg,. Bola som aj chudšia, ale potom som sa na to vykašlala a kg išli hore. Ttakže pohybu veľa - každý deňchodím do práce pešo alebo z práce - cca 50 min. Pokiaľ nie je zlé počasie. K tomu rýchla chôdza a tak. Ja nepijem vôbec sladké nápoje, sladkosti obmedzujem ale keď mám chuť dám si. Nemá zmysel sa obmedzovať, človek je potom iba nervozny.

lasona
7. feb 2024

@rurutiax pozri mne toto funguje a držím sa toho. Váhu a postavu si držím...ja som spokojná...iné mi nefungovalo

blondeviktor
7. feb 2024

Neodporúčam podľa tých rad, že jedlo len 3-krat do dňa atď. Jedine z toho budete hladná a neschudnete. Odporúčam si počítať kalórie a zmestiť sa do tých odporúčaných kalórií podľa výšky a váhy (dá sa to vypočítať, na googli sú rôzne tabuľky). Ale samozrejme jesť jedlo, ktoré nasýti. Lebo poznám aj ľudí, ktorí zjedia chipsy, čokoládu a hovoria ako sú v kalorickou deficite. Tiež neodporúčam ísť podľa diét. Najlepšie je jesť všetko, ale vážiť si to na váhe a byť v kalorickou deficite!

rurutiax
7. feb 2024

@lasona Však jasné, že to fungovalo, keď telo hladovalo a vy ste mali príjem pod bazál, týmto len hazardujete so svojim zdravím. Je rozdiel schudnúť a schudnúť zdravo.

st_277
7. feb 2024

@martulka48 jasné, a to dokonca ho niekedy ani pravidelne nedrzim (ak mam lieky a som chora napr, a nechcem ich jest na prázdny zaludok, pripadne ak ideme na dovolenku a pod.) neviem kolko kg, nevážim sa, ale asi dosť 😄

fido69
7. feb 2024

Budem sa opakovať z iného vlákna -
Ja jem 2x denne. Raňajky a obed. V začiatkoch som si namiesto večere dával jabĺčko alebo iné ovocie. Telo si zvyklo a teraz už od obeda nič nejem a cítim sa fajn.
Na raňajky a obed jem všetko bez obmedzenia. Ale striedme porcie. Varím si sám tak, že 75% stravy je zelenina. Aspoň jeden deň v týždni mám rybu. Za obedom si dám sladký koláčik alebo puding. Strava musí byť pestrá t.j. musí obsahovať aj cukry a tuky.
Hlavne treba celý deň pravidelne piť obycajnú vodu alebo nesladený čaj.
Ak denne pridáte hodinu cvičenia alebo iného pobybu, tak váha ide sústavne dole postupne bez toho, aby ste si rozhádzali svoj metabolizmus.
Hlavne nejedzte nič večer pri telke! Žiadne oriešky alebo nebodaj chipsy!

Dnes som naposledy jedol presne 12:15. Na obed krémová brokolicová polievka (áno, so smotanou), ryba a zemiaková kaša s hráškom a kukuricou. Za tým koláčik. Teraz je 22:30 a nepociťujem žiadny hlad. Všetko je to v hlave!