Ako schudnúť, keď na mňa nič neplatí?

6. sep 2024

Baby prosim poradte mi ako schudnut 6kg. Mala som KT mne nepomohli skor vahu iba udrziavaĺi, dalej cvicit behat nemam cas mam dce deti naozaj nemam cas komunich nechat babky pracuju muz v robote. Vyradila som pecivo aj prilohy no vaha stoji dokonca som kilo pribrala ustali sa to? Ved ked niekto zacne pomenej jest nemote si telo ukladat do zasoby donekonecna ci?? Poripade poradte niekoho kto mi napise stravovaci plan ale niekto kto to naozaj vie a vidno vysledky dik

banalu
6. sep 2024

Musis mat mensi prijem ako vydaj, nic ine ti nepomoze. Ked si s KT udrziavala, preco si si neznizila prijem (?), ak vydaj zvysit nevies (ani ked dati zaspia?). Kolko vazis, merias, aky prijem si mala na KT?

autor
6. sep 2024

@banalu prijem som mala nieco cez 1495 sa mi zda meriam 155cm a vazim 60kg

simsalabim
6. sep 2024

A ako dlho si dodrziavala KT? Lebo ono to moze ist fakt pomaly, tak treba byt trpezlivy.

autor
6. sep 2024

@banalu ano viem preto som popri behani a detoch vyradila pecivo jedla iba zeleniny meso a nie vo velikych porciach lebo viem ze aj z toho sa da
Pribrat.. a ani to nepomohlo tak ja uz neviem

autor
6. sep 2024

@simsalabim tri tyzdne nevidela aom nic ani len ze gram

katka533
6. sep 2024

Podla mna treba cvicit. Aj ja mam dve deti a nevladzem ,ale cvicim kazdy den 20 minut. A je to naozaj vidieť. Schudla som 3 kila za mesiac.

autor
6. sep 2024

@katka533 ja nemam kde nechat deti aby som isla cvicit

simsalabim
6. sep 2024

3 tyzdne je malo! Mne sa to rozbehlo az po takmer 2 mesiacoch. A “rozbehlo” je zle slovo 🙈 8kg som chudla 10 mesiacov. Ale u mna to je uz vekom. Takto pomalicky som dala dole 15kg. Navyse, zene vaha dost kolise vplyvom hormonov. Preto sa moze zdat, ze priberas… mne v case ovulacie vaha vyskoci o takmer kilo a potom to zas spadne.
A k tym KT - naozaj poctivo vazis a zapisujes suroviny? Nie hotove jedla, co su v KT?

anjelicek26
6. sep 2024

Nevidím dôvod takto dokafrat stravovanie.. vyrad cukor a sladké nápoje a to v podstate staci.. nejest prílohy (ak teda nemyslíš nejaké hranolky) a pečivo (ak nemyslíš zrovna croissanty) mi prijde zbytočne obmedzujúce. Hlavne žiadne škroby znamená,že budeš mať prepadovky hladu...Menšie porcie a žiadne blbosti medzi tým.. ale jest pravidelne a všetko . Takéto umelé upravenie stravovania nikdy dlho neudrží,hlavne ak sa pri deťoch normalne vari...mne sa vyradenie cukru resp. Jogurt ci ovocie si dám len doobeda (ale to teraz na udržanie vahy) veľmi oplatilo.. pri tvojej výške mam tých 49-50kil.. viac dole nejdem kým kojim, ani to nepokusam.

doriiis
6. sep 2024

Schudla som za mesiac 6 kg.Uplne stačí,keď vyradis všetok cukor a chlieb.Mensie porcie a menej jest
Po 17:00 už nejem.Inak jem vsetko

autor
6. sep 2024

@simsalabim aj v case ovulacie sa pribera? To som nevedel

autor
6. sep 2024

@simsalabim nie v surovin stave som poxtuvo zapisovala caj vldu kuracie zeleniny babrala som sa stym a ked mam este z toho podla seba znizit kcal tak
Naco su mi KT potom

autor
6. sep 2024

@anjelicek26 cukor nejem nemam doma narocky kupene zoadne sladkosti sem tam zjem doobeda rano banan

autor
6. sep 2024

@anjelicek26 tak ti zavisim
Ja mam 60kg a chcem dole apson 6kg inac mne sa xhudne tazko cely zivot niekto len vyhodi daku blbost pecivo a xhudne ja toto nepoznam

pukina
6. sep 2024

daj priklad jedalnicka teda, ze co jes cely den

simsalabim
6. sep 2024

Mne to vzdy vyskoci v case ovulacie. A najviac padne den pred menzesom. Toto je zaznam zo dna na den- ovulacia. Kym som na to prisla, velmi ma to demotivovalo. Ale kolisanie vahy je prirodzene.

autor
6. sep 2024

@pukina no ranompol lutra vody caj vlocky jogurt banan alebo vajicka bez peciva zl zeleninou obed nár ryba zelenina lrsua zelenina bez polievky kavu si dam tak zas voda poobede zvecsa nic viem jem mali sle ked osmmjedla sacharidmi tiez vaha stala a a nic sa nedialo ba este horsie slm sa citila nafuknuta

simsalabim
6. sep 2024

A kolko tych vlociek? Lebo mna prekvapilo, kolko je vlastne “porcia”. Jogurt tiez….

matilda2015
6. sep 2024

môžeš cvičiť aj doma....ja napríklad veľa krát sa mi nechce už niekam chodiť a večer keď už deti večerničkujú si dám aspoň polhodinu jógy a je to balzam na dušu...a nie joga, že spím na karimatke, ale riadna power joga, tečie zo mňa a potom sa cítim perfektne....takže v dnešnej dobe nájdeš na youtube, čo len chceš, stačí tablet a trocha priestoru..držím palce a mne veľmi pomohlo večer už nejesť...

pukina
6. sep 2024

toto urcite nie je ani 1000 kcal nie este 1500. normalne jedz vsetko, aj chlieb, aj prilohy. nemusis si dat 3 kopceky ryze, daj si na tanier prilohu pol na pol so zeleninou, k tomu kvalitna bielkovina. pridaj celkovo viac bielkovin, jogurt nepises aky, ale ak ti chuti tak grecky alebo skyr, prip. obyc biely jogurt zmiesaj s jemnym tvarohom. urob si zdrave natierky, vajickove, rybie, je ich milion na internete. sacharidov sa nesmies bat, nie su vobec skodlive naopak doplnia ti energiu. zapisovala si si do KT aj olej? to je dost podstatna polozka ktora ti hned vystreli kalorie. a poobede nejest uz nic je najvacsia chyba. takymto sposobom pri tak slabej strave vecer chytis vlci hlad a vyjes polku chladnicky.

simsalabim
6. sep 2024

Teraz citam - po obede uz nic nejes - tie ranajky a obed, co si opisala, su tych 1500kcal? To sa mi nezda, to je malo… iba ak mas mega porcie. Ved porcia ryby s nejakymi 150g zeleniny ma okolo 400kcal… Potom toho jes asi pod bazalny metabolizmus.

autor
6. sep 2024

@pukina ano zapisovala ved ja som aj jedla sacharidy a tiez jedla mensie podla Kt mi vychadzalo kolko sacharidov a nic sa nedialo tak ci onak

autor
6. sep 2024

@simsalabim ano noze byt ze pod bazal idem no co mam robit ked idem podla tabulky a tiez nic tak ja uz neviem uz nieje mozne aby som nechdula tak ani tak nechapem

simsalabim
6. sep 2024

Ked ides pod bazal, nejdes podla KT. Ty ich mas totiz naplnit.

majamat
6. sep 2024

ak ides naozaj presne podla KT a nechudnes, potom je dolezite znizit aktivitu v nadstaveniach, zrejme mas stale vysoky prijem. tabulky su fajn,a le kazdy clovek je uplne iny a zatial co jednemu staci ubrat malinko, dalsi musi pritvrdit viac.

autor
6. sep 2024

@simsalabim teraz uz nejdem podla kt vymazala som ich kedze som nevidela vysledok

majamat
6. sep 2024

podla hodila som tvoje mery do KT a nechala som malo aktivy rezim a vyslo mi, ze mas zjest 1365kcal.

autor
6. sep 2024

@majamat nie mam spravne nastavenu aktivitu jedna baba mi to tu pomahala nastavit

simsalabim
6. sep 2024

Si netrpezliva…nedodrziavas KT… pri hocicom treba vydrzat, vysledok nebude zo dna na den. “Rome was’t built in a day”. A dlhodobo ist pod bazal - poskodis si zdravie.

autor
6. sep 2024

@majamat no a mne vyslo cez 1400 nechapem