Chcem schudnúť, ale nemám pevnú vôľu

loknicka
2. okt 2013

Ahojte baby - mamičky - chcela by som schudnúť cca 6 kg ale nemám pevnú voľu a neviem ako na to. nikdy som necvičila... počas tehu som veľa nepribrala asi tak 7 kíl ale asi toľko mi aj zostalo a chcela by som sa ich zbaviť. poraďte. ďakujem 🙂

evelynm
2. okt 2013

Obavam sa, ze bez pevnej vole to nepojde. Zaklad je uprava stravy, jest zdravo, pravidelne a dokazat si odopriet zbytocne maskrty.
Hovori sa, ze 70 percent je strava a tych 30 percent cvicenie.

dai
2. okt 2013

@loknicka zial zdrave chudnutie je drina😉 a bez sebazaprenia to neide... ak ti niekto bude tvrdit opak tak podla mna klame... zazracne 5dnove diety funguju len tych 5 dni😉 schudnes a priberies 2x tolko pokial budes sa dalej stravovat ako predtym...
takze podobna rada ako od evelynm - mne pomohlo na zaciatok cvicenie - tak som sa potom nadstavila na zdravsi sposob zivota a s tym isla aj uprava stravy... cvicila som doma bud na taku hru, alebo z youtube podla julien michaels, su aj rozny ini trenery - lahko si ich najdes, nemusis nikde chodit a pekne pomaly mozes zacat😉 alebo si kup stepper a pri telke steperuj...
a strava - hlavne jest pravidelne, nevynechavat jedla, mensie porcie, vynechat sladke vody a sladkosti, snazit sa co najzdravsie varit...

domi1988
2. okt 2013

@loknicka podla mna kym si to ty sama nezrovnas v hlave,ze co vlastne chces,tak to nepojde a moze ti dat milion ludi milion rad.. poznam to 🙂

zlte_kuriatko
2. okt 2013

ja by som ti poradila, jest maličké porcie aj 7krát denne. a veľa pohybu. mne sa po porode za pol roka podarilo schudnúť zo 72kg na 54kg. Jedla som jedla skutočne malé porcie (bez sebazaprenia to nejde, žiadne sladké vody, žiadne sladkosti) a mala som vela pohybu, každý den som bola s malou v kočíku von a prechádzala som sa aj styri hodky v kuse. a podarilo sa 🙂 a najnovšie som si kupila aj stepper, že budem cvičiť ( no čo mali ho v akcii 😀 ) ale bavilo ma to iba týžden je to drina 😀

babulka82
2. okt 2013

ja som schudla 12kg za 3 mesiace a to len upravou stravy,vylučila som všetky tuky ,vypražance,slaninku a chipsy.Maškrtu som si sem tam dala .Doležite je všetko v malych množstvach,ja som začala ranajkovat čo som rpedtym nerobila,večer po 7-8 nejem nič.Pijem vela vody a bylinkovych čajov.A pravidelnost je doležita cca každe 2-3 hodinky niečo zjest .

tilly
2. okt 2013

mas nejake zlozvyky stravovacie? pijes malo alebo len sladene, jes vela sladkosti alebo pod?

vanga223
2. okt 2013

@loknicka Vela ludom robi problem schudnut. Moja rada pre Teba je - zacni s tym, ze si buds davat polovicne davky jedla, pretoze zaklad chudnutia nie su diety, ale obmedzenie stravy. Netreba sa prejedat. Drzim palce.

lucinocka
2. okt 2013

baby a co sa da jest napr. vo vecernych hodinach, ked napr. veceru zjem o piatej, cvicim ked mala zaspi o 8-9tej a potom som hladna jak pes, kym ideme spat kolo tej polnoci..je nieco dovolene aj tak neskoro? 😉

evelynm
2. okt 2013

posledne jedlo (lahku veceru) by si mala jest 2 hodiny pred spanim. Ak vsak ides spat o polnoci, tak jest o 22.00 je ozaj dost neskoro. Pokus sa nacasovat tak, aby si si rovnomerne rozvrhla 5 jedal s poslednym jedenim o 19.00. Ak sa na to nastavis, nebudes byvat hladna.
Vyjedat vecer nie je dobre. Urcite nie ovocie, lebo odsahuje vela sacharidov, ktore nestihnes spalit, kym pojdes spat.

vanga223
2. okt 2013

@evelynm Len tak ku teme ma napadol inzerat o chudnuti a cena bola 20Korun. Ked si to zakaznik objednal, tak dostal obalku s listkom - NEZER

evelynm
2. okt 2013

@vanga223 , 😀 😀 😀

ppetinka
5. okt 2013

presne ako písala evelynm - cvičiť môžeš koľko chceš, ale kým neupravíš stravu, veľmi neschudneš ... Ja som pred cca 3 rokmi dozadu vážila 68 kg .. a za cca 4 - 5 mesiacov som schudla na 58 kg. Samozrejme, cvičila som, 3x do týždňa, po hodinke, niekedy aj dve 😀 Ale čo bolo dôležitejšie, obmedzila som sladké .. keď som už niečo sladké chcela, tak len nejakú drobnosť a doobeda - poobede ani ťuk sladkého + na večeru a hlavne po cvičení som jedla bielkoviny - cottage cheese, tuniak vo vlastnej štave, mozzarella, zelenina .... inak som sa nijako obmedzovala, jedla som na čo som mala chuť, aj vyprážané 😀 Myslím, že tá moja váha sa znížila najmä vďaka bielkovinám, nakoľko ťa zasýtia na oveľa dlhšiu dobu ako sacharidy, t.j. zemiaky, pečivo atď 🙂

elvira12
5. okt 2013

@loknicka no ja som sa s tym trapila 3 roky, teraz sa to akosi rozbehlo. Som aj fitnes trener, ale u mna to akosi nefungovalo, ani vysoky podiel bielkovin a ani pridanie sacharidov.
Teraz teda som si usila stravu priamo na seba beruc do uvahy vsetky moje parametre a nedostatky v strave a cviceni, zbuchala som si nejaky jedalnicek a cvicko+ kardio. A funguje to, preto sa z toho tesim, som asi velmi komplikovany pripad pre vcsinu trenerov, a to som ich oslovila velmi vela a nikto mi zatial nedal nic take, co by u mna fungovalo.
Tak som si to zrealizovala sama.
Zasady:
Naozaj vyvazena strava 5 - 7 x denne, mensie porcie, zo vsetkeho primerane, bez hladovania.
Interval medzi jedlami je 2 -3 hodky, sama zvazis, kedy si pocitis hlad.
Pitie primeraneho mnozstva tekutin: nad 2 l (idealna voda, stolova voda, zriedeny ovocny caj, voda s citronom)
Pohyb Ti pomoze vyformovat postavu, kardio spalovat tuky /najmä rano nalacno, ked je hladina glukozy nizka alebo ed su vycerpane dostupne zasoby cukru = po treningu)...
Kamoske, co som robila jedalnicek naposledy, schudla ciste len so stravou 12 kg za 4 mesiace, s tym,ze som jej vravela, ze pohyb nema velky zmysel u nej zaradovat, lebo nemala zvladnutu stravu. Ale rasne to dala za 4 mesiace, az som zostala prekvapena. Teraz s nou chodim cvicit 2 -3 x do tyzdna, zameriavame sa na spevnovanie a formovanie, nakolko strava je zvladnuta na 95 - 100 %. Podarilo sa jej schudnut rozumne, bez toho, aby u nej doslo k ovisnutiu koze pre rychly ubytok hmotnosti. Aj tak sa mi zdalo, ze 3 kg mesacne je dost, ale stale akceptovatelne...optimum je 0,5 kg/tyzden = 2 kg mesacne.... Jej dobre spalovalo pri zvysenych bielkovinach, aj ked sme postupne pridavali sacharidy.
U mna toto vobec nefunguje, vyzera to skor, ze som zmiesany typ, a tam je odhad velmi tazky.
Chcela som s tym len povedat, ze si len treba verit, ja som naozaj vyskusala vsetko od Norbih, cez krabickove diety, Dukanovu, 90-dnovku, Macingovu a nic... aj som tu niekoho na konikovi oslovila, ale ten sa radsej na to nepodujal.
Ale sadla som si na to, a teraz to ide, a velmi sa z toho tesim...Len pozitivne k tomu pristupuj...

zdena7327
5. okt 2013

@elvira12 ahoj ak ta mozem oslovit aky jedalnicek si prpravila kamaratke ked tak krasne schudla ? ja sa snazim uz od januara kde som vazila 90,5 kg dnes mam 75,8 kg uz zhruba 2 mesiace sa mi vaha nepohla ani o gram nizsie prestala som cvicit viem ze je to pre mna velke minus lebo vtedy to slo aj ked som stravu nemala jednickovu nemohla by si mi prosim napisat nejaky typ ako sa stravovat a chudnut aj ked necvicm pri cviceni ma fakt bolelo cele telo neviem ci kvoli nespravnemu cviceniu alebo velkej vahe uz som zufala potrebujem dat dole este aspon 10 kg 😒 vopred dakujem 😉

timca55
2. feb 2014

tak sa na to vykašli a zmier sa s tym