Behanie s 8 mesačným bábom

angvis
7. sep 2016

Ahojte maminy, chcem sa Vas opytat ake mate skusenosti alebo ake nazory ste poculi na behanie s 8 mesacnym babom.
Ja neznasam behat po chodnikoch, bolia ma z toho uz tak znicene kolena🙂 a strasne rada chodim behavat do lesa, kde je vsak teren nerovny
a pekne to s malou hrkoce. Dnes som to vyskusala prvy krat a perfektne sme si to uzili, mala mi polku prespala takze som nadobudla dojem ze jej to az tak neprekaza🙂 No nechcem jej ublizit, docitala som sa ze min vek je ked dieta drzi hlavicku, co je tych 6 mesiacov, no nie som si ista ci sa pocita aj behanie po nerovnom terene, kde to dietatko natriasam ako hrkalku...Dakujem vam za rady

janinah
7. sep 2016

nemám slov.....

tyelde
7. sep 2016

neviem, nepočula a behanie z duše neznášam čiže ani som sa nezaujímala, ale keď už, asi by som behala bez dieťaťa, alebo ju šupla do kočíka a behala tak, neivem si predstaviť, že by si celou cestou udierala hlavu do brucha/hrude a nejak neviem, aj keď hlavičku drží sama tak pri tých nárazoch si ju podľa mňa buchne tak či tak...ale toť len môj názor, nie je nijak vedecky podložený

alex49
7. sep 2016

to vážne niekto beháva z bábom na krku 😲

lavinis
7. sep 2016

niektorí akoby z Mesiaca spadli, ano, zeny behavaju aj s dietatom.
Ja osobne behanie tiez neznasam, neporadim, ale ak ti nerobi problem anglictina, najdes kopec rad a tipov
napr.
http://www.parents.com/parenting/moms/healthy-m...

katka1981
7. sep 2016

@angvis, pokial dieta nema uzavretu fontanelu a je netriasane, tak sa mu moze poskodit mozog. Rozum sa mi pozastavuje!!!! Nechce sa mi ozaj viac rozpisovat,. Ja som tak stastna, ze mam zdrave dieta a mozem ho kojit, ze ma ani kilo navyse netrapi. Ok, mam to stastie, ze mam postavu v pohode, ale kaslala by som aj nadvahu teraz. Myslela si aj nato, keby si spadla?

certi
7. sep 2016

a to naco chodis behat s dietatom na sebe? ak kvoli zavaziu, daj si zavazie okolo clenkov...lebo inak nechapem a ani som to este nikde nevidela

aknad
7. sep 2016

ja som ten prispevok pochopila tak, ze ma malu v kociku, a tam ju to na nerovnom terene natriasa.

sense
7. sep 2016

ak by si mala na to kocik, kt. je vhodny na jogging, nie hocijaky kocik, asi by som skor zvolila rovny povrch aby ju tolko netriaslo, alebo dobre odpruzeny kocik, tlmiaci narazy

katkakovac
7. sep 2016

Skus zajtra zavolat pediatricke, co ti na to povie. Trasenie a natriasanie malych deti je nebezpecne a moze poskodit nervovu sustavu. Ak chces behat, poradim sportovy kocik urceny na behanie. Ma velke kolesa, taka trojkolka. Z dietatom radsej len rychle prechadzky.

lucinka511
7. sep 2016

@angvis behanie ok ale nie v zlom kociku v kt je ako hrkalka a nie v takom terene aky si si zvolila ty.
Bud spravis kompromis rovna cesta.poriadny kocik alebo sa na to vykasli a chod behavat.ked budes mat doma manzela.lebo natriasanie moc prisoesne dietatu nie je.

alaguema
7. sep 2016

@angvis to ju máš v manduke? Či v kočiari? Nemôžeš si ísť zabehať bez nej? Ja som chodila na svižné prechádzky do lesa, obe deti som si tak nosila v manduke, ale žiadne natriasanie. Môžeš jej ublížiť, je ešte maličká.

sense
7. sep 2016

ak vies po nemecky tak v jednom artikli pisu ze s dietatom by sa malo behavat az od roka, kvoli chrbtici

angvis
autor
7. sep 2016

Nie v sportovom kociku, urcenom na behanie. Neviem preco niektore reagujete ako podrazdete slepice, neviem co je na tom zle ist niekde sportovat, odpoved ze by ste neriesili nejake to kilo na vyse a podobne, ja to neriesim preto lebo chcem ist na miss, ale pre to ze sa lepsie citim a behat ma bavi . Po anglicky viem no nenasla som co moze natriasanie sposobit dietatu, nebola som si ista, myslela som ze problem moze byt len ta hlavicka... po rovnom terene mozem behat, ako komprosim to samozrejme rada spravim, dakujem kazdej za NORMALNE reakice

angvis
autor
7. sep 2016

@janinah tak si ich setri nie kde inde ked ich nemas

angvis
autor
7. sep 2016

@katkakovac dakujem za odpoved, ano mam sportovy kocik, tak to skusim po rovnom

moni244
7. sep 2016

@angvis tak si najdi sport vhodnejsi pri dietati, chuda, sediet v sportovok kociku a nechat sebou natriasat, to nemozes behat, ked je niekto pri nom?

angvis
autor
7. sep 2016

@katka1981 ja nebeham maraton, kristepane baby, vase reakcie ma udivuju. Nie som idiot, dieta mam priputane a bezim pomaly len som si uvedomila ze to dieta natriasa aj tak, tak som sa radsej opytala..

angvis
autor
7. sep 2016

@moni244 podla mna beh a dieta je skvela kombinacia, ja ho nechcem odkladat som rada ked sme spolu a uzivame si prirodu, popri lese ide aj hradza na bycikle mozem ist po nej ta je rovna, neviem preco by malo byt zavrete doma

fra
7. sep 2016

@angvis vieš čo, ja som behávala sama, dokonca som mala niekoľko detí a najmenšiu v kočíku ale robila som to tak, že som mala v lese niekoľko obľúbených dosť veľkých lúk po obvode ktorých som behala, malú som najprv uspala a potom som krúžila po lúke, tie lúky boli dosť veľké, takže som nepotrebovala nejako veľa kolečiek nabehať a boli aj pekne hore- dole kopcom takže to nebolo jednotvárne, decká sa hrali trochu vedľa a na kočík som videla... nejako sa mi priečilo behať aj s kočíkom po teréne a ani sa to poriadne nedalo (korene, kamene a pod) ... a keby začala nejako

erickatt
7. sep 2016

Nikde nenapísala,ze ba sebe. Môže ho mať v športovom odpruženom kociku

katkakovac
7. sep 2016

@angvis vtip je v tom, ze to vyznelo tak, ze mas dieta v nosici. Tiez som to musela dva krat precitat, kym som to pochopila. Vies tu maju niektore mamicky obcas take blbe napady, ze clovek niekedy nevie, co si ma mysliet. Babuduce to presnejsie popis. Stacilo by spomenut, ze sa natriasa v kocari a polovica komentaroc by tu nebola...😉

katkakovac
7. sep 2016

@angvis v nosici na sebe

orsi_h
7. sep 2016

Ahoj, ja beham s 5m syncekom v kociku.. no zatial na normalnom betonovom chodniku.
Podla mna lesne cesty podla toho ake? A ako casto behavas.
Tak 2x do tyzdna by som neriesila nic a kludne by som behala..
Natriasanie.. a ked mamicky nosia v manduce a podobne, tak to sa nenatriasa hlavicka? Podla mna este viac...henga sa do stran..
Nechapem niektore reakcie.
A co ked autorke otazky nejde o chudnutie? Ja tiez nebeham kvoli kileckam...

nanervy_2
7. sep 2016

odporucam cyklovozik (odpruzeny) a rovnejsie lesne cesty. tiez neznasam behanie po asfalte, ale tak snad vidis nakolko ju nadtriasa...

katkara
7. sep 2016

@angvis ahoj,super,ze behavas aj s malickou 🙂 ja som pri starsej zacala behat az ked mala 1,5r lebo jednak nebola bezomna spokojna a aj ja som mala vycitky,ze by som ju odlozila.. teraz pri druhej tiez planujem kupit kocik na beh,je to podla mna skvely sposob ako spojit prijemne s uzitocnym - si aj s dcerkou,aj urobis nieco pre svoje zdravie,no co je najpodstatnejsie vedies k pohybu aj svojho drobca 😉 ale na ten nerovny teren radsej pozor,neviem podrobnosti ani do kolkych mesiacov sa to tyka,ale vraj ked su hrboly a hlavicka akoby nakazala kolmo ku zvysku tela,tak babo moze dostat syndrom traseneho dietata... neviem o co presne ide,ete davnejsie to davali v tv... skus si o tom pozret,mozno zbytocne ptehanam 😉 a behu zdar 🙂

natalushka
7. sep 2016

Ja nebeham,nebavi ma to..som skor interierovy typ..cvicim vzdy,ked krpec spi..ale znama je bezec odjakziva..a behala aj po porode...cca od pol roka maleho..v sportovom kociku usposobenim na teren..ale behala po polnych cestach okolo dediny..nie je to az taky strasny teren,ako c lese..ale ani tak tvrde ako ma asfalte..jej maly ale vzdy cely beh presp,mala stastie🙂ja by som ale tiez radsej sla behat bez dietata..neuzika by som si to tak🙂ja cvicim hlavne pre to,ze vtedy proste vypnem..dieta,manzela,povinnosti..vsetko necham doma..s malym pri mne to neni ono🙂ale spytala by som sa pediatra,ak mas dobreho a rozhladeneho..

missdiva
7. sep 2016

@angvis podla mna je super, ze behas 😉 !
Z toho co som si ja nastudovala z netu som sa dozvedela, ze beh s dietatom je vhodny az od 9. mesiacov. Aj pri kocikoch to uvadzaju ako normu, teda neviem ci u vsetkych, no napr. Bugaboo Runner to tak ma.
Ja by som na tvojom mieste behala s dietatom najskor od 9. mesiaca ale iba na uplne rovnom betone (napriklad na hradzi) a samozrejme s bezeckym kocikom. Odporucam ti kupit si naozaj pohodlne bezecke topanky a kvalitnu vlozku aby ti to tlmilo narazy z betonu a aby to nebolo pre tvoje klby take neprijemne.
Po nerovnom terene by som nebehala (staci mensi prudsi pohyb a moze dietatku vyskocit stavec a pod.)...

katka1981
8. sep 2016

@angvis, ved je to tvoja vec, ja ta neodsudzujem, len si to neviem predstavit. Ale mozno ze dieta sa netrepe viac ako bezne ked ho niekto vozi ktovie