Akú váhu drepujete ako obyčajné ženy? Nie bodybuilderky

viki128
14. apr 2024

Ženy, len tak zo zvedavosti, už roky necvičím, a pred 2 mesiacmi som konečne zase začala. Tak rozmýšľam, tie čo dvíhate ťažké váhy ale nie ste bodybuilderky, len také obyčajné cvičenie, akú váhu drepujete?
Ja som zatiaľ na 30kg, a teda je to ťažšie ako keď som mala 17 😂
Cvičím doma čiže nemám ako kuknúť v posilke koľko dvíhajú iné ženy.

(Nepýtam si rady k cvičeniu ak by sa niekto rozpisoval, viem cvičiť aj jesť 🙂)

michkat
14. apr 2024

Ahoj, ja aktuálne 45kg po 3/4 roku čo som začala s dvíhanim váh.
Trošku ma blokuje hlava kvôli krížom aby sa mi niečo nestalo lebo mám s nimi problémy, ale toto cvičenie mi veľmi pomáha no používam aj opasok už pri tejto váhe.

klip0
14. apr 2024

Absolútne to nieje o váhe ale o tom koľko vladzes technicky správne ty. Ak je to vlastná váha, je to ok, ak je to 10 aj to je ok,ak je to 100 aj to.
Ide o genetiku, stravu, ako často chodis cvičiť atd atď

viki128
autor
14. apr 2024

@klip0 áno, preto hovorím že sa pýtam len zo zvedavosti, koľko dvíhajú iné ženy :D mne je jasné že 2 rôzne ženy s inými telami, životným štýlom a genetikou sa nemôžu porovnávať. Ale, mne osobne na tej váhe záleží, chcem raz zdvihnúť viac ako svoju váhu 💪💪

klip0
14. apr 2024

@viki128 tak ja momentálne dviham 80kg keď cvičím v sérii. Ale boli časy kedy som dávala aj 120 a boli aj kedy mi bolo ťažko s vlastnou váhou bez závažia

michkat
14. apr 2024

@klip0 Ahoj, koľko ti cca trvalo dostať sa pri drepe na 120kg? Pamätáš si?

klip0
14. apr 2024

@michkat 2 roky to boli určite ale mala som celoživotný športový základ a myslím že mám aj fajn genetiku čo sa sily týka

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
14. apr 2024

Ja bezne tak 30-45, ale mam bezny long bar a zavazia, cize nie drepovaci stroj. Celkovo cvic s tym, s cim vies pekne previest celu seriu, bez kyvania, bez toho, ze to tlacis na spicky, tahas cez krize atd.

blanblan
14. apr 2024

Okolo 40, ja som z tých čo príroda rozhodne silou neobdarila....(Keby aspoň krásou alebo rozumom, ale to je zas o inom) a tych 40 to su už roky práce podotýkam😅😳

viki128
autor
15. apr 2024

No ďakujem vám ktoré ste odpovedali na položenú otázku ❤️😂 ostatné (vrátane chlapa) môžete nabudúce lepšie prečítať že rady si nepýtam, viem cvičiť aj jesť, pýtam sa zo zvedavosti. Ale je mi jasné že aj keď to napíšem 5x tak sa niekto vyjadrí 😬

wiwi28
15. apr 2024

Ja drepujem len na stroji, klasický mŕtvy tah nemôžem kvôli kolenám. Momentálne si dávam 35kg na 1. a 2. sériu a 45kg na ďalšie dve. Ale ako píšem ja cvičím drepy na stroji alebo robím úplne obyčajné drepy s 3kg jednoručkami.

luxus10
17. apr 2024

@michkat a co cvicis na spodnu cast chrbta? opasok by som pri 45 kg nedavala...teda pokial ty nevazis 35 kg...

luxus10
17. apr 2024

@wiwi28 a ten stroj ti nerobi zle pri drepoch na kolena? lebo ten stroj absolutne nekopiruje prirodzenu drahu tela pri drepoch...

luxus10
17. apr 2024

@viki128 a smiem vediet, kolko mas rokov? s tou vahou sa neponahlaj, chod na to postupne a s istotou....ked telo postupne poriadne spevnie, a bude postupne zvladat viac...je to proces, podla mna sa to neda predvidat...ale ked budes huzevnata, urcite sa ti to podari,...pozor na pravidelnost, ziadne velke odstupy medzi treningami, a drepy nie viac ako 2x do tyzdna...ale prave to ze mozes napredovat je na tom to pekne a motivacne...🙂

wiwi28
17. apr 2024

@luxus10 konzultovala som aj s Mudr. Akoze ten by bol najradšej keby nerobím žiadne drepy ale ze ak chcem tak zacat na stroji kym naberiem svaly a potom ze bude lepsie prejsť na klasiky s činkou. U mna je najdôležitejši strecink nakoľko svaly rastu rychlejsie ako sa uvoľňujú šľachy. Mna zatiaľ stroj aj viac baví a viem tam precvičit dane svaly lepšie (ja mam ten pocit). Tak uvidime co prinesie budúcnosť. Hlavne sa hýbať 👍

michkat
17. apr 2024

@luxus10 Tak je to o hlave, pre mňa je to psychická opora, menej sa bojím a som istejšia, keď sa s tou váhou otukam, viem ísť aj bez a keby pridávam tak si ho dám, drepy mi nie sú veľmi komfortné z tohto hľadiska, nuž ale ved nehrotim to si myslím... A na spodok chrbta mi robí najlepšie mrtvy ťah, stalo sa, že lepšie ako akákoľvek masáž a nápravanie doposiaľ 👍

luxus10
18. apr 2024

@michkat aj hyperextenzie robis? mrtvy tah je uno tuti -bez debaty...tie drepy by som odporucila bez stroja, spevnuju sa ine vnutorne svaly-a hlavne ine je tazisko tela...pri vyssich vahach je to dolezite, lebo telo musi cinku udrzat- a pri klasickych drepoch si musis hladat tazisko cinky-ked ju davas na plecia...

michkat
18. apr 2024

@luxus10 Skúšala som, ale nie, tie mi dobre nerobia 🤷 To je pre mňa ako keď umývam podlahu s mopom, hrozný pocit. Ja drepy cvičím klasicky, niekto iný čo tu písal používa stroj.