Bežecký pás do bytu

18. sep 2024

Ahojte, chcela by som si zaobstarať bežecký pás, ale keďže bývame v byte, rada by som kúpila nejaký tichší.
Vedeli by ste mi nejaký odporučiť?
Pozerala som na tejto stránke, kde majú vcelku dobré ceny - https://hop-sport.sk/bezecke-pasy
Čo sa týka susedov, pod nami je prázdny byt a nad nami býva mladý sused, ktorý je v práci od 7mej cca do 17tej.
Behávala by som cca 3x tyždenne v doobedných hodinách, tak aby som nikoho nerušila, ale predsa len hľadám tichý, ak by sa náhodou do bytu pod nami niekto nasťahoval.
Vďaka za rady.

hugoboss1923
18. sep 2024

Spravidla platí, že je lepšie vyberať bežecké pásy s vyššou nosnosťou a výkonom motora (čím výkonnejší, tým tichší). Osobne by som vybral tento: https://hop-sport.sk/bezecke-pasy/bezecky-pas-h...

oblecenie99
18. sep 2024

My sme počuli susedu, aj keď bývala dve poschodia vyššie a nie tesne nad nami. Neviem, ako to hučí, počuli sme ten buchot, keď behala, a to nebolo len hukotom motora.

ukgirls
18. sep 2024

samotny stroj nehuci buchaju dopady noh a ozveny ... to ze pod tebou nik nebyva je pekne ale nie vecne .. zameraj sa na podlozku pod stroj ked ho uz chces mat ta to aspon nieco malo odzvuci aj ked nie dost

lakebabe
18. sep 2024

Hucia všetky , ozvena krokov je veľká keď bezis. Počuť to aj vedľa do bytu

nikaeli
18. sep 2024

Raz som tu už písala do rovnakej témy. Sused mal bežecký pás. V tom čase som bola s drobcom na materskej. My na prízemí, on v byte oproti nám na druhom poschodí. Ten dupot bol neskutočný. Počuli ho aj susedia nad ním, aj susedia z vedľajšieho vchodu. Sťažovali sa viacerí. Ak sa pod vás niekto nasťahuje, tak ho naozaj ľutujem.

lubossi
18. sep 2024

Hej počuť to. Neni nakoniec lacnejšie ísť do fitka behať?

petamich
18. sep 2024

@lubossi neviem, ci ide o cenu, pas doma ma vyhodu, ze mozes behat vzdy, ked mas cas, nemusis sa presuvat z bodu A do bodu B a spat (co je niekedy obrovska uspora) ale ano treba sa zamysliet, ci je do bytu uplne vhodny 🤷‍♀️

kavasmliekom
18. sep 2024

@oblecenie99 presne, počujem susedu vždy o 19tej ako keby kone mala v byte. Pýtala som sa jej, či nevie co taj pravidelne búcha, dupoce a ona ze hihi to asi ja na páse 😄 ale tych 15 minut sa to dá vydržať. Hodinu by som už nedala.

lubossi
19. sep 2024

@petamich nie je beh v princípe presun z A do B? Chápem tu pohodlnosť ale príde mi to ze doma mám "hniezdo" a mimo robím tie iné veci - práca, parasutizmus.. Čokoľvek 🙂
Neznasal som susedu nad nami. To bolo hodinu v kuse pravidelne rýchle buch-buch, buch-buch. Úplne mučenie psychické

oblecenie99
19. sep 2024

@kavasmliekom Ja som tipovala, že majú slona, ktorý skáče na fitlopte 🫣 čiže až tak to "nepočuť"

petamich
19. sep 2024

@lubossi mas male deti, domacnost, full time pracu a narocne si ukradnut aspon chvilu casu pre seba a kracat alebo ist autom 20 min. do fitka, 10 min. sa tam prezliekat, 1 hodinu tam stravis a 30 mi. ides domov to je luxus, ktore si mnohe z nas nemozu dovolit a uz vobec nie 3x tyzdenne 🙂 takto si sa na to skusal pozriet?

petamich
19. sep 2024

@lubossi este doplnim, ze tym stale nehovorim, ze bezecky pas patri do bytu a clovek bude tyrat x domacnosti 🙂 len som chcela povedat, ze nemusi byt motivacia cena

lubossi
19. sep 2024

chapem ma to plusy aj minusy. Ja chodim behat von - 90% casu behom roka sa to da. Tych zvysnych sa chodim len prejst. Ked padaju traktory, hopkam doma na trampoline.. to je vlastne ako beziaci pas, kde bezis na mieste a este aj setrnejsie na klby.

gas1201
19. sep 2024

každý bežiaci pás bude počuť v panelaku/bytovke. ale nie "hukot" od motora ale práve došľapy. tieto zvuky sa prenášajú konštrukciou resp samotnými stenami a ich vibrácie. aj keby si si pod neho dala neviem koľko cm penu tak proste tie dorazy a vibrácie sa budú prenášať a nie len pod teba ale aj nad, aj do strán.
tiež sa prikláňam k @lubossi aj keď si chcem zabehať len na polhodku tak sa oblečiem a beham rovno z brány okolo sídliska. mne pás vôbec nevyhovuje

mirithia
26. sep 2024

Aj tak behať nebudeš. Bude z toho len vešiak, ako to býva väčšinou. Začni vonku, máš to zadarmo a na vzduchu.