Ako sa nájsť čas na chudnutie?

michala11111
8. mar 2017

Ahojte, už neviem čo robiť. Po nástupe do práce v septembri som pribrala 5 kíl (sedavé zamestnanie) a to už predtým som mala 5 navyše. Jasné že mužovi sa to nepáči a jasné že ani mne. No robím na 3 smeny plus niektoré soboty, do toho mám trojročnú dcérku a do toho dokončovanie domu. Neviem ako všetko stihnúť, ako stihnúť navariť, upratať, cvičiť, nakúpiť a predovšetkým nezanedbávať dcérku. Tento týžden som začala behať mám poobednú takže doobeda mám čas, no muž mi vyčíta že prečo si nenechám malú doobeda doma, že jej je za mňou smutno, lebo celý týžden sa nevidíme, len ráno kým ju odvziem do škôlky. Už neviem čo je správne a čo nie čo robiť aby boli všetci spokojní a ja tiež. Lebo nech sa na to pozriem akokoľvek tým že si pôjdem zabehať tak to málo času čo sme s dcérkou spolu tak ten miniem pre seba...Kým som bola na materskej bolo to fajn, muž prišiel z práce bol s malou a ja som šla, bola som s nou celé dni takže aspon som sa vyvetrala. No teraz mám výčitky...

michala11111
autor
8. mar 2017

to sa v nadpise nemá byť 🙂 neviem ako to opraviť 🙂

pullower
8. mar 2017

@michala11111 ked mas tolko pohybu tak staci upravit stravu, vylucit alebo obmedzit kysnute, sacharidy, sladke, chlieb, pridat zeleninu

luzzia
8. mar 2017

@michala11111 na chudnutie netreba prilis casu, ono aj tak vysoky podiel na chudnuti na strava, cize aj keby si nestihala cvicit, stale vies pekne schudnut 🙂

evinea
8. mar 2017

@michala11111 Ahoj. Viem presne o com hovoris. Treba si zapamatat ze nikdy nevyhovies vsetkym. Je to vsetko o komunikacii a spolocnej dohode. Ak by som ti mohla poradit tak si to vysvetli a ujasni s manzelom ze raz sa mu nepaci ze nie si dcerkou (lebo behas) a potom sa mu nepaci ze si pribrala 5kg. Ani tak ani tak 🙂 To znamena ze by sa to uplne dalo sklbit tak ze nech je manzel ked pride z roboty s dcerkou chvilu a ty si zatial pocvic. Hlavne ide o to aby ste sa aj spravne pochopili😉 Drzim prsty🙂
+ Samozrejme dbat na dobru stravu aby sa zbytocne nepriberalo...

tarvika
8. mar 2017

aj ja si myslim ze ide hlavne o stravu, tu si uprav. ak nevies ako na to, najdes na nete kopu receptov alebo si daj urobit jedalnicek na mieru, ale u kvalitneho poradcu! pohybovat sa da aj prirodzene, nemusis nejako specialne chodit cvicit. ked ma doobedu dietatko doma, vybehnite spolu do parku, na prechadzku, do lesa, naihrisko... ak mas bicykel, kup si sedacku a mozes malu so sebou na sedacke vozit. a hlavne ziadny stres, dostatok spanku a upokojit sa, to sa clovek hned lepsie citi a nema potrebu sa prezierat.

jana_eyre
8. mar 2017

nikdy nevyhovies vsetkym.. zabehaj a uprac ked si doobeda sama doma, zacvic si s dcerkou, ked ste vecer spolu - bude to dobre pre nu aj pre teba a stravite spolocny cas..

sardinka336
8. mar 2017

@michala11111 príliš sa chceš všetkým zavdačit...a vidiš, ani tak nie je dobre ani tak nie je dobre. Selektuj - čo je dolezite a čo nie. Behat sa dá aj rano, niektorí to robia tak. Ty nepotrebuješ zaidne špeciálne cvičenie pohybu mas dost. Chyba bude v strave - v jej mnozstve.

kvetinka75
8. mar 2017

tiež si myslím, že do cvičenia môžeš zapojiť aj dcérku, neviem čo konkrétne chceš cvičiť, ale keď bola dcéra malá tak som robievala brušáky - ona tiež, samozrejme mala z toho zábavu ale dalo sa, skákala som cez švihadlo, posilovala s činkami a ona opakovala alebo keď ju to prestalo baviť, tak tancovala na hudbu. Ale 1/2 hodiny sa dalo.
A možno by ti stačilo upraviť stravu pri všetkých tých povinnostiach mimo sedavej práce a kg pôjdu dole

veronka1234
8. mar 2017

Na chudnutie netreba cas 🙂 zjest zdrave jedlo trva rovnako dlho, ako zjest jedlo nezdrave 🙂) a schudnut sa da najprv len stravou, beh pridas ked budes mat cas 🙂

pullower
8. mar 2017

na chudnutie je dobry aj tanec tak nech manzel nepinda a nech ta vyzve do tanca 🙂

moni244
8. mar 2017

Zaklad je strava, tu zmenit, obmenit, rovno povedat muzovi, ze sa necitis dobre a potrebujes cvicit, nastastie mam muza, co ma v tom podporuje a nema problem vyzdvihnut malu, ked ja idem cvicit. A tiez robim na smeny, vikendy, ranne, poobedne, medzi smeny. A zase, nepotrebujes behat kazdy den, dceru mozes dat do skolky na tri dni, stvrtok a piatok si ju nechas doma, ked mas v robote poobednu, vsetko sa da, len treba komunikovat s partnerom

17alexis
8. mar 2017

@michala11111 základ je vždy strava. Ja som schudla behom troch týždňov 3 kg len vďaka strave. Tiež mám sedavé zamestnanie. Vylúčila som úplne sladkosti, sladené vody, jedla som aj po 18tej, ale iba biely jogurt, na raňajky som zvykla jesť vločky s bielym jogurtom a ovocím, prípadne som si upiekla vločkový koláč a mala som to na viac dní...čo sa týka pohybu - tak keď som pozerala telku, urobila som pár drepov, občas som si zabehla, ale nie viac ako 20 min a výsledky prišli. Odvtedy prešiel rok, už jem čo chcem, takmer vôbec sa nehýbem a nepribrala som späť ani gram. Držím palce.

lorela
8. mar 2017

@michala11111 Zopakujem, čo už viackrát odznelo 🙂; až 80% úspechu pri chudnutí tkvie v stravovaní. S kľudným svedomím odlož na čas behanie (a možno by si bola akurát tak prekvapená, že ti zhrubli stehná, a to je všetko) a venuj čas dcérke. Poprípade si zaobstaraj stacionár, a môžeš cvičiť aj pri nej v izbe. Tým nechcem spochybniť pohyb, má veľa prínosov aj pri chudnutí, no teraz by som sa na tvojom mieste zamerala výlučne na stravu.
O chvíľu tu máme pekné teplé počasie, veľa času môžete tráviť vonku, akýkoľvek pohyb sa počíta.

anabeth
8. mar 2017

ja by som trochu pribrzdila tie vyjadrenia, že chudnúť len stravou a bez pohybu... ak chce niekto schudnúť, musí obmedziť kalorie a ak sa obmedzia kalorie bez pridania pohybu, spomalí sa metabolizmus, takže po návrate na bežný prijem kalorií ( a to nevravím o prežieraní) sú kilá spať, to je všetkým známy jojo efekt. A to je veľmi nebezpečné, urobíš ti pár krát a naozaj budeš priberať aj zo vzduchu a bude ti trvať aj rok kým si metabolizmus rozbehneš.
zdravá strava a strava na chudnutie sú nie celkom rovnaké veci ... bolo by treba poznať bližšie tvoje stravovanie, vedieť čo si predstavuješ pod zdravou stravou- to určite nie je jesť len zeleninu, nejesť po piatej, nejesť chlieb a podobné nezmysly
mám tri deti a naučila som sa jednu vec, ak má byť spokojná rodina, musí byť spokojná mama- na to prišli už mudrejší predomnou... odtrhnuť si polhodku na behanie ti nemôže nikto- nikdy vyčítať ( nevysedávaš predsa pred telkou ani v krčme!! )... a behanie nie je len o chudnutí, je to kardiotrening pre srdce, cievy... beháš rada, nie je to nejaký pokus, nenechaj sa odradiť, držim ti palce

lorela
8. mar 2017

Nikto nenapísal, že len stravou, ale že strava má významný a dokonca väčší podiel na redukcii hmotnosti ako pohyb.
Jo-jo efekt sa môže dostaviť aj v prípade, kedy chudnúci človek cvičil 5x do týždňa.
Ono chudnutie má totiž 2 fázy. Obidve sú rovnako dôležité. Tá druhá dokonca ešte dôležitejšia/náročnejšia... Prvá fáza je samotné chudnutie (pomocou úpravy stravy, ale aj celkovo životného štýlu, t.j. viac pohybu, dostatok spánku aj oddychu), no a tá druhá fáza - doživotná - je udržanie si dosiahnutej optimálnej hmotnosti. Čiže nemožno sa vrátiť ani k pôvodnému príjmu kalórií, ani k pôvodnému životnému štýlu. Jo-jo efektom je ohrozený ten, kto sa vráti k pôvodnému stravovaniu a k pohodlnému spôsobu života.