Brucho po pôrode

2. aug 2023

Podarilo sa niekomu vyrisovat brucho po pôrode? Som rok po pôrode a stále veľké brucho. Diastazu nemam. Aké cviky vám pomohli? Ďakujem

zenulkaaa
2. aug 2023

Tak ono dost zavisi podla mna aj aku mas celkovu postavu. Ak si bola pred porodom sportovec, tak nevidim problem aby si sa znovu dostala do formy.
Ja som cvicila pred porodom a mala uplne ploche brucho. Po porode som do roka mala svoje povodne brucho myslim.

vierka82
2. aug 2023

Mne.a som po piatich pôrodoch 😄

vierka82
2. aug 2023

Ja ale cvičím 5x týždenne po tri hodiny

vanilkovazmrzka
2. aug 2023

Na vyrysovanie pomoze najma strava…

ilianalu
2. aug 2023

@vierka82 ty mas 5 deti a denne cvicis 3 hodiny 5x tyzdenne? Ides na olympiadu? Ved to by ani vrcholovi sportovci nedali. Predpokladam, ze chodis aj do roboty, to ako stihas?

mamamasama
3. aug 2023

@vierka82 ešte dobre, že na MK má každý aspoň ego 😅 3 hodiny denne? Som fitness trénerka popri inej práci a necvičím 3 hodiny denne. To je úplný nezmysel 😅
@autorka mám za sebou 3 tehotenstvá. Cvičiť sa má maximálne 4 krát do týždňa, aby svalstvo regenerovalo, plus si daj jeden den čisto len kardio. Brucho môžeš cvičiť každý deň, ale najdôležitejšie je spevniť jadro tela. Stabilizačné, balančné cviky, doska a pod. Takisto strava je veľmi dôležitá. Ak diastázu nemáš, máš výhodu. A ako spomínala
@zenulkaaa ak si cvičila aj pred pôrodom, nemala by si tak veľký problém teraz. Ja som bola po každom pôrode o 3 mesiace rovnaká ako predtým. A genetikou to nie je. Jediná pripomienka tehotenstva je ten pigmentový pás na bruchu, ktorý nie a nie zliezť ani po 6 mesiacioch 😅

zenulkaaa
3. aug 2023

@vanilkovazmrzka s tou stravou az tak nesuhlasim. Ak si raz stihla, tak toto neriesis, brucho sa ti vrati raz dva.
Ja jem halabala, stravu neriesim, iba cvicim, aj to tak 2krat do tyzdna doma polhodku, a brucho mam s kockami… ale ja som odjakziva stihla, takze je to podla mna aj dost o genetike.

vierka82
3. aug 2023

@mamamasama jajaaaj nikto mi veriť nemusí ja to nikomu nekazem a prajem všetko najlepsie

vierka82
3. aug 2023

@ilianalu do roboty chodim len na 25perc uvazok.mne to nik veriť nemusí.je mi to jedno.na otázku som len dala odpoveď.
Cvičím takto už rok a pol a nechystám sa prestať.

zenulkaaa
3. aug 2023

@vierka82 tak to fakt prehanas. 3 hodiny denne cvicit je vycerpavajuce pre organizmus a hranici to podla mna uz s nejakym problemom ako anorexia 😬😬😬 ziadny odbornik Ti toto neschvali, ani Ťa v tom nepodpori.
Ale viem, ty ziadneho odbornika ani nepotrebujes 😉
Len aby si raz neskolabovala. Menej je viac

jar_ka
3. aug 2023

Ja som tiež rok po pôrode, po 6mesiacoch som mala pôvodnú váhu a brucho stiahnuté, keďže som cvičila s odborníkom na diastázu. Teraz už mám brucho ako pred pôrodom. Ja som však pred tehotenstvom cvičila pravidelne 8rokov 3-4x do týždňa, a znova som začala 4mesiace po pôrode na spomínanú diastázu a odvtedy cvičím, zatiaľ s vlastnou váhou, postupne sa chcem vrátiť do fitka. Svaly si dosť pamätajú, preto si myslím, že žena, ktorá cvičila aj pred tehotenstvom sa vráti skôr do formy ako žena, ktorá nikdy predtým žiaden pohyb nevykonávala, nemôžeme to porovnávať. Samozrejme zapracovať na postave sa dá kedykoľvek, len výsledky sú viditeľné neskôr a ide to ťažšie ak nie je vytvorený návyk. A ako už bolo spomínané dôležité je spevniť jadro. Niektoré ženy chodia na skupinové cvičenia, hodiny sú väčšinou rozdelené pre začiatočníkov a pokročilých, tak aj to je jedna z možností ako začať ...

autor
3. aug 2023

@vierka82 a co cvičíte ak sa môžeme spýtať

larena
3. aug 2023

Hej som 5m po pôrode a brucho mám uplne rovnaké ako pred tehotenstvom (ale športujem od malička aj počas tehotenstva som športovala až do kým som nešla rodiť😀) skús nejaké deep core cvičenia..pozri si na instagrame Abby Pollock má tam nejaké dobré príklady..dôležité je aj dýchanie vie to urobiť velky rozdiel

martinka13
10. aug 2023

Áno. Ale ani po pôrodoch som nemala vyslovene veľké brucho. A ani žiadne strie. Čo podľa mňa veľmi zaváži na celkovom stave brucha. A samozrejme 4xdo týždňa cvičím.... Bez toho to nejde

autor
10. aug 2023

@martinka13 a co prosim cvicite dakujem

martinka13
10. aug 2023

S BalanceTV.