Ako si mám počítať kalórie?

abcdefgahc
17. jún 2024

Vedel by mi niekto prosím vysvetliť, ako si mám počítať kalórie ? Snažila som si stiahnuť cez obchod play nejakú aplikáciu , ale za všetko sa platí. Koľko by som mala na deň prijať kalórií ? Vôbec , ale ,že vôbec tomu nechápem.

josephine77
17. jún 2024

kalorické tabulky appka sú zadara

thereisabear
17. jún 2024

Stiahni si kalorické tabuľky, nastav výšku, váhu, cieľ a aktivitu a vypočíta ti to.

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denkabemommy
17. jún 2024

@teo3971 toto píšeš ako troll alebo to myslíš vážne? 🙈

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinka888
18. jún 2024

@teo3971 no ani ja nerozumiem 1.- chudnut z brucha len z brucha sa neda. 2 chudnut svaly?! To fajt? Svaly stracas ak je malo bielkovin a malo fyzickej zataze. Takze nemas za co.🙂

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
18. jún 2024

@teo3971 ty tu asi nie si dlho, že? tu sa musíš vyjadrovať exaktne lebo inak ťa chytia za slovíčka a nepustia 😜 (inak bolo úplne zrozumiteľné ako si to myslel)

nelka93
18. jún 2024

@teo3971 aby si nestracal svaly, vobec nepotrebuješ niekoho kto ti pomôže. A chudnúť len z brucha nie je možné, navyše brucho úzko súvisí so stravou, takže musíš zmeniť najmä tu. Do toho mat dostatok bielkovin a nejaký aktivitu. Ja som bez pomoci schudla 12 kíl, len upravenou stravou a pohybom

zuzinka888
18. jún 2024

@teo3971 lenze chudnutie ma byt z tukov a nie zo svalov. Svaly telo potrebuje aby clovek nevypadal ako vechet, a nebol stale unaveny. Ved tie kosti organy a aj ten tuk musi nieco nosit a drzat po kope.

denkabemommy
18. jún 2024

@teo3971 ak človek chudne normálne, nie hladovkou, tak svaly nechudnú, ak pridáš cvičenie, tak dokonca narastú. Nie je to jadrová fyzika, nikomu k tomu nepotrebuješ, len použiť zdravý rozum 🙃

abcdefgahc
autor
18. jún 2024

Je to zle však ? Veľa cukru a tuku 😭 viete mi niekto povedať ako majú vyzerať správne čísla ? Ak za deň by som mala prijať 1380 kcal tak koľko kcal by som mala odcvičiť ? A súčet všetkých jedál nesmie presiahnuť tých 1380 kcal ? Som z toho debil , robím to prvý krát. Prosím pomoc 🥹

denkabemommy
19. jún 2024

@abcdefgahc v prvom rade odtiaľ odstráň aktivitu, to ráta úplne zle. Pre príklad 2500kcal príjmam počas tréningových dní, keď sa snažím nabrať kilá 🙈🙈. Drž sa výhradne len 1380kcal. Kolieska všetkých nutrientov musíš mať zelené. Tu vidno, že tuky máš veľmi prekročené naproti tomu bielkoviny veľmi nízke.. ak chceš napíš mi správu 🙂

abcdefgahc
autor
20. jún 2024

Ešte len raňajky a už 806 kcal. Snažila som sa aby boli bohaté na vlákninu a bielkoviny lenže tie tuky sú úplne všade 🫤

denkabemommy
20. jún 2024

@abcdefgahc skús si dať ďalšie raňajky len grécky jogurt s ovocím, pripadne napríklad vaječné bielka (žĺtko obsahuje tuk) a zeleninu.. 800kalórii má byť tak na obed, určite nie na raňajky.. respektíve ak neješ len 2x do dňa 🙈🙈.. 42g bielkovín naraz je celkom záťaž pre telo hneď z rána.. necítiš sa po takýchto extra výdatných raňajkách unavená?

lasona
20. jún 2024

@abcdefgahc co si jedla na raňajky? Toľko kalórií nemá ani môj obed keď si dám k tomu nejaký dezert

zuzubb007
20. jún 2024

To si čo jedla na raňajky? Má to veľa kalórií toľko nemôžeš mať však, keď si dáš grécky jogurt a ovocie to mas napríklad 200 kalórií len, alebo proteínovy puding zasýti a má 150 kalorii

abcdefgahc
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz