Bielkovinová diéta

dzana78
7. okt 2013

ma niekto skusenost?vysledky?dakujeem 🙂

katren
7. okt 2013

@dzana78 vola sa to Dukanova dieta a je tu diskusii ohladom toho dost 😉

dzana78
autor
7. okt 2013

dakujem nevedela som ze to je dukanova 😒

ragulca
7. okt 2013

.... alebo Atkinsonova

evelynm
8. okt 2013

Dukanova aAtkinsonova dieta nie su totozne.
Jestvuje aj ketogenicka dieta. Vsetky su vlastne zalozene na principe rapidneho znizenia sacharidov v strave.

evelynm
8. okt 2013
dzana78
autor
8. okt 2013

dakujem baby 🙂 skusim len ciste bielkoviny ,dufam ze nieco zhodim 🙂

ragulca
8. okt 2013

@dzana78 čisto s bielkovinami pôjdeš s váhou parádne dole, mám to odskúšané

ragulca
8. okt 2013

@evelynm nie, nie sú totožné, ale princíp rovnaký

dzana78
autor
8. okt 2013

🙂 wau to je uz ake dobree,som nakopnuta idem nato.ragulca kolko si dala dole?a jedla si cisto len bielkoviny?

ragulca
8. okt 2013

@dzana78 za 2,5 mesiaca som dala dole 17 kg, neboli to čisto bielkoviny, ale tvorili asi 85% jedálnička, ovocie minimálne, skoro žiadne a zo zeleniny iba tú s nízkym obsahom sacharidov - všetko čo je zelené - šalát, špenát, brokolica, paprika, ďalej paradajky. Určite zo zeleniny nie mrkvu, kaleráb - vysoký glykemický index

dzana78
autor
8. okt 2013

klobuk dole 😉 dakujem ti za radu

audiova
8. okt 2013

@ragulca ahoj.môžeš mi aspoň približne napísať aký bol tvoj jedálniček? za 2,5 mesiaca 17kg dole to je teda dosť.mne by stačilo takých 7kg.

ragulca
8. okt 2013

@audiova tak to nemusíš ísť do takej drastickej diéty, a aj tak to máš za mesiac a pol dole

audiova
8. okt 2013

@ragulca no ale práve že tie to kilá idú najťašie 😠

ragulca
8. okt 2013

:D

dzana78
autor
8. okt 2013

este sa opytam pri tychto bielkovinach mozem aj zeleninu ako su salatova uhorka paradajky ???

dzana78
autor
8. okt 2013

ahaa teraz som si vsimla vyssie prispevok takze mozem 😀

evelynm
8. okt 2013

aj ja som momentalne nastavena na bielkovinovu dietu. Od 2. 9. som schudla 5,5 kg, pravidelne cvicim v posilovni pod vedenim trenera. Pred 3 rokmi som tiez schudla 17 kg ako ragulca, tvrdou dietou, teraz mi hmotnost trochu beha - leto bolo narocne 🙂 , preto znova prisny rezim. este planujem 4 - 5 kg a budem si to spokojne udrziavat.
Jem hydinu, sunku s vysokym podielom masa (nekupujem ziadne lacne aususy, davam pozor na zlozenie), zeleninu listovu, spenat, baklazan, brokolicu, karfiol, paradajky, papriky, uhorku, vajcia - viac bielkov ako zltkov, huby. Orechy v obmedzenom mnozstve (10ks denne).
Ovocie nejem vobec. syry v obmedzenom mnozstve, sledujem obsah sacharidov.
Alkohol uplne vynechat. Kavu pijem - aj celkom dost vela, hoci sa velmi neodporuca. A je potrebne pit vela, vela tekutin (voda, obcas mineralka), lebo tato dieta je zataz na oblicky.

ragulca
8. okt 2013

@evelynm vďaka za doplnenie, na huby a karfiol som úplne zabudla, rovnako aj na pitný režim - 2,5 - 3 l tekutín, ale nie ovocné čaje

dzana78
autor
8. okt 2013

@evelynm dakujem aj od teba som si nieco doplnila co som nevedela 🙂 noved to, tieto syry neviem ktory je najlepsi ktory vlastne pri diete mozem a hlavne kolko tieto mnozstva mi robia problem kolko toho mozem akoze napr.kuracie prsia na obed ale kolko?syr-kolko?toto mam dilemu aby som toho zase nezjedla vela a uz je to v keli 😒

dzana78
autor
8. okt 2013

@ragulca zobrala som to riadne vazne ja dufam ze tento krat sa mi to fakt podari 😅 kedze si ma aj ty motivovala s tym 17kg ubytkom na vahe 🙂 jem fakt ze len bielkoviny uz druhy den, pijem 3 litre cistej vody denne plus nejaky ten zeleny caj samozrejme kava musi byt 😝 len s tymto mam problem v akych mnozstvach,si jedla napr.obed?

evelynm
8. okt 2013

@dzana78 , 150 g kuracieho maska - dusene, grilovane, pecene, bez koze 🙂
listoveho salatu kolko chces, aj uhorky.
Vajko si dam jedno - dve, k tomu este dve bielka a mam volske oko na veceru 🙂 - prave som to dojedla, na to som si dala minimum tvrdeho syra, len take lupienky 🙂.
Ranajky: 100g sunky alebo 2 vajcia natvrdo, uhorka
desiata: uhorka
obed: masko a zelenina
olovrant: 10 ks orechov vseho druhu
vecera: masko a zelenina, alebo vajicko
to je taky priklad denneho jedalnicka, jasne, ze su vselijake obmeny
normalne rozmyslam, ci nezalozit skupinu 🙂

dzana78
autor
8. okt 2013

parada a normalne ze by to fakt nebolo spatnee,palec hore 🙂 a dakujem za nazorny priklad zlata si...uz ked teraz nedam dole sa uz obesim ☹

ragulca
9. okt 2013

@dzana78 jesť môžeš bielkoviny neobmedzene, ak máš chuť tak v pohode aj celé kurča :D

dzana78
autor
9. okt 2013

🙂

evelynm
9. okt 2013

dievcata, pozyvam vas do novovytvorenej skupiny o bielkovinovej diete 🙂

dai
9. okt 2013

@dzana78 hm... priprav sa nato ze budes stale nervozna a hladna😉 a priprav nato aj svoju rodinu - ked nebudes prijimat ziadne sacharidy tak ti bude cukor skakat hore dole a to spravi svoje s pohodou cloveka😉

evelynm
9. okt 2013

@dai , nuz veru, nie som ani hladna, ani nervozna 🙂

dzana78
autor
10. okt 2013

Opytam sa a take suche masko bravcove uvarene na vode 1platok?@ragulca

evelynm
10. okt 2013

@dzana78 moze byt 🙂