Ako sa stravovať, keď chcem schudnúť 20 kg?

29. dec 2023

Baby prosím poraďte ako sa stravovať keď chcem schudnúť..20kh potrebujem

amelia89
29. dec 2023

jednoducho. stiahni si kaloricke tabulky,vypocitaj si kolko kcal potrebujes na kaloricky deficit a dodrzuj to. To je najjednoduchsia cesta k schudnutiu. Proste prijat menej nez vydat. Ziadna zazracna potravina neexistuje. Mozes jest aj chleba aj sladke aj co chces - ale musis byt v kalorickom deficite.

basulaak
29. dec 2023

Vykasli sa na kaloricke tabulky. Prerusovany post a nizkosacharidova strava. Jedz vydatne tucne jedla (zdrave tuky) a vela zeleniny a posti sa. Kila budu padat.

dadis
29. dec 2023

Ku kazdemu jedlu vela zeleniny - pecenej, dusenej, cerstvej, kyslej kapusty, alebo strukoviny: hrach, sosovica - klasicka i cervena, fazula, zelena fazulka, cicer, ..nemusis ani extra varit, ale naloz si menej prilohy a masa a tanier dopln zeleninou. Vynechaj sladkosti a slaske napoje, alkohol. Po tyzdni sa zvaz - ak si schudla menej ako 0,5kg tak este zo stravy uber, ak si schudla vuac ako 1,5kg - tak pridaj do stravy najma bielkovinove jedla. Kaloricke tabulky su v tomto nsjlepsie, ale nie kazdemu sa chce vazit a zapisovat kazde jedlo. Ale ak sana to citis, tak vaz a meraj..

summer23456
29. dec 2023

@basulaak čo sú tie výdatne tučné jedlá?

dadis
29. dec 2023

@basulaak Blee toto je davno vyvratene ako dlhodobo udrzatelna dieta 🤢

kulumulu123
29. dec 2023

Delena strava a dodrzat bez podvadzania ma zahrnute vsetky viaminy, mineraly, stopove prvky iba ircite jedla nesmies spolu kombinovat. Osobna skusenost 👍

basulaak
29. dec 2023

@dadis ok 😊

zuzuliennka1
29. dec 2023

@dadis suhlasim, ze s tabulkami moze byt ostara - vazit, zapisovat -ale 🙂 staci to vydrzat par tyzdnov a clovek ziska skusenost, nauci sa aj sam, kolko coho ktora potravina obsahuje a napr. aj to, aky velky rozdiel v zivinach je dat si jeden krajec chleba s klasickym maslom a napr. dva krajce chleba s nejakym vetom alebo ramou.
tabulky hlavne naucia mat odhad 🙂

dadis
29. dec 2023

@zuzuliennka1 Suhlasim 🙂

monillia
29. dec 2023

Ako píšu dievčatá vyššie aj ka odporúčam správne nastavené kaloricke tabuľky. Priznávam niekedy sú strašná oštara, ale aspoň na pár týždňov kým ziskas aký taký prehlad čo ma koľko kalorii a ako si máš vyskladat stravu

missviolet
29. dec 2023

kaloricke tabulky
mam -40kg v pohode

katka533
29. dec 2023

@dadis prosim ta, ked mas v strave vela bielkovin, tak vahovo chudnes menej? Opticky som schudla dostza mesiac, ale vahovo trocha, obmedzila.som cukor na mimimum a mam vela bielkovín a zeleniny

lucka_l
29. dec 2023

ked chces schudnut, musis byt v kalorickom deficite, takze prijat menej kalorii ako vydas... mne najviac fungovalo jest vela bielkovin, pit vela tekutin (najlepsie samozrejme vodu), mat dostatok spanku. ak chces prijat menej kalorii, tak najjednoduchsie je obmedzit sladke napoje aj dezerty a mastne jedla. jest mozes v podstate vsetko, ale s mierou. na zaciatok pomozu aj spominane kaloricke tabulky, ktore ta asi coskoro omrzia, ale je fajn mat predstavu o tom, kolko nizkokalorickych jedal existuje 🙂
nejake dalsie tipy najdes aj v tomto clanku https://www.nasezdravie.sk/magazin/jojo-efekt-p..., v ktorom pisu aj o jojo efekte a ako mu predist. vela stastia 🙂

dadis
29. dec 2023

@katka533 Nie, nemyslim si, ale sk niekto chudne prlis rychlo, tak pravdepidobne chudne aj zo svalstva, preto by mal prijimat viac kalorii. Zhednodusebe som napisala, aby jedla viac bielkovin - to ale v beznej strave znamena, ze kaloricky prijem bude vyssi - pretoze maso, ryby, vajcia, syry su kaloricky vyssie. Idealne je to tak, ako som pisala - pouzivat kaloricke tabulky a dodrziavat +- doporucene mnoztvo makronutrientov. Chudnut prilis rychlo sa z dlhodobeho hladiska neodporuca.

tanyag
29. dec 2023

Akurát dnes som bola na konzultácii s osobným trénerom, tiež chcem schudnúť minimálne tých 20kg. Vysvetlil mi všetko potrebné a tiež vravel, že kašlať na diéty, dôležité sú kalórie. Ja som si ho zaplatila, aby mi ukázal aj cviky v posilke, aj aby ma nasmeroval na správnu cestu, zatiaľ mám z toho dobrý pocit. Uvidím ako to pôjde ďalej, na ďalšom stretnutí mi vysvetlí a určí kalorický deficit. Viem, že by som to zvládla aj sama, ale ja potrebujem niekoho, kto ma bude hnať, kto nadomnou bude držať "palec hore". Takže ak si sama na to netrúfaš, zvoľ cestu osobného trénera, len treba mať pevnú vôľu. Ja som už raz dokázala schudnúť 30kg pomocou osobného trénera, tehotenstvom som kilá nabrala späť (nie všetkých 30kg) ale nabrala, nebudem sa tu vyhovárať na nič, proste som sa prežrala do stavu v akom som, moja chyba, moja vina. Tak idem opäť do toho a tentokrát viem, že to zvládnem oveľa ľahšie ako prvýkrát a verím, že si váhu udržím dlhšie ako prvýkrát (prvýkrát to bolo 7 rokov, čo som sa držala na váhe 60kg).

nevenka
29. dec 2023

@zuzuliennka1 ja len, hlavne ta Rama je "zdrava", stuzeny olej, transmastne kyseliny, s ktorymi si telo nevie dat rady, to radsej nic ako Ramu a spol...len taka mala vsuvka.

zuzuliennka1
29. dec 2023

@nevenka ano, preto som to dala schvalne dokopy. lebo niekto si moze povedat, ze klasicke maslo je jednak drahe a "az" 82% tuku - "to nikdy". a v dobrej viere si kupi nieco ako ramu alebo podobny natierkovy "sh*t" a ze jak dobre😅

katarinka289
29. dec 2023

Ziadne sladkosti,cukor do kavy,vyhybaj sa pecivu,jedz 5x denne mensie porcie,na vecer len zeleninu.A vela sa hyb.Min.hodinovu prechadzku sviznou chodzou kazdy den

zuzuliennka1
29. dec 2023

@katarinka289 vobec sa nemusi vyhybat pecivu a normalnu veceru, aby to vyslo do kalor. prijmu (ziadne “len zeleninu”)

katarinka289
29. dec 2023

@zuzuliennka1 pisem z vlastnych skusenosti. Funguje to. Vecer zelenina cottage chees,sunka bez peciva. Alebo zeleninovy salat s kur.mäsom

zuzuliennka1
30. dec 2023

@katarinka289 aj ja z vlastnej skusenosti. Chleba na ranajky sa vzdat neviem a nebolo to potrebne. (-14kg)