Ako vyhrať nad závislosťou na jedle?

5. aug 2024

Stoji ma to extremne usilie, nedat si nieco nezdrave. Nedokazem vydrzst ani den, vzdy mame doma nieco nezdrave, nosi to domov manzel. A ja sa vzdy upustim. Uz neviem ako to zvladnut.

lindous
5. aug 2024

Ja nie som fanúšik delenia jedla na zdravé a nezdravé, ale mimo toho, keď s tým sekneš zo dňa na deň a len sa obmedzuješ, jasné, že ti to chýba… skús to doplniť a spraviť si z toho plnohodnotný snack … máš chuť na čokoládu? Nemusíš ju zjesť celú, daj si 2 kocky do kaše alebo pásik k nakrájanému ovociu a orechom… máš chuť na chipsy? Nemusíš sa vrhnúť na celý balík, daj si za hrsť ku humusu a nakrájanej zelenine 😊

xnatalkax
5. aug 2024

A prijimas dostatok bielkovin? A ake mas jlavne jedla ranajky/obed/veceru?

autor
5. aug 2024

@lindous tqto strategia mi nepomoze, najprv zjem ako clovek a neskor aj tak padne za obet vsetko:(

@xnatalkax Myslim, ze ano. Ranajky su vajicka, obed nejake maso s prilohou, snacky su tvarohy s chia. Na jednu stranu jem zdravo, na druhu stranu to doplnim zlym. Napriklad v nedelu som zjedla taky 400ml kelimok zmrzliny, dnes na obed cervena sosovicova polievka, aj tak som sa dotlacila pizzou. Zatial sa drzim aby som nezjedla nieco sladke ale uz uplne citim, ze ma to stoji vela usilia a pozornosti.

xnatalkax
5. aug 2024

Takze emocne jedenie? Ale nie si hladna len mas chut na take vysoko energeticke jedla?

autor
5. aug 2024

@xnatalkax nikdy nie som hladna, ano je to emocne jedenie. Aj sa snazim spracovat emocie, ale aj tak vzdy nakoniec prehram

sablinka
5. aug 2024

Musí to manžel domov nosiť? Ideálne je také veci nekupovať/ nemať doma.

autor
5. aug 2024

@sablinka uz som velmi velakrat prosila, nech to nenosi. Povie, ze to nemam jest a hotovo

stiefkom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stiefkom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minilla
5. aug 2024

A co tou nezdravou stravou doplnas- “zajedas”? Co ti v zivote chyba? A aky mas vztah k sebe samej?

autor
6. aug 2024

@minilla ja ani neviem, mam pocit, ze to je taka moja jedina radost a relax, popri detoch a domacnosti nemam cas na ine,

minilla
6. aug 2024

A co ta pred detmi robilo stastnou?

autor
6. aug 2024

@minilla sloboda😭

zuza.m
6. aug 2024

Ja ti len napisem ze nie si sama ,tiez si 100x hovorim nedam si nedam a potom si dam ze este teda dnes a od zajtra zacnem.ale.od ktoreho netusim.ja na sebe napriklad normalne vidim ze mi sol a tuk a sladke doslova chyba.zjem.nieco zdrave a dovtedy budem chodit rozmyslat nad jedlom kym si nieco nedam aby som si hladinu udrzala

maminkadeticiek
6. aug 2024

Asi by som vyhladala psychologa.