Ako sa naučiť kliky?

28. mar 2022

Ahojte, potrebujem sa naucit kliky, no nezvladnem ani 1, jednoducho sa nevladzem dvihnut, nie som obezna ani tucna, par kil naviac ale nic hrozne, len mam ako keby slabe ruky, co a ako mam cvicit podla vas aby som nabrala silu do ruk alebo ako cvicit aby som to zvladla aj doma?

kitycat
28. mar 2022

Tak mozes robit damske kliky, teda mas polozene kolena alebo vo fitku o bednu

stannkal
28. mar 2022

sice nie som expert ale niekde som citala ze je celkom normalne ze zeny nespravia ani 1 plnohodnotny klik pretoze anatomicky nemaju tolko sily v ramenach ako muzi (to len aby si sa necitila zle)... ja by som postupovala tak ze zacat najskor robit kliky o stenu - stojis pri stene a rukami sa opieras o stenu a tak spravis "kliky". Cim dalej mas nohy od steny, tym je to narocnejsie.... ked takto budes vediet spravit napr 20 tak mozes prejst na kliky na kolenach

sense
28. mar 2022

Ja som začala dámskymi klikni, alebo začni klikni o stenu, neskôr stôl potom lavička potom schodík, neskôr môže ist do planku na rukách a skúšať ist dolu rukami do kliku koľko zvládneš a potom hore a postupne skúšať ist až dolu najpr ale cvičila som celé telo hlavne stred tela hlavne variácie planku, lebo klik nie je len o rukách... Ci je to úplne správny postup neviem ale ja som sa tak dopracovala k niekoľkým v kuse
A veľmi dôležité je mať trpezlivosť

panelacikova
28. mar 2022

@stannkal ale urobia plnohodnotné kliky, čoby nie 😀 akurát musia mať silné ruky
autorka: odporúčam posilňovať ruky. zaobstaraj si cca 0,5-1 kilové činky, nájdi si nejaké vhodné cvičenia, ktorými posilníš jednotlivé svaly na rukách. a kým nebudú ruky naozaj silné, rob kliky na kolenách 😉

ivangeline
28. mar 2022

Zacni zenskymi a potomto pojde (tak som robila ja)...ja som aj po 3 porodoch schopna robit stale kliky... ked som mala 17 nevedela som.. :D

mamamasama
28. mar 2022

@stannkal prepáč, ale zasmiala som sa 😁😁😁 klikujem každý deň a plnohodnotne 💪

gabrielkaa
28. mar 2022

Ja tiež neurobím viac ako 3 a popritom v planku vydržím aj 3 minúty. Takze nemám slabé ruky. Keď SIM ešte chodila do fitka tak mi tréner povedal , že absolútne nemusím klasické kliky. Že stačia tie “ženské” s kolenami na zemi. Tak to tak aj robím .

persephina
28. mar 2022

@mamamasama taktiez
Nerob kliky z kolien, nezapojis tie spravne svaly.
Zacni o stenu. Ked zvladnes kolko si stanovis, opakuj par dni…..
prejdi na kliky o parapetu - zase si daj pocet, aky chces zvladnut a opakuj niekolko dni
Prejdi zase nizsie… komodu, neskor stolicku, taburetku, schod, az prejdes na zem.
Neskor mozes zacat zdvihat nohy - na schod, na taburetku, na stolicku…..
Momentalne zvladnem 100 s nohami na taburetke, rukami na zemi - a ano, su plnohodnotne, lakte nevytacam von, nosom sa takmer dotknem zeme, hlavu nepredklanam. (4x25 s asi pol minutovou pauzou. Nie 100 v kuse. )

panelacikova
28. mar 2022

@gabrielkaa pri kliku zapojíš množstvo iných svalov, ktoré pri planku "oddychujú". takže aj tam môže byť príčina. sú určite namáhavejšie, než je plank. robila som jedno i druhé. teraz po dlhšej prestávke plank dám 30-60 s, ale klik ani jeden :( proste po 3 covidoch a 1,5 ročnej pauze od fyzickej aktivity mi ruky zoslabli. :(
@persephina ty si dobrá..... ja mám hlavu v smútku, konečne som začala v januári aspoň rýchlou chôdzou, bum, vo februári opäť covid, ktorý ma znovu fyzicky odrovnal. kedysi som (je to už dávnejšie, ale zas nie minulé storočie) 😀 robila tak cca 20-25 tiež naraz a bez problémov. teraz nedám ani jeden. začala som opäť chodiť von, dávam aspoň tých 8-10 000 krokov zmiešaných s pomalým poklusom, aby som dostala do formy pľúca a keď budú tie už ako tak OK, zapojím snáď aj nejaké komplexné cvičenie.

gabrielkaa
28. mar 2022

@panelacikova súhlasím. Bežne kliky sú namahavejsie ako plank. Tam bezproblémov vydržím. Klik klasicky mám problém. Robím ženské . Ale tak mi tréner povedal…

persephina
28. mar 2022

@panelacikova nemaj hlavu v smutku. Pomaly, postupne. Mam daaaaavno po 40. a stale to ide. Mam dni horsie a mam dni lepsie. Svaly maju pamat. Pomalinky, postupne. Pojde to.

panelacikova
28. mar 2022

@persephina aj ja mám prakticky dávno po 40 😀 a to som ešte aj vyštudovaná telocvikárka, dofrasa.... stačilo pár diagnóz, potom pár covidov a som v "prdeli" 😀

potomka
29. mar 2022

Mozes robit damske, kolena na podlozke a uvidis, pravidelnym cvicenim dostanes silu do ruk a spravis ich viac 🙂