Ako sa mám stravovať, keď chcem schudnúť?

lucia851
24. mar 2021

Ahojte ako sa mam stravovať keď chcem schudnúť? Co také jedavate? Koľkokrát za deň?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teleskop
24. mar 2021

@lucia851 stravuj sa tak aby si zjedla menej kalorii ako vydas pohybom za cely den, ja som tak dala 17 kg zatial
aplikacia
kaloricka kalkulacka

zuzikak
24. mar 2021

Hlavne vsetko s mierou. Vynechat sladke vody, snazit sa nejest sladkosti (max.1 denne ak ozaj musis ale drobnost - nie celu 100g cokoladu), mucne sladke jedla skor zdravsie. Zaradit do jedalnicka dostatok ovocia, zeleniny (ale nie, ze na posedenie kilo hrozna) , chudeho masa a strukovin. Obmedzit biele pecivo, nedavat mlieko do kavy, vyhodit kapucino a podobne kraviny. I slane blbosti nejest. Tak isto vysmazane, mucne a tazke jedla vynechat alebo riadne obmedzit. Dostatok cistej vody, mineralok a caju (nesladene- max. medom) Jest tak ako ti vyhovuje - toto je individualne. Niekto musi 5x denne, inemu staci 3x. Najneskor 2-3 hodiny pred spanim posledne jedlo. Hlavne, co sa tyka stravy ziaden stres, ze teraz musim zjest salat, ked ho neznasam....treba mat z jedla radost. Pozor vsak na velkost porcie. Bez pohybu a sportu to nepojde. Vydaj kalorii musi byt vyssi ako ich prijem. Tak isto je potrebny dostatok spanku.

euka210
24. mar 2021

Male porcie po 2-3h, vela ovocia a zeleniny, mliecne, vylucit slafkosti a podobne somariny. A do toho nejaky pohyb.

banderaska29
24. mar 2021

ja poviem za seba - prestala som jesť pečivo, cukor v akejkoľvek forme, ryžu, zemiaky, mastné vysmážané jedlá... čo jem ? 🙂 zelenina ovocie, strukoviny, tofu, rastlinné mlieka, ovsené vločky. denne zjem pol kila až kilo zeleniny a max pol kg ovocia. Všetko čerstvé, raz týždenne jem domáce masko. preferujem vegánske regáliky v obchodoch, kde si viem slušne nakúpiť náhrady bežných potravin,

Zmizlo mi akné, schudla som, mám lepsie vlasy, eliminovala sa celulitída, cítim sa fantasticky a plná energie. Trávenie mám ako bábo 🙂 prvý týždeň som mala absťáky, teraz si neviem predstaviť stravovanie, ako som mala predtým.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banderaska29
24. mar 2021

@elizabet173 pol roka 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banderaska29
24. mar 2021

@elizabet173 ver mi, keby si mala také akné aké som mala ja, tak by si urobila všetko. ja som sa musela vzdať môjho milovaneho chilli, pamlsiek, chipsov. všetkého. orechy môžem velmi málo, lebo mám na ne alergiu :(
chlieb mi robil najhoršie s tvárou a pritom by som dalal všetko za to, aby som si dala cerstvy chlebík s masielkom... och 😢

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banderaska29
25. mar 2021

@elizabet173 no ja som neskúšala ani kváskový, ani žiadny zatiaľ ...tak sa bojím, aby sa to akné nevrátilo, že si to radšej odopriem. 🙂
ale možno vyskúšam po čase, síce s malou dušičkou ale vyskúšam 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz