Behanie v zime

30. jún 2024

Ahoj baby,
zacala som minuly rok behat. V zime som sa o to pokusala, ale mala som problem, ze som potom aj mesiac strasne kaslala z toho studeneho vzduchu, ktoreho som sa nadychala. Mala som len taky tensi nakrcnik cez usta/nos. Cez hrubsie sa mi neda dychat.
Ako behavate v zime? Co mate oblecene a mate nejaku satku cez usta alebo tak?
Zacala som po zime znova behat od cca aprila a som v celkom dobrej forme, chcela by som pokracovat aj v zimnom obdobi...

petamich
30. jún 2024

beham kym je max. 0, ked je minus uz velmi nezvyknem outdoor, cez usta nenosim nic, beham radsej pomalsie, aby som to udychala nosom, mne nerobilo dobre mat tu zvhlnutu buffku cez usta a dychat tak, skor z toho som potom mala hrdlo chytene

a oblecene mavam zateplene leginy, termo tricko a flisovu bundu a zvycajne to staci, beham door to door, takze nejako extra netreba vrstvit, ak je fakt chladno, tak mam este vestu

nikpa
30. jún 2024

Ja som začínala behať v januári. A zase mám problém, že v lete to proste nedávam v týchto teplách a mam pauzu, nebehavam až kým teplota neklesne aspoň pod 15 stupňov. Mam rada beh v zime a moje telo si na to jednoducho zvyklo ako tvoje na beh v teple.
Inak v zime nosím termo legíny, termo tričko, tenku mikinu a tenku bundu na beh, cez ústa nič a čelenku cez uši.

janno31
1. aug 2024

Ahoj, mne sa najviac osvedčili spodné vrstvy od xbionicu. Či beh v zime či turistika na horách v zime. A ďalej už vrstviť podľa teploty a podľa aktivity. Síce to je trochu vyššia vstupná investícia ale mám to odskúšané -20 vietor na očiach sa už robila námraza ale telo v pohode v teple v suchu. Na krk obyčajný teplý hrubý nákrčník. Zakrývať si ústa asi ničím zatiaľ všetko blokuje prísun vzduchu do tela. Beh do tých -5 úplne stačia na vrch dve vrstvy rukavice nákrčník a volaka čiapka alebo ten pásik cez uši. Na nohy jedna spodná vrstva na to kraťasy. Takto aj v -10 sa ešte dá na nohy.. celkovo veda okolo vrstvenia ale ak je dobrý základ tak to pôjde oveľa lepšie