Beh a rotopéd na chudnutie

1. jan 2022

Chcela by som sa opytat, ci pomoze na chudnutie pravidelny beh a rotoped. Zacala som pravidelne, 1 den beh, 2 den rotoped a 3 den volno... takto dookola. Mam 168 cm a 85 kg, postava typu jablko ....rozhodla som sa s tym nieco robit pretoze je to uz hrozne ... stravujem sa 5x denne, snazim sa obmedzovat sladke hlavne , este obcas davam chodzu . Beham pri tepovke 135 a na rotopede je to cca 115 uderov. Myslite, ze to bude k niecomu a schudnem ???

hederamonstera
1. jan 2022

Urcite to bude, ale strava je dolezitejsia ako pohyb. Takze na tu sa zameraj na 100%.
A zasa davaj pozor, aby si to s pohybom neprehnala - je to pre telo stres a pri strese sa dobre nechudne.
Takze 100% strava a pohyb ako doplnok k zdravemu a pevnemu telu.

autor
1. jan 2022

tak snazim sa aj stravu... ale milujem cokoladu a je to tazke ...cvicim 45 min az hodinku ...v minulosti som mala problem a jedla pod 1200 kcal .... teraz je to uz 1500 kcal ale mam pocit , ze to ide len hore a nie dole ...moja vaha ..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam_s
1. jan 2022

Keď to ide hore nie dole, máš veľký kaloricky príjem .... Výdaj musí byť vyšší ako príjem... Tu je kalorická kalkulačka http://www.ripjedalnicek.sk/ daj tam svoje údaje, a podľa toho sa riad...tých 1500-1600 vyzerá byť ok, odsleduj si aj zložky stravy - tuky, bielkoviny atď. Keď ješ 5x denne závisí že čo ješ lebo pokiaľ to nemáš rozpocitane a určený kaloricky príjem na deň môže sa pokojne stat že ješ viac ako predtým.... Ak máš na desiatu jablko je to ok ale odporúčam si stravu poriadne odsledovať v kalorickych tabulkach pretože 80% chudnutia je strava a pohyb je síce dôležitý ale doplnok. Ne tej kalkulačke dáva dobre údaje, daj si pozor na vyšší príjem bielkovín, ten je dôležitý pre chudnutie... Meraj sa raz za dva týždne prsia, pás, boky, stehná a to ti najvernejšie ukáže či sa váha hýbe alebo stojí.... Váženie môže byť nespoľahlivé...

autor
1. jan 2022

zakazdym ked jem viac ako 1200 kcal priberam a priberam ...na kaloricketabulky mi vypisalo 1550 kcal ideal na chudnutie pomaly .. ale ja mam pocit , ze to ide len a len hore ...som zufala ...

miriam_s
1. jan 2022

No potom sú dve možnosti, buď zvýšiť aktivitu alebo trochu podseknúť príjem. Otázka je ešte koľko bielkovín prijmas, to je dosť dôležité pri chudnutí... Ak ich je málo, môže to byť zadrhel... Skús dodržiavať tie nastavenia bielkovín, sacharidov a tukov plus zvýšiť aktivitu a funguj takto 2 týždne, pomeraj sa teraz a potom po dvoch týždňoch takto a porovnaj či sa to zmenilo, alebo to stojí... Ak by si pribrala alebo sa to nepohlo tak potom naozaj treba podseknúť kalórie o 100 menej na 1400 a opäť funguj takto dva týždne a uvidíš či zmena nastala

Zvážila by som e zaradiť aj iné cvičenie ako len beh/rotoped... Či už fitshaker ak potrebuješ vedenie , je tam kopu videí alebo hiit na YouTube , ale najefektívnejšie pri chudnutí je práve cvičenie v posilke, teda silový tréning.... Skús zmeniť aj toto, lebo možno tento typ aktivity ti pre chudnutie nestačí... A je rozdiel behať 20 min alebo 40min napr ...takže či je tej aktivity dosť ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam_s
1. jan 2022

@elizabet173 jej bazal je 1400 kcal čiže pod neho by nešla ak by znížila príjem o 100 kcal ale bola by na jeho úrovni... A keď si si všimla, radím jej viaceré možnosti ako to riešiť a musí si ona sama odsledovať čo bude fungovať pre ňu, lebo takto to očividne nefunguje a niečo je zle. Nikde jej neradim vrátiť sa k 1200 kcal.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enoula
1. jan 2022

Kazdy pohyb je super a ešte aj ked ta bavi, tak duplom.. a s tou stravou a tekutinami to len doplnat.. neviem co jes, ale daj si pozor, aby telo nebolo podvyzivene, v zmysle vela kvalitných bielkovín, strukovin, nie nizkotucne mliečne potraviny, pestra strava domaca, zeleniny, ovocie, rozne obilniny, nehladovat vecer, aj sladke sem tam, ale pozor, ze co.. radsej doma si cosi upec alebo urob domacu granolu na raňajky. Tak by nemusel prist vlci hlad a narazove zjedenie množstva sladkeho.. a vela vela tekutín. Polievky su tiez super 🙂

miriam_s
1. jan 2022

@elizabet173 1400-1500 pre bazal reálne je pri jej výške a váhe.. ja si myslím že tých 1200 mohla mať skôr a vtedy mohla mať aj menej kg ale nefungovalo to a potom jej váha ešte išla vyššie, čo píše v podstate aj tu pri 1500kcal.. 1200 je dosť nízke v akomkoľvek prípade, to jej mohlo určite rozhodiť fungovanie organizmu... ale ak už zvýšila príjem, malo sa to dať do poriadku...
Druhá vec je že či beh alebo rotoped, to je stále len istá forma kardia jednostranne zameraná, a pri chudnutí je vhodnejšie to skombinovať s cvičením, aby s tým telom pracovala a formovalo sa ... Posilka je ideál , to je najefektívnejšie, budovanie svalovej hmoty a ubúdanie tej tukovej ale ak nie to tak aspoň fitshaker ... A ďalšia vec je ak má aj dobrý príjem tých 1500 (v zmysle že to nie je podhodnotené, čo nie je pre chudnucí mód) ak nemá dobrý pomer živín - teda zvýšený príjem bielkovín a menej tukov a sacharidov (to by malo byť cca 1,5-2g/kg bielkovín) ale najväčšiu zložku tvoria aj tak sacharidy, to môže byť dôvod prečo sa váha nehýbe tak akoby chcela...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lasoli
1. jan 2022

@elizabet173 stale musi mat vyssi vydaj ako prijem.ink to nejde ak nema vydaj ,mala by znizit prijem schudne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. jan 2022

Snazim sa dodrzat pomer zivin podla kalorickych tabuliek a zmestit sa do 1500 kcal ...to uz je tam dane na to pomale chudnutie ...ved viete ako funguju ...co sa cvicenia tyka tak minimum je 45 minut a max hodinka , ci uz beh alebo rotoped ...nevie mi niekto povedat kedy by som uvidela nejake vysledky cvicenia ? co sa tyka obmedzenia z minulosti ...ano mala som nejakych 68 kg vtedy , bola mladsia a hlupa kedze som si nejak neuvedomovala ze tych 1200 kcal je velmi malo, boli dni ked to bolo aj menej ako 1200 kcal ...schudla som za mesiac 10 kg skoro... drzala som sa toho skoro rok ... mam 31 rokov takze ....hadam to normalnou stravou a cvicenim pojde dole ...dakujem za rady

luccija
1. jan 2022

Pravdaže uvidíš zmenu záleží koľko už cvicis?ak budeš jesť pravidelne chuť na sladké a vlci hlad Ta nebude chytat

autor
1. jan 2022

zatial len mesiac ..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. jan 2022

poznam tu stranku ... skusim pomalicky pridat a uvidim co to urobi ... len .... bojim sa toho pretoze zatial to islo hore ...uz si pripadam ako slon ...dakujem za rady

slovakboy
2. jan 2022

Odporúčam okrem tej stravy chôdzu a ortopéd. Beh môže byt náročný na kĺby a šľachy. Na tom rotopede skús ísť do druhej tepovej zóny to by malo byt u teba medzi 130-140 úderov. 115 je malo pre rotoped. Ak budeš krútiť viac na rotopede tak nemusíš chodiť behať. Malo by ti byt ale pri tom krútení prijemne. Ľudia ktorí nie sú zvyknutí na vytrvalostné aktivity sa trápia pri nich a to nie je dobré. Preto by som ti odporučil tento plán ktorý ti bude príjemný.: prvý deň 115 úderov 15 minút. Druhý den 115 úderov 10 minút a 115 úderov 5 minút
3. Den 115 / 8 + 120 / 7
Ďalšie dni pridávaj počet úderov a minút po 2-3 minuty až do 15 minút a 135 úderov plus vždy ešte pridaj 5-10 minút regeneráciu pri 110 uderoch. Ak ti to bude prijemne tak budeš ďalej už iba zvyšovať čas po 5 minútach každý deň až do 40 minut. Potom budeš trénovať už len každý druhý den a budeš zvyšovať čas až do 120 minut. Vždy 5 minut potom vykrútiť nohy pri 110 úderoch alebo aj menej. Neboj sa bude to veľmi príjemné a budeš sa cítiť skvelo. Vytvoria sa ti vytrvalostné cievy vlasocnicove a stúpne ti sila aj vytrvalosť. Potom budeš môcť ísť aj na vyššie tepove frekvencie vždy len krátky čas počas tréningu a až po zahriatí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lasoli
2. jan 2022

skus ten beh nvm ako sa to oresne vola najdi si,ze ides napriklad rychlostou 10km z hodinu 3minut a potom zasa uolne das maximum djmw romu tych 16km z hodinu co je nizaj rychly beh minutu a zasa spomalis a tak aspon 30'len to akor na beziacom pase lebo normalne na ceste nikdy nezabehnes az 16km/hodinu. Tak nejako sa to vila IIT pozri na nete.A potom soevnuj telo ja by som cvicila ak sa ti da aj 2hodin denne

krstn003
24. okt 2022

k rotopedu som pridala aj beh pravidelný a aj stravu som pomenila, obmedzila som sladké a sacharidy hlavne

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janasim
25. okt 2022

vyrataj si to podla kalkulacky Michal Jozef Toth,to jedine mi zabralo ,nahodila som si to do kalorických tabuliek a frcim

banalu
25. okt 2022

Prijimam okolo 2000 kcal, behavam 6-8 km v priemere 5x do tyzdna, za 5 mesiacov 12 kg dole.
Momentalne 166 cm 90 kg.
Ak cvicis, musis jest, 1200 kcal je zalostne malo na 85 kg, telo sa brani a uklada do zasoby aby neumrelo. Ono by sa to skor ci neskor zlomilo.. ale predpokladam, ze to takto neskusas prvy krat. Nehovoriac o tom, ze 1200 kcal je z dlhodobeho hladiska neudrzatelne a suce na jojo.
Stiahnut KT vsetko nahadzovat a hlavne neist pod BAZAL!