Chcem schudnúť do 40tky, ale nedarí sa mi

ly5ka
28. sep 2024

Chcela by som sa opytat, na nazor ostatnych ze ako ucinne schudnut. Mam vysku 171, vahu 68,5 kg.. v priemere posledny rok.. strasne by som chcela schudnut na 63 alebo 64 kg...idealne do marca 2025, ale nechapem preco sa mi nedari.., od juna pravidelne s muzom behavame cca 2 - 3 km, 1 x tyzdenne sa snazime ist na bicykel. Uz som upravila aj stravu.. sladke..keksiky ze uz vobec, z masa ..viac menej morcacie, kuracie.jeme ovocie, zeleninu kazdy den.
Ja chapem princip, mensi prijem, vacsi vydaj energie... ale nechapem, preco mi vaha dokonca aj rastie..a to uz sme zacali aj drepovat..niekde musim robit stale chybu.je to total depresivne..dnes som sa postavila na vahu..a ze 69,3... muz uz na mna nema nervy..vravi, ze mam dobru postavu...ale chcela by som to vidiet aj ja na vahe!! A citit realne na obleceni!!

ina2405
28. sep 2024

@ly5ka a na oblečení to necítiš? Lebo je rozdiel kilá a kilá. Do marca to pôjde dolu uvidíš, občas telu trvá, kým prídu dolu aj kilá. U mňa to tak teraz bolo, akoby mi telo vravelo "možno si to ešte rozmyslíš". Ale používaj len pre orientáciu aspoň pár týždňov kalorické tabuľky. Občas majú ľudia mylnú predstavu o tom, koľko kalórii zjedia. A ešte, aj ovocie je cukor, veľa bráni chudnutiu. Kým je inzulín v tele vysoko, neprichádza k chudnutiu tuku.

egonsk
28. sep 2024

@ly5ka svalstvo je tazsie ako tuky, takze ak sa ti cvicenim pribuda svalovina a ubuda tuku, tak vaha moze ostat, dokonca i stupnut, ale opticky schudnes a vyrisujes si postavu..

rozculena
28. sep 2024

zapisuj si do kalorických tabuliek,možno budeš prekvapená,inak ovocie aj zelenina obsahujú veľa sacharidov,ovocie vylúč úplne a zo zeleniny iba zelenú....
Niekedy to telu dlhšie trvá,mne to trvalo 3 mesiace,kým začala váha klesať

dzulli1980
28. sep 2024

Je dôležité napísať, čo ješ ... ja na sladké a ovocie vôbec nie som, no ľúbim pečivo, tučné mäso - salámu, bôčik, klobásky atď. ... pečivo som nahradila tortillou, tučné mäso hydinou, čo sa týka obedu, zemiaky, ryžu, cestoviny nahrádzam kopcom zeleniny s domácimi jogurtovými dressingami, necvičím takmer vôbec - vytipovala som si 8 cvikov (presne na partie, z ktorých chcem dať dole a vytvarovať) cca 15 minút denne, išla som na to postupne - nechcem jojo efekt, čiže som sťahovala žalúdok postupne ... od septembra do júna som takto dala dole 10 kg, teraz už len udržiavam ... a raz do týždňa mám deň, keď si doprajem, načo mám chuť ... áno, aj bôčik ... a váha sa pekne drží ... keď takto cvičíš, naberáš svalovinu, preto to na váhe nevidíš, no na sebe fyzicky musíš vidieť zmenu, či?

ly5ka
autor
28. sep 2024

@dzulli1980 no aj hej, zo zo zaciatku som.odbehla vkuse len 2 kola..teraz vladzem aj 10 zabehnut, co je super, len chcela by som aj tu vahu.. este znizit..dufam, ze do marca sa to zlomi..

lucia13022023
28. sep 2024

Meraj sa. Mne váha často krát neukazovala dole ani gram ale cm boli aj tri dole.

h2
29. sep 2024

@ly5ka Stiahni si kalorické tabuľky, dobre si ich nastav, stravuj sa podľa nich a do marca máš -10 kg, ako nič.

zuzanockamt
29. sep 2024

@h2 Mne sa s kalorickými tabuľkami váha ani len nepohla. Po 40-ke.

h2
29. sep 2024

@zuzanockamt Pred 3 rokmi som schudla z 69 na 59 za 5 mesiacov, bez cvičenia. Mala som 46 rokov. 🤷‍♀️

zuzanockamt
29. sep 2024

@h2 U mňa nič nezaberá. Jedine, ak by som ozaj nič nejedla, fakt, že nič. Takže som zmierená s váhou 10 kg+ nad môj ideál 🤷 Vyskúšala som už kadečo. Ani cvičením to nejde dole. Ale aspoň mám kondičku a pevnejšie telo.

uglybetty1234
29. sep 2024

Skus keto dietu.

h2
29. sep 2024

@zuzanockamt Tak to mi je ozaj záhada. Ja som odvtedy už, bohužiaľ, zase pribrala, ale presne si pamätám, ako som bola prekvapená z toho, ako ľahúčko mi to vtedy išlo. Dokonca sa znovu chystám začať, tiež ma čakajú v marci okrúhle narodeniny (bohužiaľ, nie 40, ako autorka 🥺) a chystám sa mať dovtedy pod 60. Ale nejako to odkladám, teraz mám cca 67, tak si hovorím, že ešte mám čas. 😁

hugoboss1923
29. sep 2024

@ly5ka Cvičením ale neschudneš, len naberieš svalovú hmotu. Kedy ľudstvo pochopí, že cesta k chudnutiu vedie len a len cez nižší príjem kalórií, než je odporúčaný denný príjem. Ten je u dospelej ženy 2000 kca/deň. To znamená, že pokiaľ chceš schudnúť, musíš ísť pod túto hranicu. Nerieš žiadne keto a paleo diéty, jedz to, čo doteraz, ale v menších množstvách než si zvyknutá a hlavne nejedz večer, maximálne do 18h, potom už len tekutiny a skorej do postele. Musíš si zvoliť harmonogram, na ktorom zvládneš dlhodobo fungovať a výsledky sa dostavia skorej než si myslíš.

elenajezova
29. sep 2024

Ja som v 50 rokoch skúsila ísť zo 70 kg pri výške 168 cm na 54 kg. To mi síce nevydalo, ale dala som to na 58 kg. Za 5 mesiacov. A držím ich doteraz. Teda už vyše 2 roky....

sense
29. sep 2024

Ako dlho cvičis...a koľko tých drepov cvičis...ono 1-2 km zabehnúť nie je žiaden výkon k si nezačal pred týždňom a teda týždeň dva je veľmi skoro na výsledky,nepíšeš ani ako si aktívna zvyšok dna....zdravšie jesť neznamená automaticky byť v deficite . Mať 800g viac na váhe nemusíš byť 800g tuku ale len zadržaná voda, zjes niečo slansie, sladšie, prípadne pohár vína, stačí mať menej prázdne čreva alebo pred ovulaciou či menštruáciou...a hneď je prírastok na váhe...treba byť trpezlivý a konsekventny

katka700
29. sep 2024

@ly5ka Vaha nie je všetko. Lepšia ťažšia svalnata vyšportovaná postava ako chudá s hrubou vrstvou ľahkého podkožneho tuku.
Nabrať svaly okolo 40tky nie je už také ľahké ako v 20tke.
Navyše máte s mužom spoločné športové aktivity, čo je super a ešte sa mu aj páči tvoja postava.
Dievča prišla si sa pochváliť?
Teš sa z toho čo máš, nestresuj kôli zopár kilam na váhe, radšej sa meraj a skús tie tabuľky.

elenita
29. sep 2024

@elenajezova a ako sa Ti to podarilo?