Bežecký pás a chudnutie

7. mar 2023

Ahojte, kúpila som si prednedávnom pás, nebeham na ňom, ale kráčam. Rýchlosť mám na 5 km/h, pre mňa je to rýchla chôdza, keďže som nízka 165cm a mám krátke nohy 🙈 denne som na ňom tak 45 minút, spotená ako prasiatko. Píše, že prejdem cca 5500 krokov a spalim cca 240 calorii. Je možnosť, že takto schudnem? Vážim 85 kg🙈 nabrala som sedavou prácou. Predtým som bola nonstop v pohybe, vysoko horské túry atď, mávala som okolo 60 kg, čo bolo relatívne ok, bmi som mala v norme. Za posledný čas okrem občasných dlhých prechádzok nechodím fakt nikde. Jem pravidelne a celkom zdravo.

elmivelmi
7. mar 2023

no skus aspon hodinu tu rychlu chodzu.Alebo pozri si este ,neviem presne nazov,tusim nieco IIIP beh.Ide o to ze Priklad 2'minuty behas rychlym behom,maximum co dokazes,kludne aj 17km/h ak das,a potom zasa 2' pomalsie,kludne ty h 5km/h. A ro skus vydrzat takto aspon 30'ma zaciatok,potom aj dlhsie.Teraz tak 2tyz maj len rychlu chodzu alw aspon hodinu,potom skus beh 20'- aspon 8km /h a stale zrychluj az naberes kondicku,zvyknes si na beh a potom skus striedat tie intervaly.Inak ak mas tablet,pustaj si cez youtube nieco,co ta bavi.Ja mam sluchadla a na tablete youtube ,bud videoklipy alebo rozne veci.

sense
7. mar 2023

Zaklad je strava a byt v deficite....pokial mas ale sedacu pracu tak toho pohybu je ozaj malo, tych 45 min mas nieco malo cez 4km, kedze za mna 12min/km nie je rychla chodza. Davaj si aspon vyssi sklon chodzu do kopca.

autor
7. mar 2023

@elmivelmi áno, bývam aj hodku na páse, ale nie vždy, minimálne je to však tých 45 minút rýchlej chôdze a pár minút vždy ešte pomaly, lebo keď zleziem z rýchlej chôdze rovno, točí sa mi hlava. Áno, aj ja mám sluchátka a hudbu pustenú 🙂 vďaka, skúsim to pozrieť

autor
7. mar 2023

@sense áno sklon mám nastavený do kopca. Predtým som nachodila 10 km denne pešo z práce a to práce, do škôlky, zo škôlky, len teraz robím z domu..

syslik81
7. mar 2023

ak neupravis jedlo tak nie - neschudnes .. maximalne si upravis kondicku ale to je asi tak vsetko

autor
7. mar 2023

@syslik81 áno, to chápem. Jedlo mám ale v poriadku, jem pravidelne a zdravo. Nemôžem lepok, takže ani pečivo atď. Väčšinou ovocie, zelenina, vajcia, mäso neľúbim, ale napcham do seba kuracinu a morcacinu. Omáčky u nás nejdú.. sladkosti rada nemám, detto mastné mäsové výrobky. Jediné, čo zbožňujem sú syry, ale tiež nemôžem veľa, lebo laktóza..

panelacikova
7. mar 2023

ak sa stravuješ zdravo a neprejedáš sa tukov a dobrôt, tak podľa mňa tá rýchla chôdza môže urýchliť úpravu váhy. je to fajn začiatok, kým je vonku tak nestabilne. potom príde jar, pekné leto a rýchlu chôdzu môžeš preniesť von, do prírody, zmeniť tým pádom terén - hore kopcom, dolu kopcom, ak budeš pravidelne trénovať, zrýchliš aj tempo časom a možno dolu kopcom aj mierne pobežíš 🙂 ja som takto fungovala celé minulé leto. prvá rýchla chôdza katastrofa (ale šla som fakt nechutne rýchlo a mala som tam aj cestu do kopca súvislú a dlhú cez 1 km), ale už pri druhej to bolo výrazné zlepšenie. pri desiatej som pobehla už aj hore tým kopčekom (ale ja som vyššia a mala som vtedy "len" 72 kg). chcem tým len povedať, že ak budeš poctivo trénovať a v priaznivom počasí to vyhodíš von, zmeníš prostredie, budeš chodiť dlhšie a rýchlejšie, tak si výrazne pomôžeš k chudnutiu. ale strava je základ. tiež mám KT a tiež denne presiahnem o malé percento tie poondiate tuky a sacharidy (nie o veľa, ale presiahnem). ale nemám úplne sedavé zamestnanie, urobím počas práce cca 3000-6000 krokov, ako kedy a zakúpila som si rotoped a poctivo na ňom chodím (ak nie som chorá, vtedy pauzujem). snažím sa jesť menej hovadín, váhu si držím už vyše pol roka na 68. cieľom je 62, žiaľ, bývam často a dosť chorá, takže ten pohyb mám mimoriadne obmedzený :(

autor
7. mar 2023

@panelacikova ja som pri tomto istom stravovaní mala vždy tak tých 60 kg, čo bolo fajn. Len naozaj posledné dva roky len sedím ako knedľa, tak to proste ide do váhy. Áno, nemôžem sa dočkať lepšieho počasia, keď budeme znova chodiť do prírody. Trpia mi tou váhou veľmi aj kolená, bývame tak, že kým vyjdem hore do lesa musím liezť slušne prevýšenie a teraz, keď schádzam dole, už cítim koleno. Ide má z toho šľak trafiť, lebo predtým som lozila ako kamzík. Ďakujem za podporu a držím ti palce, aby sa ti podaril tiež ten cieľ 😊

ika11123
7. mar 2023

Určite schudneš! Ja som schudla bola to zmena pre moje telo tak jasne že niečo pôjde dole 🙏 odporúčam aj jednoručky do rúk a pôjde to uvidíš držím palce

missviolet
7. mar 2023

ja som chodzou a stravou schudla zo 118 na zatial 91. ale kracam 1,5h -2

autor
7. mar 2023

@ika11123 ďakujem, môžem skúsiť aj tie, a hlavne ruky by si to prosili 😁

autor
7. mar 2023

@missviolet áno? Super, pridám aj ja, chcem aj doobeda , aj večer. Doteraz som len večer. Držím palce, nech to ide stale ⬇️

paulinam99
7. mar 2023

Tuky sa pri tepe cca 120-135 BPM začínajú odbúravať až po cca 40 minútach, t.j. chôdza 45 min. nie je vhodná na spaľovanie tukov (chudnutie), pretože telo ešte len chce začať páliť tuky a Ty zastaneš. 😉

Ja pálim tuky bicyklovaním cca 2 hod., t.j. z toho tuky pálim približne hodinu.

missviolet
8. mar 2023

vdaka, drzim palce aj tebe, chodza je super 🙂

1mina
8. mar 2023

Ja si myslim ze áno a hlavne na zaciatku kym je to pre telo taka novinka, tie kila idu lahsie dole. A potom si myslim zas casom aj vy ziskate kondicku a ta chodza ktoru robite teraz Vam pride uz moc jednoducha tak si zvysite alebo pridate beh takze pohoda 🙂 Vacsinou ked sa uz clovek vzije do toho chudnutia si pridava casom veci, poznam podla seba :D

elenajezova
8. mar 2023

Ja som schudla presne takto rýchlou chôdzou asi 5,5 km/h od februára do júna minuy rok zo 70 kg na 57 kg. A mám 167 cm. Doteraz mi váha v pohode drží. A ešte po troške znižujem. Teraz aktuálne 56,5. Môj cieľ je 54 kg.

cakanka22
8. mar 2023

Určite sa to dá, držím ti palce 👍🙂 ja som tiež tak s behom začínala na rýchlej chôdzi a časom, po pár týždňoch, som si rýchlosť pridávala lebo 5, 6km\h mi bolo už pomaly 🙂 potom som rýchlu chôdzu robila na 9km/h 🙂 ale to chcelo čas 🍀

andrea_ff
8. mar 2023

@elenajezova to je pekný výsledok. A ako dlho ste na stroji? Upravili ste aj stravu?

elenajezova
8. mar 2023

Chodila som vždy presne 1 hodinu a snažím sa dodržiavať to, že pomedzi jedlá "nevyzobkávať somarinky". Inak strava taká myslím si že celkom zdravá, ako predtým.