Ako schudnúť?

12. aug 2024

Ja už som fakt.zufala..stale priberám a to ani veľmi nejem snažím sa aj ovocie zeleninu bielkoviny a za dva týždne 3kg.hore..boha pomôžte mi niekto ako schudnúť z 98 na aspoň 68? 😭 Za rok? Teraz budem meniť prácu tak ani neviem ako na tom budem s pohybom a.budem robiť na 4 zmeny..

zeldia
12. aug 2024

Ovocie je dezert, pozor na to netreba to veľmi preháňať so sladkými druhmi. Keďže ideš na 4 smeny to bude dosť problém (odporučia ti kalorické tabulky) ale ak s tým nevieš robit a nastavit si režim nebudes môcť koli praci chod k obvodnému lekárovi nech ti odporučí dietologicku ambulanciu. Potrebujes schudnúť 20-30 kg a neviem či je dobre sa do toho púšťať sama.

earlgrey
12. aug 2024

Problém je ten, že ješ málo 🙂 A samozrejme treba aj cvičenie, aby telo netrpelo hladom. Ja som si zaplatila trénera, ten mi nastavil kalorické tabuľky, chodila som cvičiť a za 4 mesiace cez 20kg dole a nie, netrpela som hladom, jedla som až 5x denne, čo bol pre mňa zo začiatku problém, keďže som sa musela rozjesť. Ale zvládla som to. Už 4 mesiace aktívne necvičím, len sem tam a váha sa drží, samozrejme to 1-2kg hore dole, ale z toho si ťažkú hlavu nerobím, lebo to je OK.

simsalabim
12. aug 2024

@earlgrey nemyslim si, ze niekto ma skoro 100kg z toho, ze neje. Treba kaloricke tabulky a poctivo zapisovat, co zje a vypije cez den, nech vidi konecny pocet kcal za den a od toho sa odrazit. Nedavno tu pisala jedna, co zje denne 3kg melona a divila sa, ze pribera...lebo ved melon je iba voda. Ludia maju skreslene predstavy o tom, aka je kaloricka hodnota jedla a co je "normalna " porcia jedla.

autor
12. aug 2024

@simsalabim napríklad za týždeň nočných zjem jeden keks jogurt kávu a mäso so zeleninou a kuskusom a priberiem kilo a pol ..tak ja neviem a to mám denne 8-10000 krokov

autor
12. aug 2024

@earlgrey čo také si jedavala? Trénera mám v pláne keď sa aspoň trochu zabehnem v novej robote

zeldia
12. aug 2024

Ak máš peniaze na trénera potom skús krabickovu dietu hneď dnes, uvidíš reálne porcie a niekto bude varit za teba. Treneri sú vseliaki s rôznym vzdelaním ty potrebujes dietologa lekara ktorý od teba nebude zbytočne ťahať peniaze.

autor
12. aug 2024

@zeldia tu kde bývam majú všetci to poctivo vyštudovane takže nájsť niekoho kvalifikovaneho problem5nie je

simsalabim
12. aug 2024

Podstatne je aj mnozstvo, nielen to, co zjes. no, ked to napises takto, zda sa to malo. Horalka ma cca 270kcal, jogurt ovocny 140 kcal a uz mas spapane mnozstvo kcal na normalne ranajky. Kolko zjes masa, kuskusu...ako je pripraveny, je tiez podstatne. Ja nehovorim, ze toho jes privela. Len si myslim, ze nemusi byt na skodu si nastavit tie kaloricke tabulky a par tyzdnov si to sledovat. To je vsetko. Mne otvorili oci, najma co sa velkosti porcii tyka.

luccija
12. aug 2024

To zjes na nočnej či cez deň?tie kroky je bežný limit nič výnimočné.Asi ješ veľmi málo a zle

autor
12. aug 2024

@luccija cez deň zjem to mäso a zeleninu a na nočnej káva a nejaké Bebe keksy

autor
12. aug 2024

@simsalabim keď si dám do tabuliek čo zjem tak to má okolo 1100 a vyrátali mi príjem okolo 2000 na chudnutie

autor
12. aug 2024

@luccija keby mám jesť na.nocnej normálne jedlo tak sa dogrcam..býva mi zle aj z jogurtu..keď si dám nejaký keks tak mi zle.nie je

zuzuliennka1
12. aug 2024

ješ malo a zle.
keksy, sladkosti vyrad. ku kave nepotrebujes nic. ranajky - vajicko, chlieb, poctiva sunka, kludne aj platok syra, zeleninu.
pripadne ovocie/jogurt.
obed - vyvazeny, syty, opat aj zeleninu. ziadne jedenie somarin pomedzi jedla.
na chrumkanie k tv opat zeleninu.
nejest sladkosti, pit dost vody, zaradit vlakninu, zelenina, ovocie

autor
12. aug 2024
autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1 a čo mám podľa.tebq jesť na nočnej keď zo všetkého mi je na grcanie alebo ma páli zaha? Nejaké musli keksy alebo bebe mi problém nerobia a aj mám energiu..keď si dám len kávu je mi zase nagrcanie lebo mám prázdny žalúdok a ovocie to isté

zuzuliennka1
12. aug 2024

nacisti si zeleninu, kup si cottage (je aj v sladkej verzii),najedz sa normalne pred nocnou.
kto chce hlada sposoby, kto nechce hlada dovody

autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1 z tých cottage je mi tiež zle na nočnej..ako zo všetkého

zuzuliennka1
12. aug 2024

v tabulkach na fotke - ranajky - kava s mliekom. to je vsetko?
kde mas vlakninu, bielkoviny? krajec razneho chleba, sunka, zelenina…
na desiatu potom jeden jogurt… ješ malo a zle.

autor
12. aug 2024

Normálne sa najem tak okolo 18 pred nočnou ale nevydržím do rána stať na nohách a hýbať sa a nejesť

autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1 to keby mám ráno zjesť tak sa dogrcam tiež..nechutí mi ráno

zuzuliennka1
12. aug 2024

tak napis rovno, ze “jem zle, zo vsetkeho mi je zle, ale nechcem nic menit” 🤦🏼‍♀️
takymto pristupom neschudnes a ziadne rady ani nepotrebujes

luccija
12. aug 2024

Veď ty hladujes.Zaha ta páli, lebo zle ješ.Ja som robila nočné a normálne som si brala obloženú žemľu, banán, jogurt...v noci hladujes dáš si sladkosť za chvíľu si hladná...doobeda spiš a potom mäso to je veľmi málo.Ja som jedla aj ráno pred spánkom.Hladujes a telo si všetko uloží.znicis si žalúdok

autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1 potrebujem rady ale nie také čo robím a nezaberajú ;) nemôžem za to že ráno mi býva zle a na nočných tiež ..možno ten fasting by som mohla skúsiť

zuzuliennka1
12. aug 2024

pises ze “jes bielkoviny”… KDE?? aj ludia co s tabulkami uz vedia pracovat, maju dost problem naplnit denny bielkovinovy prijem.
mala by si si najst nejakeho trenera, vyziv. poradcu, aby ti nastavil stravovanie.
da sa to. ludia chudnu aj pri praci na 4 smeny

autor
12. aug 2024

@luccija keby skúsim jesť to čo ty tak ma znova zaha páli..ja už neviem čo mám jesť na tej nočnej..zase keď si nedám nič tak ráno ma klepe a natahuje ma na prázdno....keď si dám tie bebe Keksy napríklad tak som v pohode do obeda kým vstanem

autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1 tabuľky mi vyrátali 140g bielkovín..to sa ani zjesť nedá za deň

luccija
12. aug 2024

Z tej záhy akurát dostaneš vredy.Preco si nekúpis probiotiká, nolpazu či niečo na zahu.V podstate kedy ti je dobre v noci nie, ráno nie...tak ries žalúdok na gastre.Z takej stravy sa ani nečudujem
Bielkoviny veď to máš kus mäsa 150 gr, šunky, tuniak, šošovicový prívarok ...

autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1 teraz mám poobedne to je taký normalnejsi týždeň tak uvidím či niečo schudnem

zuzuliennka1
12. aug 2024

sladkosti vyrad uplne. ziadne bebe keksy. uvar si vajce natvrdo, to si vies zabalit so sebou.
zarad viac zeleniny, masa,… 140g bielkovin sa da zjest za den 🙂 len sa treba prekonat, ja napr. veceriam cottage, papriku, krajec chleba s maslom bez prilohy. vecer pri tv este chrumem mrkvu.
z cottage na zaciatku napinalo aj mna, nebola som zvyknuta. dnes ho zjem bez problemov, zasyti.
treba sa prekonat, inak to nepojde

autor
12. aug 2024

@zuzuliennka1donre dnes mám poobednú tak si zoberiem do roboty cottage