Ako si nastaviť denný príjem kalórií?

fizbo
23. júl 2023

Ludia, prosim, poradte mi. Stiahla som si kaloricke tabulky. Vazim 80kg, vyska 165cm, chcem schudnut tak 10 kil. Som na materskej, energeticky vydaj nemam velky, jedna dlha prechadzka s kocikom, a okrem toho stale na nohach s malym, ale nic extra fyzicky narocne. Mame rotoped tak snad ten tiez zahrniem pravidelne kazdy den. Neviem ako si nastavit denny prijem kalorii, teda aky vlastne mam mat ten deficit. Kamoska mi to nastavila na 1700kcal, a ze tyzdenne znizovat o 50kcal. Myslite ze to tak bude okej? Velmi sa mi to nechce teraz testovat par tyzdnov, rada by som to mala rovno nastavene co najlepsie. Dakujem!

lindous
23. júl 2023

Pridaj sa do skupiny "Cesta k mojej premene", hore je pripnutý príspevok o tom ako tabuľky správne nastaviť, podľa kamaráky sa to naozaj nedá 🙂

basullinka
23. júl 2023

Mne sa to týždenne znižovanie kalorii nezdá.... Na internete nájdeš mnoho návodov ako si vyrátať denný prijem, vratane živín aj na základe aktivity počas dňa a cieľov (teda schudnutie), pričom následne naozaj netreba týždenne tento príjem znižovať... 🤷‍♀️ Určite si prever hodnoty, ktoré ti nastavila kamoška.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborachors
23. júl 2023

@fizbo podla mna to mas nastavene málo. Aky mas bezny príjem kalorii? To si zisti a potom zacni uberat, ale pomaly, napr uber 300-500. A dalsi tyzden mozes ubrat o 100. Ale uberať treba pomaly nakolko moze prist jojo efekt. A zaradiť pohyb, najlepšie 5 km denne rychla chodza najlepšie ráno, vtedy najviac telo spali. Pri chodzi spalis tak ze ani nevies ako a nie je to take náročné ako beh.

vanilkovazmrzka
23. júl 2023

Kaloricke tabulky ti podla tvojich parametrov a cielov same urcia hodnotu - neuvazuj so spalenymi kaloriami z fyzickych aktivit, tymi (najma ak su to bezne denne aktivity) spalis ovela menej, ako si myslis, cize sa kvoli tomu neoplati navysovat kaloricky prijem.

vanilkovazmrzka
23. júl 2023

A postupne si znizovat prijem je nezmysel, myslim, ze tabulky to aj same dynamicky menia (ked zaznamenavas aj zmeny hmotnosti) ale sa mi zda ze to su odchylky v jednotkach kalorii

mirka414
23. júl 2023

@lindous môžem poprosiť link na tu skupinu ?

anita6666
23. júl 2023

Stačí,že prestanes jesť po 16:00 a to absolútne nič.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
23. júl 2023

Ak pises, ze moped snad zahrnies, tak nejake vyratavanie a znizovanie kalorii ti je podla mna na nic, pretoze nevies aky vydaj mas.
Lebo kalorie potrebujes vyratat presne. Kazdu jednu kvapku omacky, kazducky gram muky, kazdu jednu ochutnavku detskeho jedla.
Rataj s tym, ze kym nebudes cvicit silovy trending, nespevnis, iba schudnes. Cize ziaden sval, len vaha nadol.

zuzuliennka1
23. júl 2023

@fizbo kolko mas rokov?

soraya25
23. júl 2023

Ja mám výšku rovnakú a schudla som zo 60 na 50kg 1300 kcal hlavne bielkoviny, cukry tuky skoro žiadne trvalo mi to skoro 3 mesiace

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
23. júl 2023

@elizabet173 presne ako pises. Napriklad si jednoducho nedat dva kusy chleba, ale jeden a nejak rozumne to vyvazit.
Pretoze potom nemozes povedat ku koncu dna, ze si si dala 1700kcal, moze to byt kludne 2000 a kludne aj 1500.
Staci sedliacky rozum a sustredit sa na proteiny. Nepotrebuje si ratat kalorie a tym sa zbytocne stresovat.
Ja osobne absolutne niesom za vazenie. Je to maximalny nezmysel, dolezity je komplet packet, to je ale kazdeho rozhodnutie. Radsej mat 70kg svalstva ako 50 nicoho.

laurita285
23. júl 2023

@rebrambora bohate stačí nastaviť kalorické tabuľky na 1200 z klasického žratia a potom rátať že tie "ochutnávky" detskej výživy aj kvapky omáčky sú cca 100-300kcal a je po probléme

fizbo
autor
23. júl 2023

@zuzuliennka1 mam 35 rokov. Uz som prisla na to ako si nastavit ten prijem kalorii automaticky, nech to vyrata ten program. Dalo mi tam teda 1750. Dakujem !

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorinka31
26. júl 2023

Sú rôzne stránky ale určite netreba ísť pod 1200