Ako schudnúť počas dojčenia?

alzbetka1783
2. máj 2021

Ahojte.
Mám doma 4 mesačného pokladika.
A keď som prišla domov z pôrodnice mala som na sebe už len 3 kg . No neskutočne mi začalo všetko opäť chutiť
Tak mám teraz už 6 kg hore.
Je možné aby som začala s nejakou jemnou diétou aj počas dojčenia.
Áno pečivo,múka ,sladké už obmedzujem.
No rozmýšľam o 90 daňovej rozlisovacej metóde.
Poraďte mi prosím . Ďakujem

macekovam
2. máj 2021

znamej stacilo prikladat maleho chvilku po tom ako sa najedla.. a to jedla vsetko. a schudla..

hipuska
2. máj 2021

@alzbetka1783 skôr upraviť jedálniček, miesto zemiakov, ryže zeleninu ako prílohu, delená strava by mohla pomôcť. Obmadzit to pečivo a pôjde to dole. A začať cvičiť. Aby sa posilnilo svalstvo.

griska11
2. máj 2021

Dlhe prechadzky aspon 10 000 krokov denne, staci obmedzit pecivo a sladkosti pridat vela cerstvej zeleniny

cookie29
2. máj 2021

No ja som mohla robiť čo som chcela pri dojčení som neschudla ani gram, skôr som pribrala :(

basska_b
2. máj 2021

Samotne kojenie spaluje kalórie. Ja som kojila 16 mesiacov a keď mala malá 6 mesiacov.. zrazu mi zmizlo 5 kg, neviem ako. Telo ma na kojenie zasoby, ktoré odbúra podľa genetiky buď 6 alebo 12 mesiacov po pôrode. Moja mama kojila len pol roka, lebo mala len nejakých 52 kg a keď ešte z toho začala chudnut, tak už si telo povedalo že stačí a prestalo tvoriť mlieko. Určite žiadne diéty. Jedz, čo ti chutí a snaž sa nejesť po 20.00.ja som našťastie nestratila tento zdravý inštinkt 😀

ewelinka21
2. máj 2021

ked som dosla z porodnice mala som vsetko na sebe. porodom som schudla mozno 2 kg aj to v ten den ako som porodila, potom za dva dni som aj tie 2 kg nazad nabrała kedze som opuchła... ja som uz aj po niakych 2 mesiacoch bola proste zmierena s tym, ze asi menim satnik... a zrazu bum, zacala som neskutocne chudnut... ale do 4 mesiaca som sa vbc nehybala s vahou niekedy okolo 4 mesiaca sa to praveze zlomilo

didi2102
2. máj 2021

@alzbetka1783 ja mám 2deti kojene ,mladšia dcéra rok,prvé schudnutie nastalo cca po pol roku druhé po roku ... Kúsok som obmedzila pečivo a snažila som na nejesť po 18,potom po 17 .. samozrejme keď som mala deň že som umieral od hladu aj po tejto hodine dala som si drobnosť,pribrala som 2x30kg počas tehu ... A momentálne mám nohy chudšie ako pre porodmi len to brucho no a diastaza,za mňa sú neake väčšie odmedzujuce diéty kontraproduktívne pri kojenie,budeš hladná nevydržis budeš z toho otrávená

amelie2017
2. máj 2021

Su zeny, ktore pocas dojcenia chudnu ani nevedia ako a potom tie, ktore priberu, alebo neschudnu. Kazde telo reaguje inak. Ziadnu dietu by som urcite nedrzala, ak nechces riskovat, ze prides o mlieko. Skus len upravit trochu stravu, pridat viac pohybu, dlhsiu prechadzku, pripadne trosku rychlejsie.
Ja som mala mlieko len 4 mesiace, ale pamatam na ten vlci hlad. Som zjedla vacsie porcie ako manzel. Len tak na mna cumel, kolko toho pojem. A za chvilu opat hladna. A vaha sla dole. Pribrala som, ked som prisla o mlieko. Ale tam z inych veci.

kiki68
2. máj 2021

Ja trenujem 3 x v tyzdni, vyrazila som par veci z jedalnicka, kojim a 10kg islo dole. Som lahsia ako pred tehu. A stale kojim ( to mi s vahou nic nerobi)

deti95060810
2. máj 2021

pri každom kojení som schudla. Možno je to genetika. Ale kamarátka pribrala až 10 kg čo som nechápala zas ja...

zuzuliennka1
2. máj 2021

pises, ze ti zacalo vsetko opat chutit - no to je najvacsi “problem” dojcenia - ze zena byva velmi hladna.
keby som vedela, ze sa u mna ziadne zazracne chudnutie kojenim nedostavi, tak by som ovela viac obmedzila sladke, na ktore som mala kvoli dojceniu dost velku chut…
nespoliehaj sa na to, ze zeny pisu, ako jedli to a tamto, sladke,.. a schudli… nie je to pravidlo…
daj si, s mierou, a tie kcal, ktore potrebujes “navyse” kvoli mlieku, si davaj radsej vo forme zdravych a sytych jedal…
nie u vsetkych zien sa z kojenia zazracne chudne

mabenn
2. máj 2021

@alzbetka1783 absolútne nad diétou počas dojčenia nerozmýšľaj keď si nechceš uškodiť...skôr racionálna strava, pohyb, udržiavať váhu max...

alzbetka1783
autor
2. máj 2021

Ďakujem Vám za každú vašu radu. Veľmi ste mi pomohli 🥰

maximilie
2. máj 2021

@alzbetka1783 ahoj. Ja tiež kojim a skúšala som rôzne,,diety" ale žiadna mi nevydržala viac ako den. Neda sa to. Kojis. Telo potrebuje zo všetkého, aj cukor, aj tuky... 90dnova urcite nie. Ja som si stiahla kalorické tabulky. A jem naozaj všetko, len si strazim prijem. Ak si dám sladke, vecer papám uz len listy 😅
Snazim sa mat všetky zložky doplnene na 100%- vláknina, bielkoviny, sacharidy, tuky
Nehladujem, chudnem a som si istá, že mliecku to nijak neškodí. Odporucam. Skus to.

ktochytavzite
3. máj 2021

@alzbetka1783 a o kludne dietuj,to nebqdi ja som konila 2r a jedla som malo,a postava inak super ale mne aj kojenie pomohlo vela