Bukovský a Zlatoš - rozdielne názory na výživu

morningcoffee1
15. júl 2017

Co si myslite o mnozstve roznych zarucenych diet alebo sposobov stravovania? Z medii sa to na nas vali, ale pritom mnohe si odporuju. Napr Bukovsky propaguje vegetarianstvo, Zlatosovci na druhej strane odporucaju konzumaciu tukov vratane slaniny ale nie cestoviny, chlieb... Nemyslite si ze su to vsetko extremy a konzumovat treba vsetko s mierou?

zuzitko74
15. júl 2017

@morningcoffee1 Ja si myslím, že treba jesť všetko, ale čo najmenej priemyselne spracované a sladkosti len výnimočne.

rooskoliv
16. júl 2017

To je asi ako v politike. Aj Smer a SaS many rozdielny nazor na tu istu vec. A spolocnost je natolko zlozita, ze ani jeden z nich nie je uplne spravny. A neda sa pouzit univerzalne.

Otazka je co chces dosiahnut ty a na zaklade toho si vybrat cestu a ist. Ja ako sportovec volim Zlatosa

Robo

osky
16. júl 2017

Ja osobne preferujem Bukovskeho ale nie som vegetarian a neberiem to striktne.
Clovek musi mat ake take vedomosti o potravinach-ako na nas co vplyva a podla toho sa zariadit.
Zelenina a v mensom.mnozstve ovocie a dobre tuky/orechy.../su zaklad.
Ja jem väcsinou hydinu,ryby..cervene mäso zriedka.
Vajicka a syry sa snazim.obmedzovat,mlieko do kavy ale robievam si rastlinne mieka,tie mi ale do kavy nepasuju..

Nejem salamy,sunky,parky,pastety...proste taketo spracovance a udeniny..
sleduj zlozenie vyrobkov a ako tu uz bolo napisane,hlavne bez umelin farbiv a roznych vylepsovakov chuti..aby to bolo co najmenej spracovane.
A samzrejme cukry aj tie zdravsie varianty treba s mierou.rovnako i med aj ked je zdravy..
Biela muka je u mna absolutne nepripustna.rovnako ryza cestoviny...
Peciem si kvasklovy chlieb a tak..
To je akoby so sa rozhodovala medzo hranolkami z rury a z fritezy.
Ktore budu logicky menej nezdrave??

Neuznavam stravu zalozenu na bielkovinach,vylucujucu obilniny a sacharidy.
To je dieta na 2-3 tyzdne ale nie na stale stravovanie...

janulka1802
16. júl 2017

Jasné, že sú to extrémy. Mám naštudovaného aj jedného, aj druhého, ale riadim sa vlastným rozumom. Nič schodnejšie ako zlatá stredná cesta ešte nikto nevynašiel. Proste, všetko s mierou. Napr. môj manžel veľa športuje, ale je všetko, chlieb, sladkosti, mäso. Ja som skôr závislák na sladkom, ale vyberám si zdravšie možnosti.

dharmasanata
16. júl 2017

Za seba viem že môjmu telu nedobre robí konzumácia čisto mäsa a tukov a ani striktné vegánstvo ..takže som skôr za vegetariánstvo s ktorým problém nemám fungovať dlhodobo.

tajka1986
16. júl 2017

@morningcoffee1 ja si myslim ze Bukovskemu j.ebe z toho ze sa v zivote poriadne nenajedol 🤣

zuzitko74
16. júl 2017

@tajka1986 Ty si robíš srandu, ale dosť možné, že máš pravdu. Ak telo dlhodobo nedostáva živočíšne aminokiseliny, tak mozog začína pomaly degenerovať.

osky
16. júl 2017

@tajka1986 ked clovek dba o svoje zdravie tak schyta taketo vyjadrenie???
Ako vies ze sa nenajedol?
Bola som u neho a prisiel mi velmi spontanny a normalny.
Ziednen nafuka alebo mudrlant...
Uplne obycajny clovek.poradi,odporuci ale rozhodnutie je na tebe...

vroni
17. júl 2017

@osky, nechcem potom vediet, s akymi ludmi prichadzas bezne do styku, ked ti tento arogantny narcis pripadal spontanny a normalny.
Za mna - mne vyhovuje strava bez obilnin a minimalnymi sacharidmi. Fungujem tak uz 6 rokov a vsetko v pohode, ale nikdy by som netvrdila, ze sa tak ma stravovat kazdy a kazdemu to musi vyhovovat. Zo mna by nebol vegetarian, po tyzdni by som za maso spravila asi cokolvek 😂 Aj ked zijem v jednej domacnosti s vegetariankou, nebijeme sa, vieme sa najest za jednym stolom a niekedy sa aj rovnake jedlo vyskytne 😇

meluela
17. júl 2017

@morningcoffee1 narodia sa ti take deti ako mne a si rada ked zjedia 4 jedla 😂
urcite mi pomohlo mat nieco nastudovane, lebo inak by asi skoncili na mcdonaldoch. ale uz mi z toho asi hrabne, varit denne 2-3 rozne jedla, to je zazrak ked obcas mame jedlo ktore zjedia a mozu zjest vsetci