Ako sa zbavím tuku?

22. aug 2024

Ahojte. Je mi to trápne tak píšem anonymne. Po operácii som moc pribrala a spravil sa mi tuk na tele. Pred operáciu som nič také nemala. Neviem ako sa toho zbaviť. Máte prosím nejaké rady. Ďakujem moc

januska12323
22. aug 2024

Spravil sa mi tuk 😁 normálne si pribrala z nedostatku pohybu a väčšieho množstva jedla. Schudneš keď sa budeš viac hýbať a dáš pozor na to čo zješ, celá veda.

stellarstar
22. aug 2024

Jee predstav si po op bedrového kĺbu sa mu stalo to isté hm 🤔
Ze by začať cvičiť?

sissy27
22. aug 2024

tuk sa ti "nespravil", tuk totiž prirodzene v tele máš, je dôležitý pre správne fungovanie organizmu.
Táto "roletka" na bruchu nie je nič dramatické, stačí sa začať viac hýbať a možno upraviť stravovanie.

autor
22. aug 2024

@stellarstar Nemôžem ešte cviciť a ani silovo môcť nebudem nikdy. Maximálne prechádzky 🙂

sweet20
22. aug 2024

Tak potom klasika.. vacsi vydaj mensi prijem.. aj prechadzky

stellarstar
22. aug 2024

Tak ptm hneď ako budeš vedieť môcť. Ved to nie je nič hrozné

autor
22. aug 2024

@sissy27 Predtým som mala ploche brucho bez kúska tuku, preto to pre mňa dramatické dosť je.Hybat sa môžem len prechádzkami, čo aj robím. Nejem žiadne mastné, údené.

autor
22. aug 2024

@januska12323 Nejem skoro nič kalorické. Príjem mám tak max 1400/1500. Hýbať sa nemôžem tak ako by som chcela

autor
22. aug 2024

@stellarstar Cvičiť nebudem môcť už nikdy inak by ma čakali ďalšie operácie a komplikácie

stellarstar
22. aug 2024

Tak to akceptuj a nauč sa s tým žiť

sense
22. aug 2024

Tak jedine držať prísnu stravu a rýchle prechádzky do kopca
A ak nemôžeš úplne nič z toho tak sa len s tým zmierit
Nepíšeš nic o Tom aký je to zdravotný problém ktorý ti nedovoľuje absolútne cvicit

fednaja
22. aug 2024

Vôbec sa s tým nemusí naučiť žiť, to čo je za radu 🙂 Stačí sa viac hýbať, jesť menej. V princípe je to úplne jednoduché. 😉

snowflakenel
22. aug 2024

Mne pomohla zlcnikova dieta.
Kamarqtka si chvali fitshaker

januska12323
22. aug 2024

Nejak sa hýbať môžeš, keď zvládneš prechádzky zvládneš aj trocha dvíhať nohy, ruky, rehabilitácie nemáš? Aj ľudia ležiaci na posteli by sa mali hýbať vrámci možností.

zdenusa4
22. aug 2024

Začala by som istotne najprv tými prechádzkami. Je to nenáročný pohyb, potom môžeš pridať možno aj nejaké to cvičenie. Inak sa toho proste nezbavíš, je to tak.

autor
22. aug 2024

@januska12323 Hýbať sa môžem, no silova záťaž
nie

7miriam77
22. aug 2024

Prechádzky sú super a skús rýchlo chôdzu, pri nej sa aj spotis, keď dáš denne 10 -12 tisíc krokov,tak váha pôjde rýchlo dole. No na nejaké partie tela treba cvičenie, no nemáš to tak moc...pôjde to...držím palce

sissy27
22. aug 2024

neviem teda akú máš diagnózu, ale cvičiť môžu aj vozíčkari, takže asi treba nájsť len to správne cvičenie. A je dosť možné, že ti to pomôže aj s tvojim zdravotným stavom.

simsalabim
22. aug 2024

Chodza, plavanie, bicykel? Nic z toho nemozes? Plus upravit stravu a pojde to.

autor
22. aug 2024

@simsalabim Chôdzu môžem ako jedinú

simsalabim
22. aug 2024

Tak chodza a kaloricky deficit. Aka to je diagnoza, ak sa smiem opytat, co nedovoli ani plavanie?

mondolina
22. aug 2024

na cvičenie brucha nepotrebuješ silovú záťaž.

sense
22. aug 2024

@simsalabim tiež som sa pýtala ale odpoveď neprišla

missviolet
22. aug 2024

Dam ti dobru spravu, ja som schudla iba chodzou a stravou 45kg