Chcem schudnúť a byť fit

11brano11
17. júl 2024

Ahojte, som ženatý chlap, 34 rokov a kvôli chorobe, ktorá má postihla pred 2 rokmi nemôžem cvičiť. Odvtedy som dosť pribral, mam 180 cm a už cez 100 kg.
Rad by som schudol, bol fit a znova príťažlivý pre svoju manželku.
Dokážem to?

mamamasama
17. júl 2024

A už môžeš cvičiť? Celkovo nejaký pohyb? Strava je 80% úspechu

11brano11
autor
17. júl 2024

@mamamasama plávanie, bicykel, rýchla chôdza prípadne pomalý beh môžem. Zdvíhanie závažia tak do 5 kg

danyelia
17. júl 2024

Ahoj, nie v zlom, ja len rozmýšľam, aká to môže byť choroba, ktorá Ti nedovolí (vôbec) cvičiť...

ukgirls
17. júl 2024

nas sa pytas? keby si to naozaj chcel ides do toho a nevypisujes na fore pre mamy .. najdi si vyzivoveho poradcu a porad sa s nim - sice za dobreho sa plati ale ak ziskaas zaklady potom si voes kaloricke tabulky vypocitat aj sam

danyelia
17. júl 2024

...aha, teraz čítam, že cvičiť vlastne môžeš

11brano11
autor
17. júl 2024

@danyelia degenerácia sietnice. Jedno oko mam prisite, druhé laserovane. Nemôžem zdvihát ťažké veci, vyhýbať sa otrasom a samozrejme kontaktnemu sportu

mamamasama
17. júl 2024

Tak stiahni apku kalorické tabuľky, 1,5g bielkovin na kilo vahy, plavanie, bicykel, chodza, kazdy den aspon hodina. Drzim prsty

123467
17. júl 2024

@11brano11 neboj nic to zvladnes 👍👌💪 drzim palce 💪

11brano11
autor
17. júl 2024

@123467 ďakujem za podporu

timi247
17. júl 2024

@11brano11 100kg na chlapa tvojej výšky vôbec nie je veľa

earlgrey
17. júl 2024

Keď môžeš rýchlu chôdzu a zdvíhať do 5kg, tak si zaplať trénera a šup do fitka. Ja, keďže mám problém s rukami, nemám v nich skoro žiadnu silu, zdvihnem max. svoje dieťa na pár minút, ktoré má 23kg a aj to a bolesťami 🤣 ale zaplatila som si trénera a cvičila som len s činkami do 5kg, rýchla chôdza na páse (beh pri váhe 100kg sa ani neodporúča, lebo je to záťaž na kolená) a vďaka trénerovi som za 4 mesiace schudla 25kg 😊 ale samozrejme najdôležitejšia je úprava stravy. Stačí mať pevnú vôľu a chcieť, chcieť niečo pre seba spraviť. Nehľadať výhovorky. Tréner ťa nasmeruje tam, kde chceš byť aj pri zdravotných problémoch. Držím palce 🙂

majus2323
17. júl 2024

@11brano11 Tu je cítiť chtíč takže jednoznačne to dokážeš, presne , kalorické tabuľky , zisti, ako si na Tom momentálne s tvojim príjmom, zapisuj si zo začiatku všetko naozaj presne , časom sa naučíš o potravinách celkovo aké majú hodnoty... Základ bielkoviny a vláknina ideálne vždy do zelena, tuky a sacharidy, tam bude trápenie a úprimne ? Úplne by som sa nestrasila keď jeden deň mám viac tukov a druhý deň viac bielkovin... telo nemá 24 hodinovu uzaveru ako kalorické tabuľky, počúvaj hlavne svoje telo a jedz to načo máš chuť, tabuľky ťa navedú aj na zdravšie jedlá úplne prirodzene, ale pamätaj že vlastne nie je zle a dobré jedlo , musí byť balans...S aktivít ktoré môžeš robiť - sú skvelé na zhadzovanie kíl aj na psych. pohodu.
Akurát dodám , že prvý mesiac, môžeš nemusíš, byť podráždený.... Ja som bola vždy keď som nabehla na KT a to som nemala žiadne extrémy.... Ale potom to prejde, telo si zvykne a všetko bude super. A posledná vec ak sa aj občas opustis, nezahod to jedno opustenie a pokracuj ďalej v režime. Nie si stroj. Tvoja žena potrebuje v prvom rade zdravého a v pohode chlapa až potom to ostatné... Držím palce a cítim, že to dáš !

majus2323
17. júl 2024

@majus2323 Druhý deň viac sacharidov*

11brano11
autor
17. júl 2024

@timi247 no nie som vyslovene obézny, ale už je to vidieť aj cítiť, že je to viac ako by malo byt

11brano11
autor
17. júl 2024

@majus2323 ďakujem veľmi pekne za radu, ja sa v tých tabuľkách vôbec nevyznám. Musím naštudovať na internete alebo stiahnuť nejakú dobrú app

majus2323
17. júl 2024

@11brano11 kalorické tabuľky sú aplikácia, veľmi intuitívna, určite to zvládneš.

123467
18. júl 2024

@11brano11 mas to tazsie nakolko mas obmedzenie v cviceni ale vsetko sa da 🙂

denkabemommy
18. júl 2024

Začni postupne. Najskôr pomaly meň stravovacie návyky - napríkad si daj k obedu viac zeleniny a menej prílohy. Pohyb tiež môžeš začať postupne pridávať, ono prvé týždne schudneš aj keď urobíš 10tisic krokov denne. Keď si toto osvojíš, pridaj zas niečo “lepšie” do stravy a niečo do pohybu, napr kvalitné raňajky a plávanie 2-3x do týždňa, keď znova si toto osvojíš, pridaj zas niečo ďalšie…, síce to bude trvať dlho, naozaj dlho - možno rok, rok a pol ale vybuduješ si týmto spôsobom zdravý udržateľný životný štýl do konca života, čo je určite viac ako mať kilá rýchlo dole a ešte rýchlejšie naspäť z frustrácie, ktorú si vytvoríš.

Ono postupne keď napríklad pri plávaní zosilnieš, tak ani váhy pri cviční nebudú extra tlakové a zvládneš aj 10-15kg (to konzultuj vždy s Dr). A znovu opakujem dôležité je začať pomaly, nie všetko naraz.

Sama mám obmedzujúce ochorenie ale pri pravidelnej konzultácii s lekárom si viem dovoliť viac, počúvaj aj svoje telo. Držím palce, verím, že to zvládneš. Samotné rozhodnutie je polovica úspechu ❤️

drahomirrra
19. júl 2024

Osobne si myslim, ze pri takej vahe ako mas bude stacit uprava stravy a cvicenie, ktore mozes. Napr je leto, za dva mesiace plavania sa vies vysekat ako kral. Ale strava je gro.