Chcem schudnúť, no vždy mi to vydrží len pár dní

katizz
27. feb 2019

Prosím Vás maminky som po pôrode už pomaly 2 roky a nie nie schudnúť.. skôr priberám, aj keď sa niekedy snažím tak mi to vydrží len par dnii... ako to dokazat aby mi to vydrzalo a aby som schudla na moje vysnivane kilecka? 🙂

moonka1
27. feb 2019

musis sa v hlave nastavit na to, co je pre teba prioritou, nezakazovat si nejako veci, co mas rada, len sa naucit proste jest s mierou, vyvazene 🙂

prevenar
27. feb 2019

@katizz dodrziavaj kaloricky deficit a cvic ...a budes chudnut 🙂 je to tvrda "praca" , ktoru za teba nikto nemoze spravit. bud ju odvedies sama , alebo mas smolu. ak nemas sama potivaciu pracovat na svojom zjave a zdravi, tak kto ju ma mat za teba ?

pozri sa na vegansku stravu varenu zo zakladnych potravin, mozno ti to pomoze k novej inspiracii 🙂

lujza123
27. feb 2019

Začni pozvoľna, pre začiatok si nájdi nejaký šport a vydrž aspoň mesiac úplne bez zmeny stravy. Potom vyluc sladkosti, pivo zo stravy. Za ďalšie týždne skus na večere ľahký šalát, polievky. Postupne zo svojich porcií jedla uberaj množstva príloh a nahrad ich čerstvou zeleninou

tyrkysova_kobyla
27. feb 2019

A k tomu vsetkemu si najdi partaka, s ktorym sa budete vzajomne motivovat

verca888
27. feb 2019

@katizz treba si najst ten svoj vlastny rezim, ktory ti bude vyhovovat. ziadnu dietu ti neodporucam drzat, lebo to ta bude len deptat a nic s nou neschudnes. skus sa naucit stravovat pravidelne a hlavne vela pohybu zarad do denneho rezimu a uvidis, ze kila pojdu dole

s1m.one
27. feb 2019

ahoj, z chudnutia si sprav svoj projekt, pracuj na nom, nielen ty budes na seba hrda, ale urcite potom inspirujes aj svoje okolie a nehovoriac o tom ako budes na seba sama pysna a istu na teba bude pysny aj tvoj partner, nie kvoli tomu ze chudnes, ale kvoli odhodlaniu, na zaciatok - pri chudnuti je dolezite viac spalit ako zjest, teda ak sa najes, je to ok, si matka, mas male dieta,potrebujes energiu, ale potom aj odcvic kolko treba, skus na zaciatok ist podla youtubu napriklad nemusis ist zhurta hned hodinu denne, hlavne aby si si napriklad z cvicenia alebo co si vyberie stal ritual, a daj si napriklad aj nejaky datum a k nemu ze chces napriklad zhodit tolko a tolko cm, samozrejme realne, drzim palce!

tana85
27. feb 2019

sice som mala naposledy dietu v puberte, ale je to rovnake ako so vsetkymi cielmi - aby boli realne a spravna motivacia. kedy zvyknes dietu porusit? vecer pred telkou ked uz dueta spi a ty konecne oddychujes?

lorela
27. feb 2019

@katizz Musíš sa obrniť pevnou vôľou a mať pred očami jasný cieľ, ktorý si v tých slabých chvíľkach budeš pripomínať 🙂.

twinflame
27. feb 2019

@katizz poznáš tu skupinu Cesta k mojej premene? Dá sa tam skvelo inšpirovať. Odporucam

soldi
27. feb 2019

tiez odporucam skupinu cesta k mojej premene 🙂 na zaciatku si to tam len citaj, co Ta zaujem a verim, ze si najdes svoju cestu.
ak chces iba schudnut, staci len zmenit stravovanie, ziadne cvicenie nepotrebujes.

julia1926
27. feb 2019

@katizz A kojis?

katizz
autor
27. feb 2019

@tana85 aanno presne, ako si vedela?🙂

katizz
autor
27. feb 2019

@twinflame a to kde najdem?

tana85
27. feb 2019

@katizz lebo vtedy mam najvacsiu zravost aj ja, a po narocnom dni to beriem ako odmenu (kolacik, syrovy tanier, horalku). riesenie je nemat take veci doma a nachystat ti jablko alebo zeleninovy tanier s hummusom trebars. a postupom si odvyknut od takeho ritualu.

vamajka
27. feb 2019

@katizz varim si jedla z knihy Fit recepty mam vsetky 3 a kila idu dole nenajdes tam recept s bielou mukou a bileym cukrom to by som vylucila ako prve a tiez prilohy miesto nich vela zeleniny ja by som potrebovala spevnit telo no ked som taka leniva zacat cvicit

pielka
27. feb 2019

@vamajka biely cukor je relatívne fajn vynechať, ale rovnako by som vynechala aj hnedý, ten tiež nie je nauzdravší. Radšej hľadať alternatívy čo sa týka sladenia, napríklad med a pod 🙂 Tiež mám jedno túto knižku a recepty sú fakt super! 🙂

vamajka
27. feb 2019

@pielka aj med nie je moc zdravy ja pouzivam xyliytol, dufam, ze som to dobre napisala

ciernysokol
28. feb 2019

@tana85 ako sa da od toho odvyknut?ten isty problem.konecne dieta zaspi a pohoda.zo zaciatku reakcia na stres,teraz stres pominul,ostal zly zvyk,ktory je automaticky.a nutkavy.co s tym?

soldi
28. feb 2019

@ciernysokol pokial mas vyvazenu stravu pocas dna, tak si telo sladke pytat nebude. pisem z vlastnej skusenosti. a to kojim dvojmesacne babatko 🙂

kvetinka75
28. feb 2019

ja by som odporúčala zmeniť životný štýl - stravu, zaradiť pohyb. Nebrať to že musím zhodiť, proste ži zdravo, hýb sa. Potom to pôjde. a nie len diéta. Keď schudneš, a zostaneš pri tom životnom štýle aký máš teraz, naberieš späť. Matiku neoklameš - výdaj musí byť vyšší ako príjem. Potom to už ide. Ja som bola závislá na cukre. Momentálne nemám chuť na sladké ale mám vyváženú stravu. Všetko je to v hlave. Ale určite nevynechávaj sacharidy alebo nejakú časť potravín. Telo potrebuje z každého niečo. Ak máš peniaze, skús výživového poradcu. Vedia nastaviť vyvážený jedálny lístok.

ufatess
28. feb 2019

@kvetinka75 presne tak, to je dôležité cítiť sa dobre, športovať, stravovať sa zdravo a neriešiť. Ono tie kilá pôjdu dolu, aj cm ale čím viac sa práve na tú váhu bude sústrediť, tým ťažšie to pôjde

tana85
28. feb 2019

@ciernysokol pomaha mi si hned ako deti zaspia umyt zuby, aj medizubnou kefkou, starostlivo poúyvat, aby ma mrzelo potom nieco jest ked uz som si dala taku namahu. a uvarit si caj. ja pojem vela sladkeho dni kedy mam za sebou tazku noc. telo je unavene a akoby si pytalo cukor v nadeji, ze mu “len” chyba energia, pricom chyba spanok

katarina_puskarova
28. feb 2019

u mňa fungovala zmena životného štýlu - zdravšie sa stravovať, neznamená, že nič nejem, môžem všetko, ale primerane. Kúpili sme domov aj menšie taniere, tak sme si aj menej nakladali :D smiešne, ale fungovalo a stačilo nám to. 🙂 Ale musím povedať, že som si trošku pomohla aj jedným prípravkom Natural Slimming od Torhan pharma, aj jemu vďačím za aké také kilečko dole, odporúčam skúsiť, naozaj. Držím palce teda 🙂

ciernysokol
28. feb 2019

@tana85 to som skusala,ale zacalo mi to byt jedno,vsak umyjem zas 🙂) teraz skusam zuvacku.zvyk sa vraj tvori tri mesiace,ci kolko,neviem,ci si dobre pamatam.tak staci vydrzat a potom uz by to nemal byt problem.🙂))) lahko sa povie.

kvetinka75
1. mar 2019

@ciernysokol mne to umývanie zubov tiež nepomohlo. veď čo keď som si aj niečo dala, veľakrát som si už potom ani neumyla zuby. Veď som si dala len drobnosť. Mne pomohlo až celkové nastavenie sa na iný životný štýl ale nie preto že musím ale preto, že chcem.

emma_932
1. mar 2019

@katizz no, tak sme dve. Ja som tiez dva roky po porode, potrebovala by som schudnut tak 8kg. Zacnem cvicit, zdravo jest, potom pride nejaka choroba, povinnosti a po tyzdni je koniec. Aaa zacinam odznova 😡 uz druhy rok. Tiez neviem, co s tym... 😯

petronela1985
1. mar 2019

V prvom rade si musíš nájsť motiváciu. Napíšem ti, ako to bolo u mňa, kým som sa dopracovala k -23 kg 🙂 Dcérka začala chodiť a keď sa rozbehla, tak som za ňou fučala jak lokomotíva, proste som jej nestíhala. Kondička mizerná, chudnúť som sa chystala vždy od zajtra dobrých pár rokov. A v tom mi to došlo. Však keď so sebou nič nespravím, tak mojej dcérke nikdy nebudem stíhať. Šla som rovno do obchodu a nakúpila si zdravé potraviny. V ten večer som na youtube našla asi najjednoduchšie video pre absolútnych začiatočníkov. A cvičila som ho každý deň. Mesiac trvalo môjmu telu kým pochopilo akú šokovú terapiu som mu vlastne pripravila. Schudla som jedno kilo. A druhý mesiac už šla dole aj váha. Prešiel tretí, štvrtý...dva roky a -23 kg. Z veľkosti 44 na 36, z L na S. Teraz už sem tam skočím aj do mekáča, dám si aj sladkosti a váha mi kolíše max. 1, 2 kg hore dole. Telo stíha reagovať, trávenie mám bezproblémové, výsledky všetkých preventívok ukážkové. Cvičím už nie z donútenia ale z radosti z pohybu 2-3 x do týždňa. Mám 30 rokov a som v životnej forme. Hoci nemám postavu jak fitnesska, nemám ploché brucho, ale som konečne spokojná a čo je pre mňa hlavné, stíham tempu svojej dcérky.

engel76
1. mar 2019

@emma_932 presne tak. Od 1.1.som nejedla sladke a cvicila a teraz som chora a je po diete.

saslavka73
1. mar 2019

Únava je cesta k tucnote. Odpočívaj, spí keď mozes.