Ako schudnúť zo zadku?

9. jan 2024

Máte nejaký osvedčený spôsob, aki schudnúť LEN zo zadku? Mám pocit, že čím viac cvičím, tým je väčší. Problém je, že diéty moc držať nemôžem, lebo už beztak som veľmi chudá v tvári a v hornej časti tela. A keď schudnem, schudnem hlavne tam a vyzerám potom hrozne. Existuje niečo, nejaký cvik alebo...?

bela30
9. jan 2024

Cviky zamerane na spodnu cast tela a nohy hlavne.
Hlavne nedrepovat s tazkymi vahami a pod.lebo to by bolo kontraproduktivne a skor by si nabrala v oblasti zadku

greeetas
9. jan 2024

Beh

autor
9. jan 2024

@bela30 veď to práve aj píšem, že čím viac cvičím, tým viac naberám a to vôbec necvičím s váhami.

ibatanecnica
9. jan 2024

možno sa ti len vyformoval a zdá sa ti väčší.

barbora0308
9. jan 2024

Iba stravou, nicim inym resp. ak mas geneticke predispozicie na vacsie stehna a zadok, tak ten zadok bude zial vzdy vacsi. Postava hrusky je proste postava hrusky, sama ju mam. Hore nosim S-ko a niektore nohavice mam aj L-ko 🤦, zohnat nohavice, ktore mi v pase neodstavaju je priam nemozne. Ked som cvicila, tak bol zadok pevnejsi a pekne sa formoval, ale maly proste nikdy nebol. To je ako keby som chcela dlhe stihle nohy 🥹...

januska12323
9. jan 2024

Nabrala si na zadku svaly, to cvičením nezhodis, jedine ak prestaneš zadok posilňovať.

autor
9. jan 2024

@barbora0308 áno, mám genetické predispozície, som typická postava hrušky.
@januska12323 ani nejde o to, že som nabrala svaly, ja som ho mala od narodenia taký väčší, proste genetika. Len zisťujem, či je nejaká šanca s tým niečo spraviť, keďže cviky sú kontraproduktívne a diétu nemôžem držať kvôli zvyšku tela 😅 Možno ten beh teda, neviem...

sally001
9. jan 2024

Drepy

rebrambora
9. jan 2024

Naberas aj ked cvicis len s vlastnou vahou. Vela zien, kt sa venuju cviceniami s tazkymi vahami so vsetkou spravnostou, ma problem nabrat, cize tym to nebude.
Pozri cvicim v podstate cely zivot, krabickujem 15 rokov zhruba. Ja ani neviem aky typ postavy mam, ale kym nefastujem (co je pri mojom zivotnom style nepredstavitelne) nemam ploche brucho. Jedine, zeby som nejedla viac hodin.
Vies si stravovanim a cvikmi vyformovat horne koncatiny tak, aby sa zadok zdal byt opticky mensi.
Ale prosim ta. Maj svoje telo rada take, ake je. Vies kolko zien vratane mna by za postavu hrusky zabijalo? Vies sa obliect tak, aby to vyzeralo dobre. Alebo chod na operaciu.
Nic magicke neexistuje.

barbora0308
9. jan 2024

Tak tam zial vela nespravis, jedine ta strava. Este davnejsie som citala prisveok jednej trenerky (hladala som, ze ti to tu hodim, ale uz to zial neviem najst 🫤...) presne o tomto probleme zien typu hruska pri cviceni a tiez pisala iba stravu a zmierit sa s genetickymi predispoziciami 🫣😁.

@sally001 Ono take drepy pri postave hrusky pomahaju chudnut ked mas napr. 80 kg a 168 cm, ale ked mas uz napr. o 20 kg menej pri rovnakej vyske, tak ten zadok uz nimi nedas dole, iba nabera svaly a ostava stale vacsi...😮‍💨.

minka201
9. jan 2024

Nie som odborníčka, tak ma opravte, ak sa mýlim.
Podľa mňa sa nedá schudnúť iba z konkrétnej časti tela. Pri diéte sa chudne z celého tela. A cvičením zameraným na konkrétnu časť tela sa z nej tiež nechudne - práve naopak, zväčšujú sa na nej svaly a tým sa mení veľkosť i tvar tej časti.
Napadlo mi, že by možno pomohlo začať posilovať hornú časť tela, aby sa zvýraznila oproti zadku.

janickacrazy
9. jan 2024

Ja mám tiež postavu hrušky. Štíhly pás a väčšie boky a zadok. Môžem cvičiť koľko chcem a ten zadok proste bude vždy väčší. Za mladi mi to trochu vadilo, potom som zistila, že mužom sa to veľmi páči a začala som to brať ako svoju prednosť. Skús to aj ty. 😉

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibatanecnica
9. jan 2024

@minka201 áno chudne sa z celého tela ale kto ako. Mne napr. ako prvé ide dolu ,,tuk,, z tváre a zadok. Brucho takmer vôbec, až keď som zhodila väčšie množstvo. Takže to vytvarovať iba cvičením

monillia
9. jan 2024

Nedá sa schudnúť alebo pribrat z jednej časti tela, to ako keby si chcela odobrat vodu z jedneho rohu bazéna. Bohužiaľ je to tak,že naše problémové partie sa pri pribrati zväčšujú ako prvé pri chudnuti zmensuju ako posledné. Nezostáva ti nič iné ako zmieriť sa s tým, prípadne spraviť z toho prednosť. Alebo ako bolo vyššie spomenuté zamerať sa na cvičenie hornej partie nech sa postava skoriguje trichu

bytc20
9. jan 2024

@barbora0308 Presne tak. Ja mam 163cm a cca 55kg a teda stehna, boky a zadok velke. Behavala som roky- nic. Schudnut uz viac nejde a aj keby slo, schudnem z prs, drieku a tvare. Uz som mala aj 48kg a teda vyzerala som jak kostra. Rebra mi trcali aj zozadu, ale stehna a rit furt velke 🙈 Zial tu sa len zmierit alebo ist na lipo.

minka201
9. jan 2024

@ibatanecnica Máš pravdu. Ja som to mala zas opačne: pás som mala štíhly, ale na stehnách a lýtkach sa to ešte držalo 🙂 Ale ani ty ani ja by sme nevedeli zhadzovať z rôznych častí tela v opačnom poradí 🙂

ibatanecnica
9. jan 2024

@minka201 to nie, u každého je to iné a z tých partíí vždy schudne skôr . A z niektorých žiaľ minimum. Pokiaľ to nie je nejaká vysoká nadváha

nataly420
9. jan 2024

Genetika nespravis s tým nič… zmier sa s tým a buď rada že si zdravá ľudia majú horsie problemi ako velky zadok

galixx
9. jan 2024

Ako uz tu bolo spominane, schudnut z jednej casti tela sa neda. Ak chces vyrovnat asymetriu medzi vrchom a spodkom tela, je fajn silovo cvicit vrch aby si tam nabrala svaly a neposobila vychudnuto a do toho beh, to aby sa spodok vytvaroval bez naberania objemu

macekovam
9. jan 2024

Rýchla chôdza... Ale pravdepodobne aj nohy trochu po chudnú.. Ale zadok určite. 5 km stačí..

sally001
10. jan 2024

@barbora0308 ja mam 60 kg a drepmi dám dole zadok vždy sj stehna tak asi záleží aj koľko ich robis

autor
10. jan 2024

@sally001 a koľko ich robíš, ako často?