Ako sa dostať do kondičky?

21. apr 2023

Chcela by som zacat bicyklovať. Avšak, nemám žiadnu kondičku, nikdy som nesportovala. Ako začať? Ako chytiť kondičku? Mám problémy s kolenom, takže dajake hiit nehrozí. Myslela som, že začnem rýchlou chôdzou aspon tak na 2-3 týždne a potom sadnem na bike na kratšie vzdialenosti. Bude to ok?

buberova
21. apr 2023

Rýchla chôdza je perfektný začiatok! 👍

palculienka40
21. apr 2023

Ja som si kupila elipticky trenazer. Viac sa precvici telo ako na biku.

janett_332
21. apr 2023

jasne, rychlou chodzou som zacala aj ja, postupne som presla do takeho polobehu :D ak sa to tak da nazvat :D a celkovo sa citim ovela lepsie, uz aj viacej vydrzim odbehnut bez prestavky, cize uplne super, stastna som z toho🙂

apolka77
27. apr 2023

Bikujem celý život a mne to príde že na krátke trasy žiadnu kondičku nepotrebuješ, pokiaľ je rovný terén. Kľudne by som do toho šla hneď, netreba čakať 2-3 týždne ...práveže rýchla chôdza je oveľa namahavejsia, telo spali viac energie. Ak sa bavíme o nenáročným teréne.
Ak máš prácu že je bezpečné sadnúť na bike a je to trebárs do 5 km tak začni takto chodiť. Výmen auto za bicykel trebárs aj keď ideš na nákup...keď si zvykneš na bicykel začni predlžovať trasu a terén...najťažšie je vyslapat stúpanie , kopček ..keď budeš chodiť pravidelne kondičku si zlepšis....ja celé leto som mala dosť brutálne stúpanie do kopca.. na 3 občas bolo treba prehadzovacku na 2 som to dala aj keď som funela ako lokomotíva a to v tých najväčších horúčavách...schudla som za celé leto asi 5 kg len tým že som takto slapala do kopca..stravu som vôbec nezmenila...

autor
27. apr 2023

@apolka77 ďakujem ti pekne.