Ako sa zbaviť stresu pred cvičením?

21. feb 2023

Baby, ktoré chodíte cvičiť. Ako premôcť menší stres, odpor hlavne k fitness centrám?
Vysvetlím moju situáciu:

Chodím aktívne na spinning už 2 roky. Nabíja ma to energiou, zlepšila sa mi kondícia. Zapájame aj silové cvičenie. Doma mám činky, rada cvičím aj podľa videí.

Spoznala som nových ľudí a samozrejme, aj návrhy jumping, plávať, lezecká stena, fitness centrum... Jumpingu som dala šancu, nie je to pre mňa. Plávanie super, lezeckú stenu som ešte neskúsila. Na fitko má zlákal jeden muž, sme si blízki po ľudskej stránke, tak prečo nie...

A tu je problém. Bola som tam 3x. Baví ma cvičiť silovo. Ale mám blok, neviem sa sama odhodlať, vždy mám predtým stres, ale neviem, prečo. Pri iných aktivitách tento pocit nemám. Rada by som sa zbavila tohto pocitu. Skrátka sa v tom fitku necítim ako doma... Zažili ste to niektorá? Ďakujem 💪🚴🏊

nique
21. feb 2023

Ja som nikdy nebola vo fitku. Prave preto, ze mi to pride narusenie mojej intimity. Ja ked cvicim, zaoberam sa sama sebou a nemusim na to mat svedkov. Ak mas stres, nieco ti ho sposobuje. Porozmyslaj, co konkretne. Prekazaju ti ludia, citis sa prilis odhalena, citis sa nekomfortne kvoli potu, pacia sa ti muzi, ktori tam cvicia? Skus byt uplne uprimna sama k sebe a mozno na to prides. Ked budes vediet pricinu, riesenie sa najde.

melanta
21. feb 2023

Ja cvičievam vo fitku roky a bola som veľa krát vo fitku, kde som sa ozaj necítila dobre. Z rôznych dôvodov. Stiesnený priestor, málo svetla, veľa ľudí, vôňa, čistota, veľkosť šatní a spŕch. Ak ťa to cvičenie ako také baví, hľadala by som fitko, kde sa budeš cítiť dobre. Určite by som sa nevrátila na miesto, kde som prá krát bola a necítila som sa tam dobre. Potrebujem priestor, veľa denného svetla, vzduch, čiže väčšina fitiek je pre mňa "nie".

monicka144
21. feb 2023

Možno je to proste len niečo nové, na čo si musíš zvyknúť a podľa mňa keď sa do toho tak nejak dostaneš, tak ten stres opadne, lebo už budeš vedieť čo a jak a isto ti to aj lepšie pôjde