Ako zhodiť kilá po pôrode a nestratiť mlieko?

20. sep 2023

Na začiatok samozrejme že mi je prvoradé kojenie dieťaťa, ale už sa viac vo svojom tele necítim dobre.
Chcem naďalej kojiť ale aj niečo zhodiť.
Je pravda že keď sa dostanem do kalorického deficitu stratím mlieko?
Je teda jediná cesta cvičenie?
Dieťa má 7 mesiacov, už nie je odkázané len na kojenie.

antonia15
20. sep 2023

📌 pripnem sa

zuzuliennka1
20. sep 2023

nie, nestratis mlieko, chudne sa upravou stravy - hlavne si ale nastav/zisti spravne tvoj bazalny metabolizmus a celkovy denny prijem kcal tak, aby si chudla.
chudnutie nie je o hladovani, ale vyvazenom jedalnicku - teda nie je dovod stracat mlieko

andymajdy
21. sep 2023

Ahoj, ja kojim 6 mesiacov a znížením kalórii som schudla 26 kíl od pôrodu. Mlieka mám viac než dosť 😃 takže neboj sa neprídeš oň ak máš vyváženú stravu

autor
21. sep 2023

@andymajdy smiem sa spýtať na tvoj jedálničku v skratke? Čo si vynechala a naopak čo jedávaš? 😄

kiki68
21. sep 2023

Cvicit a normalne jest, len nezrat blbosti a tony cukru. Ja som takto cvicila hned 3 mes po porode a postava po pol roku od porodu lepsia ako pred. Kojim vyse 3 rokov ( Takze tolko k tomu mlieku). O mlieko pride zena hlavne stresom a potom keby naozaj hladujes a telu nedavas ziviny. Ale ked nebudes jest kolace, vela rozkov, cipsy a vyprazaneho, tak to tomu mlieko nema ako zaskodit.

rebrambora
21. sep 2023

Pribrala som sice cca 10kg, ale cvicit som zacala okamzite ako to slo. 7 mesiacov vyhovarat sa na kojenie by ma zabilo 😀
Ked budes jest stravu plnu proteinov, mlieko nestratis.
Nevynechavala som nic kvoli kojeniu, aby babo malo vsetko, ale sustredila som sa na bielkoviny.

andymajdy
21. sep 2023

Jem úplne všetko. Zeleninu ovocie hamburgery pizzu hocičo na čo mám chuť. Len si dávam pozor na prijaté kalórie. Ale v potravinách sa neobmedzujem