Ako sa zbaviť túžby po sladkostiach?

22. júl 2023

Dobrý deň prosím vás poraďte mi.. snažím sa schudnúť a aj obmedziť to sladké odvyknut si na to ale nejako sa mi to nedarí lebo vždy namna príde ten nával chuti na sladké 😕 čo robiť prípadne čím to nahrádzať

pribinak
22. júl 2023

Kvalitne sladkosti, napr horka coko od 70% vyššie

evkamotka
22. júl 2023

Daj si sladky obed, sladke ranajky...aby si nebola uplne bez cukru 🙂 spojis dva v jednom

gejb
22. júl 2023

Ovocie

tenerifka
22. júl 2023

@pribinak presne tak
Das si kusok a uz viac nechces.
A samozrejme nemat nic doma a trebars raz za tyzdeñ si dat nieco mensie sladke dobre ako odmenu

ivka21
22. júl 2023

Do kávy stevia po pár týždňoch ti cukor bude moc sladky

thereisabear
22. júl 2023

Nemať to doma. Výdrž pár dní a nebudeš mať takú chuť. Mne sa náhrady veľmi neosvedčili.

svetlonos
22. júl 2023

Ahoj,
jedz vela zeleniny. Ja som ako "sladkost" nastruhala jablko a jedla ho so so smotanou
na slahanie 😁
Aj ked si das sladke ranajky, zjedz potom/ predtym 150 - 200g zeleniny.
Na obed nech tiez prevazuje zelenina na tanieri aspom polka taniera).
Drzim palce

nwnw
22. júl 2023

Melon na kila a karotka.

beata_k
22. júl 2023

Doma nemozes mat nic sladke. Existuje aj zavislost na cukre. Alebo jes velmi malo, tak telo hlada rychlu energiu.

elia9
22. júl 2023

Ja som ešte prednedávnom potrebovala mať dve sladkosti denne🙈teraz nemám ani jednu za deň a prekvapuje ma, že mi to skoro vôbec nechýba..ja náhrady moc neuznávam..ak pár dní vydržíš a nedáš si nič sladké, tak možno budeš prekvapená ako ja ale už ti to nebude až tak veľmi chýbať a ak ťa z času na čas prepadne chuť na sladké tak si kľudne dáš, ale menej ako obvykle..😊a potom ako radia vyššie, to čo doma nemáš, to nezješ😅to naozaj funguje najlepšie..takže nekupuj tie potraviny, ktoré ťa zbytočne lákajú..🙂

cukroska
23. júl 2023

@beata_k áno súhlasím cukor je zavislost. A jedine pevnou vôľou a nastavením sa dá odvyknut. Ale za mňa nefunguje nič čo by mi nahradilo chuť na sladké. Skúšala som všetko aj dlhšie, napokon chuť na sladké a moja slabá pevná vôľa napokon aj tak zvíťazila. Možno skôr pomôže ako sa vraví, nemať doma nič a oblúkom sa vyhýbať tomu ak sa dá.

beata_k
23. júl 2023

@cukroska Ak mas chut na sladke, tak si to nenahradzaj nicim. To je ako keby si alkoholik nedal rum, ale rumovu pralinku ano. Tak jasne, ze sa toho alkoholu nikdy nezbavi lebo si stale pripomina chut rumu. Motas sa dookola tym nahradzovanim.

h2
23. júl 2023

Skús asi tak dva týždne proste vydržať bez cukru. Zhruba po takomto čase by ti mal prestať chýbať.

cukroska
23. júl 2023

@beata_k veď toto...ďakujem

beata_k
23. júl 2023

@cukroska Drzim prst s pevnou volou 🙂🍀

mandzula
23. júl 2023

Na nakup idem zasadne vtedy, ked som najedena, vtedy skor odolam kupit si nieco sladke a potom, ked doma nic nemam, mam proste smolu. A este mi pomaha ist si umyt zuby, ked to na mna pride, k chuti mentolu mi ta sladka vobec nejde.

bubu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukroska
25. júl 2023

@beata_k Ďakujem ♥️

weggie
19. aug 2023

@pribinak kvalitná horká čoko 70% ? A čo je tých 30% ?

weggie
19. aug 2023

@nwnw melón na kilá??? Chceš ju zabiť ?

zuzanaam
19. aug 2023

mne pomohla jediná vec. Časovo obmedzené stravovanie. Jem od 10-tej do 18-tej. Zmestím tam 3 veľké jedlá, nič medzitým. Aj potom len čistá voda. Dám si aj niečo sladké občas, ale hneď po jedle. Zvyčajne mi stačí aj ovocie. Napr. po raňajkách kúsok hrozna, figa. A zmizli akékoľvek chute. Medzi jedlami sa mi nič "zobať" nežiada. Ani sladké. Stačilo vydržať tak 2 dni.

viky173
19. aug 2023

ja som bola kedysi velky zavislak na sladkom, potom som kvoli zdravotnym problemom musela sladke obmedzit na minimum, prve mozno 2-3 tyzdne boli tazke, ale po ich prekonani mi sladke vobec nechybalo, cize za mna len pevnu volu a vydrzat

pribinak
19. aug 2023

@weggie prečítaj si na obale