Ako schudnúť bez kalorických tabuliek?

18. máj 2022

Baby ako schudnut bez kalorickych tabuliek a bez cvicenia ja mam namahavu pracu a fakt nechce sa doma cvicit a vazit a zapisovat dik za kazdu radu blbe komenty si nechajte

petamich
18. máj 2022

nuz bez upravy stravy a/alebo cvicenia sa schudnut neda - jedine co na chudnutie funguje je rovnica prijem - vydaj 🤷‍♀️ ked nechces alebo nemozes cvicit, tak proste treba racionalne alebo menej jest, strava je aj tak 70% uspechu a nemusis si zrovna zapisovat do tabuliek - tak napr. vecer si uz daj iba zeleninu s nejakou bielkovinou, ak pijes sladke vody, sladkosti jes treba to obmedzit, pecivo tiez s mierou...

marci77
18. máj 2022

ja mam velmi dobru skusenost s 90dnovou rozlisovacou dietou
tam tie kila idu same dole
netreba ani cvicit, staci dodrziavat tie pravidla, tam sa striedaju 4dni: bielkovinovy, skrobovy, uhlohydratovy a zeleninovy

ano, strava je 70-80 percent uspechu😉

autor
18. máj 2022

@petamich pecivo nejem ani sacharidy som bylucila no potom som hladna

autor
18. máj 2022

@marci77 a nieje to nebezpecne?

marci77
18. máj 2022

je to v podstate delena strava
referencie si precitajte napr. tu na FB
https://www.facebook.com/groups/43450287478/
https://www.facebook.com/groups/564356254266644/

aj tu na MK su skupinky
https://www.modrykonik.sk/group/5470/
https://www.modrykonik.sk/group/4281/

za jeden mesiac sa tam da schudnut aj 5-10kg, zavisi z akej vahy idete

Ja som pri tom nehladovala, doobeda jete ovocie, na obed normalnu porciu podla toho aky mate den napr. bielkovina plus salat a vecera je polovicna porcia obeda

ale urcite aj metoda mensi prijem vyssi vydaj + zdrava strava bude mat efekt😉

autor
18. máj 2022

@marci77 a kde ako zistim aky mam vydaj denny?

autor
18. máj 2022

@marci77 ja som divny clovek raz som uz zacvakala vo sbet zdravia chodila som na kontroly merala sa
Minimalne som schudla
Max
Kilo aj ma merali a nechapali potom mi dái spalovace ani to nepomohlo az ked som bola vo velkom strese schudla
Som na 53 kg

marci77
18. máj 2022

jaaaj, tak 53kg je super vaha😉...... tam sa vela dole asi neda ist

tak mozno skuste si predplatit fitshaker a pravidelne cvicte plus teda ta zdrava strava
https://www.modrykonik.sk/group/12450/

autor
18. máj 2022

@marci77 nie nie nemam zeraz 53 teraz mam 57 chcem naspet 53 a sjudnut iba 4 kg😕

marci77
18. máj 2022

tak pripadne skuste delenu stravu (napr. maso iba so salatom, zemiaky iba so salatom .....potom by mal lepsie fungovat metabolizmus)
alebo teda cvicit ....ale ta strava je dolezita
ja napriklad, ked som vecer hladna, dam si za pohar tepleho caju ....a hned ma hlad prejde😉

tanyan
18. máj 2022

zvýšiť podiel bielkovín, prípadne čisto bielkovinové dni (ako v Dukanovi - bez zeleniny, sacharidov, minimum tuku, napr. 1x do týždňa) si neskúšala?

autor
18. máj 2022

@tanyan to nie a skusim ale bielobiny oketrm mesa su aj ine? Lebo mam alergiu na mlieko nemozem jest napr tvraohy atd

anickaaa6aaa
18. máj 2022

Jasne aj strukoviny maju veľmi vela bielkovín.

autor
18. máj 2022

@anickaaa6aaa tak vyskusam tie bielkovinove dni lebo ma to uz nenavi ked nevidim vysledok

marci77
18. máj 2022

alebo este oblubena metoda chudnutia je aj Fasting
ze sa je cez den iba v 8hodinovom intervale, zvysok dna uz iba pitie

je tu aj skupina
https://www.modrykonik.sk/group/7797/

autor
18. máj 2022

@marci77 dakujem a ci detox macingovej? Nemate skusenost?

marci77
18. máj 2022

mam, to neodporucam, to aj kolegovia drzali, akonahle sa prestali tak stravovat, vsetky kila sa im postupne vratili naspat
ale niektore jej jedla su fajn
napr. mrkvovy perkelt, zelerove hranolceky, ten ranny jablkovo mrkvovy salat s hrozienkami a medom, alebo aj tie cviklove salaty na veceru😉

ale to je skor ten detox
tam jojo efekt mate zaruceny

mogaa
18. máj 2022

chudneš len na základe kalorického deficitu.....je uplne jedno akým spôsobom dosiahneš kalorický deficit - či upravíš stravu alebo zaradíš viac pohybu....takže ak nechceš cvičiť , tak jedine úprava stravy.....žiadna naozaj žiadna diéta nie je zázračná, treba upraviť jedálniček tak aby si bola schopná sa tak stravovať dlhodobo - nie na mesiac či dva ale naozaj nastálo.....čo sa týka stravy - ty teoreticky dokážeš schudnúť aj na hamburgroch - ak je tvoj kalorický príjem nižší ako výdaj, ale ja tu pozor lebo ak zase ješ veľmi málo - nebudeš tiež chudnúť - telo drží zásoby....najlepšie čo môžeš urobiť je, zapísať i jeden dva dni do kalorických tabuliek - podľa toho zistíš či neješ primálo....alebo si daj zhodnotiť svoj jedálny lístok čo zješ za týždeň niekomu čo sa tomu rozumie.....a je jedno akú formu zvolíš - či prerušovaný pôst 16+8 alebo bielkovinové dni, či delenú starvu- vždy zaváži len to či je kalorický príjem nižší ako výdaj ale nesmie byť pod bazál(energia ktorú telo potrebuje na bežné fungovanie).....za mňa boli najlepšie videá o stravovaní od Evky Iľkovej kde učila ako si zostaviť jedálniček....kludne si môžeš dať aj zákusok, ale musíš to kaloricky ubrať inde....

autor
18. máj 2022

@mogaa ja dom tabulky a ziadna slava mala na tyzden a ukzovalo mi ze jem dobre rano vlocky jogurt obed normalna porcia meso ryza salat a bevera salat alebo polievk napr alebo obed dve palacinky a uhrala
Som to drzala som dokym nedosli wianky tak karantena a zaklincovala velka noc a neviem sa pohnut

viestta
18. máj 2022

Upravila som stravu, vylucila som prázdne kalorie na maximum, časť príloh som zmenila za zeleninu, obmedzila som chlieb a pečivo, varím ľahšie jedla, pridala som bielkoviny, chudé mäso a mliečne výrobky, ku každému jedlu šalát, obmedzila som tuky. Na vazenie nemám čas, na kalorické tabuľky nervy. Nehladujem, dokonca jem viac a častejšie a kilá idú pomaličky dole.

autor
18. máj 2022

@viestta no v robite jed zjem iba meso. A salat o 2 som hladna st vlk potom mam chut vyrabovat chladnicku a sme doma😑

autor
18. máj 2022

@viestta ja som aj vo svete zdravia xhudla
Pod dohldom a moja pordkyna mi povedala ze jem super. A 2 mesiace som sa nepohla😕

autor
18. máj 2022

@viestta presne tabulky su na nervy

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
18. máj 2022

Polovičku ryze zjast môžeš. Aj polovičku zeniakov alebo 2 plátky knedle. Aj polievku

autor
18. máj 2022

@viestta ja tiez myslim ze bez sacharidov to uplne ze nepojde☹️Tym ze niesom mesovy typ

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. máj 2022

Za ako dlho a kolko si schudla?

viestta
18. máj 2022

Dva roky 15 kil

autor
18. máj 2022

@viestta tak super