Ako schudnúť?

lusia222
17. apr 2013

Baby poradte ☹ Mam 24 rokov a po porode mi ostalo velke brucho.Rodila som pred pol rokom a na vahe som sa dostala na svoju povodnu vahu 75kg. Ale teda na obleceni je znacne poznat ze je to des a s postavou pred otehotnenim nemam nic spolocne. Sice este kojim a viem ze jest musim ale je pravda aj to ze zjem co vidim 😒 .Ako sa mam motivovat a schudnut? Pripadne aku dietu by ste mi poradili,na cvicenie nemam absolutne cas...

sisaha
17. apr 2013

@lusia222 este si kratko po porode. ale pomozes si iba cvicenim a upravou stravy...Este nevymysleli nic ucinnejsie.., inak by sme boli vsetky ako laty..

lusia222
autor
17. apr 2013

@sisaha hmmm,to boli casy ked som bola lata aj ja 😀 no a potom prislo sedave zamestnanie a hned islo 10kg hore... Myslis ze som kratko po porode,ved pol roka je predsa dost nie? A ked som prisla z porodnice nemala som ziadne brucho. No a teraz,katastrofa.. 😖

sisaha
17. apr 2013

@lusia222 tak uprav stravu...najhorsie co je, je jest vsetko co vidis..

lusia222
autor
17. apr 2013

@sisaha hmm,ale bojim sa ze ked budem jest menej a napr.zeleninu ktora ma velmi nezasyti stratim mlieko.

sisaha
17. apr 2013

@lusia222 vobec nemusis stratit mlieko...ved nemas hladovat

lusia222
autor
17. apr 2013

@sisaha no mala by som s tym nieco robit...

kvetinka211
17. apr 2013

@lusia222 ahoj, kasli na nezmyselne kratkodobe diety a detoxy, s tymi nakoniec skoncis s dalsimi +10 kilami. Zdravo sa mozes stravovat pri kojeni, ba priam musis 😉 Takze horalka a flaska nutely naozaj nie je nevyhnutna na tvorbu mlieka. Skus prejst na celozrnne vyrobky - zasytia ta na dlhsiu dobu, mäso max. 2-3 krat do tyzdna (chude), prestan jest sunky, salamy, pastety, zivocisne bielkoviny nahrad strukovinami, sojavitou a tofu, vela sezonnej zeleniny a ovocia, sacharidy prijimaj skor v doobednajsich hodinach. Davaj si pozor, aby si jedla co najmenej tzv. rychlych sacharidov (biele pecivo, sladkosti ... po nich pride zachvilu este vacsi hlad) Ked mas na nieco chut, tak si to v rozumnom mnozstve dopraj a nevycitaj si to. Nepi sladke napoje, dzusy, neslad kavu a caj. Ale hlavne sa treba hybat - v Čadci mate aj kopce, takze pekne babo do kocika (ci chce alebo nie 😀 ) a hore dolu mozes behat po meste, to je skvely aerobny trening. Tak drzim palce 🙂
Pripadne napis este ako sa zvyknes stravovat, mozno budeme vediet poradit viac.

bzuco
17. apr 2013

@lusia222
nájdi si tu tému norbiho update
je dovolené jesť všetko, len je to časovo obmedzené
z vlastnej skúsenosti odporúčam....telu dodáš všetko čo potrebuje, ty nie si hladná a kilečká idú dole - ideálna kombinácia 😉

bubu4125
17. apr 2013

jesť pravidelne a málo, veľa piť...nemala by si mať nikdy pocit hladu, vtedy telo útočí na svalstvo a ubúda z neho a nie z tukov....pečivo,múky, záprašky do polievok, ryžu aj zemiaky nahradiť zdravšou alternatívou, ja odporúčam zeleninu...napiť sa riadne pred jedlom, po jedle nepi aspoň hodinu...do obeda si daj aj ovocie, po obede už len zeleninu....piť zelený čaj ( ja som si kúpila zelený čaj v tabletkách aj s chrómom, ktorý tlmí chuť na sladké)
ja som týmto spôsobom schudla, viď môj album....no a teraz som k tomu pridala aj cvičenie a tiež odporúčam karnitín pol hodinku pred cvičením.....
veľa šťastia....

karin1234
17. apr 2013

Ahoj, určite nedietuj. Ja kym som kojila vaha sa mi držala ale to preto, že som mávala vlči hlad a potrebovala som dosť jesť, ked som sa nevyspala v noci automaticky som energiu dobijala sladkosťami a tam bol kameň urazu. Už ked mal Adamko 3mes. tak som začala chodiť na zumbu ale nie koli chudnutiu ale koli tomu, že som sa potom super citila a nič sa mi nestalo ani s mliekom, lebo som nemavala svalovicu. No ale su zeny co kojenim dost schudnu. Myslim, že ti postači chodiť na dlhšie prechádzky s kočikom, zdravo sa stravovať. ako mi maly začinal chodiť pohybu som mala až až a kg sa mi začali stracať. Najprv sa mi telo začalo formovať ubudali cm a potom sa to začalo prejavovať aj na vahe. Hlavne sa neponáhlaj s rychlym chudnutim pomaly dalej zajdeš. ak začnes hladovať prides o mlieko a budes mat nervy v kybli.

kattrin5
17. apr 2013

Ja jem velmo dietne (az na sladkosti) inak prevazne zeleninu ovocie zemiaky( maso len veeelmi zriedka cca 2krat do tyzdna a len kuracie) a mam mlieka habadeeej, jem kazde 3hodky po troskach..takze sa to da..a cvicit sa da aj pri detoch..ja chodim s malou kazdy den na dve dlhe hodinove prechadzky plus chodim behat takmer kazdy den.

lusia222
autor
18. apr 2013

@kvetinka211 uf,kolko informacii naraz 😉 no s malou som vonku kazdy den tak minimalne dve hodinky nakolko vnutri nechce vobec spat. Co sa tyka mojej stravy tak na rano si dam nejaky jogurt,puding pripadne chlieb napr so syrom,obed klasika a potom do vecera nejaky ten keks,cokoladka,chipsy alebo podobne 🙂 a ako sa tak zamyslam tak pijem dost sladenych napojov. Hm,ked to tak rozpisujem zacinam si uvedomovat z coho som tak pribrala 😉 Meriam 174 cm a kedysi som mala 65 kg.Boze.kde su tie casy.... ☹

lusia222
autor
18. apr 2013

@bzuco a fakt to pomaha???

bzuco
18. apr 2013

@lusia222
začala som začiatkom marca s váhou 58,5 kila a teraz mám 54,6....takže AAAAAAAAAAAAAAANOOOOOOOOOOOOOOOO

barcelona94901
18. apr 2013

nízkoglykemickú stravu,vela vody
základné cviky,ktore sa daju cvičiť aj doma

lusia222
autor
18. apr 2013

@bzuco no tak toto idem skusit teda aj ja 😀

bzuco
18. apr 2013

@lusia222
a dôležitý je pitný režim - voda, jemne perlivé minerálky alebo nesladené bylinkové čaje - ked sa naštartuje metabolizmus prísunom tekutín, budeš chudnúť ani nebudeš vedieť ako 😉

lusia222
autor
18. apr 2013

@bzuco no neviem,kedze kojim tak denne vypijem aj 3 litre tekutin.Donedavna voda so sirupom a sladene mineralky ale v poslednej dobe cista voda ale ubytok na vahe som nepostrehla. 😒

bzuco
18. apr 2013

@lusia222
podpor to stravovaním a hlavne večer striedmo papaj....to sa rozbehne

lusia222
autor
18. apr 2013

@bzuco musim skusit.Zatial vdaka a ked budem mat 10kg dole ozvem sa 😀

barcelona94901
19. apr 2013

@bzuco skor voda čistá,s citronom,zázvorom,bylinky su ok
,ale bublinky vobec ,minerálky,ani jemne perlivé sa neodporučaju pri chudnutí

ppetinka
26. apr 2013

lusia222 - vraví sa, že pri chudnutí má najväčší vplyv práve strava - až 70 % a zvyšných 30 % je pohyb. Ak nemáš čas na cvičenie, stačí, ak si denne dáš aspoň hodinku rýchlej chôdze. A čo sa týka stravy - mne sa kedysi pri chudnutí veľmi osvedčili bielkoviny na večeru - teda, nejaké dusené alebo varené kuracie alebo morčacie prsia (bezz ryže alebo zemiakov), zelenina, tuniak vo vlastnej šťave,mozzarella, nízkotučný tvaroh .... bielkoviny sú super, oveľa pomalšie sa trávia, teda ti dávajú dlhší čas pocitu nasýtenia - a nezabúdaj na čistú vodu !!! TO je základ - denne aspon 2 - 2.5 l vody .. obmedziť sladké na minimum (keď už musíš mať sladké, tak radšej doobedu) .... a obmedz takisto pečivo . keď ťak, daj si radšej niečo celozrné.

kamilkak
10. sep 2013

@lusia222 - práveže zelenina ťa zasýti - vyskúšaj to 🙂