Ako sa dajú zhodiť kilogramy po pôrode?

nina2110
11. sep 2013

Zdravím mamičky 🙂
Chcela by som poprosiť o radu ako zhodiť kilá po pôrode? Malá bude mať onedlho rok a mne sa váha zastavila. Po pôrode dva mesiace išli kilá pekne dole...zhodila som skoro 15 kg, ale teraz to stojí (počas tehotenstva som pribrala skoro 30 kg). Chcela by som zhodiť hlavne z brucha a stehien. Máte nejaké rady ohľadom cvičenia alebo jedálnička, čo vynechať a čo pridať do jedálneho lístka?

Vopred ďakujem. 😎

marylis
11. sep 2013

@nina2110 Poradim ti nejest po 5tej vecer uz absolutne nic. A zo vsetkeho co si das na tanier nechat polovicku 😉 A zarucene pojdes s vahou dolu. Nijako sa neobmedzuj, jedz to co predtym, len menej 🙂 Treba mat vsak pevnu volu.

miku1
11. sep 2013

@nina2110 Cvičiť, cvičiť a cvičiť...upraviť stravu samozrejme 🙂 Super sa mi to píše, však? Len škoda, že sa tým neriadim aj ja. Ja som tiež do 6 týždňov zhodila 11 kg, a teraz za 2 mesiace ledva 1 kg, ale je pravda, že som "nenažraná" a každý deň schrúmem niečo sladké. Už mám doma aj rotoped, či čo to je 🙂 Zatiaľ slúži ako vešiak, tak hádam sa naňho postavím raz 🙂 Musím zhodiť ešte 9 kg, ale ja fakt nemám pevnú vôľu, tak ti želám hlavne tú a potom to už určite pôjde 🙂

dejka77
11. sep 2013

Za predpokladu, ze pojdes spat o 8, po 5 jest nemusis. Ale ak pojdes spat o 10 a neskor tak je to prilis velky casovy odstup a tvoje telo by hladovalo co nie je dobre.
Co ti poradit, no predovsetkym obmedzit cukor, bielu muku, nezdrave tuky, sladke napoje, polotovary - to je taky zaklad. Ja som sa napr. snazila tieto veci nahradit zdravsimi. Miesto cukru pouzivam med, chlieb kupujem celozrny, cestoviny a ryzu hnede, miesto oleja pouzivame mast prip. panensky olivovy olej.
Cvikov je vela, to si musis uz ty vybrat. Poradim ti len necvicit stale to iste dokola, lebo telo si zvykne a uz kila nezhadzuje.

zuzi0110
11. sep 2013

Ja som dala dome 18kg za 9 mesiacov. Nejedla som po 18,00 a 2 krát do týždňa zumba. A zbytočne nejest sladké. To je všetko.

klincek
11. sep 2013

@nina2110 vratit sa do prace 😀 😉
ale vazne..mne najviac pomaha nejest vecer pecivo a sladkosti, samozrejme🙂

nina2110
autor
11. sep 2013

@marylis ďakujem, to po piatej som si myslela, ale nevedela som, že to má aj taký dobrý efekt 🙂 a pre istotu si budem nakladať na malý tanierik :D

nina2110
autor
11. sep 2013

@zuzi0110 ejha, gratulujem k zhodeniu...zumbu som cvičila pred pôrodom, tak si ju opäť zaradím do programu 🙂 diky

bianca2
11. sep 2013

Ja som schudla 10 kg pozvolne pocas prveho roku dcerky, upravila som stravu - skor makrobiotika, a neskor viac ovocia a zeleniny.hlavne nejest sladke.este by som chcela dat dole 4 kg aby som bola spat na svojej povodnej vahe pred tehu.len zas musim obmedzit sladke a pojde to dole.uz by som chcela zacat aj cvicit, to ma clovek potom lepsiu motivaciu nejest hluposti ked sa naderie pri cviceni 🙂 tak uz len si zorganizovat cas pri malej.

nina2110
autor
11. sep 2013

@klincek tak v práci ako učiteľ by som musela behať medzi lavicami počas hodiny alebo počas prestávok naháňať sa s deťmi po chodbe :D :D
sladkosti ja moc nemusím, ja som skôr na slané, ale ani to nie je dobré :( a čo nahradiť pečivom?

matozazzo
11. sep 2013

Strava: jedz pravidelne, 5-6 krat denne mensie porcie, vynechaj (max.raz do tyzdna) mucne jedla, omacky, knedle... Obmedzit sladkosti, pokial sa ich nevies vzdat, kazdy den len maly kusok. Pohyb je dolezity, zacni dlhsimi prechadzkami, chodenie po schodoch, neskor cvicenie. Pi vela vody, nie sladene napoje a mineralky. A nedojedaj po dietati 🙂 Pribrala som 20 kg, do roka som postupne dala dole 15kg, a ked som prestala kojit, do polroka dalsich 5kg. mam opat svoju vahu, takze to ide 🙂 Pri prvej mi trvalo 3 roky, nez som sla na svoju povodnu vahu... A jem aj po 20 hod, ale len nieco male, lebo inak mi byvalo zle, ked som sa najedla o 18 hod a potom nic. Nejaky oblozeny chlebik alebo zeleninovy salat so syrom...

nina2110
autor
11. sep 2013

@matozazzo ďakujem za rady, dúfam, že sa mi podarí niečo zhodiť...rada by som sa vrátila k svojej veľkosti alebo aspoň sa priblížila...tak hlavne mi popriať pevnú vôľu 🙂 a "cica nežer" :D

tweetinka.co
11. sep 2013

ahoj, úprava stravy a pohyb.. alebo náročné dieťaťko 😀 . Ja mám pri sedem a pol mesačnej už menej kg ako som mala pred otehotnením.. (ale žiaľ, nervy.. alebo nestíhanie sa ani najesť)

happyfrog80
11. sep 2013

@nina2110 ak mas smartfón tak si stiahni app MyNetDiary ,je to velmi napomocne a motivacne 😉

klincek
11. sep 2013

@nina2110 no vidis - ani som netusila, aku mas pracu..pri tejto by si paradne schudla! 😅
neboj, pojde to postupne dolu, ked sa zivot trosku utrasie a budes si vediet nastavit rezim. s malymi detmi je to tazke-malo casu na seba..

nina2110
autor
11. sep 2013

@klincek presne tak 🙂 ja som rada ak si dám v pokoji kávu...a to býva tak 1x týždenne

klincek
12. sep 2013

@nina2110 mi hovor, mam dvojicky 🙂..ale uz sa to trosku zlepsuje, maju 2r. a naozaj nejaku zmenu k lespiemu vidim, aj ked to ide pomaly. raz si mozno aj cez vikend pospime 😅

nina2110
autor
12. sep 2013

@klincek jj mrkla som na fotky 🙂 dve dievčence, ale veď to je dvojnásobná radosť 🙂 ja by som brala dve, aspoň by som nemusela prežívať ďalší pôrod a mala by som to pri jednom :D

klincek
12. sep 2013

@nina2110 ano, jeden porod je super vyhoda, stacilo mi🙂. a jasne, robia radost, ale zatial su vo veku, ked je este viacej starosti , su to totiz velmi narocne a uplakane deti, a ja som dost velky nervak, tak bojujem skoro kazdy den-s nimi, so sebou, so zivotom..ale lepsi sa to, len by som prijala, keby sa lepsilo rychlejsie 😅
no niekde som tu citala, ze prvy rok hroza, druhy lepsi, treti za odmenu-zacal nam treti, tak sa tesim 🙂

nina2110
autor
12. sep 2013

@klincek tak to sme asi podobné povahy 🙂 tiež som nervák ale malá ešte väčší a tak tatino robí policajta :Dtak malá bude mať teraz len rok, tak mám sa na čo tešiť ešte 🙂

zuzuliennka1
7. dec 2018

ahojte, o par dni bude mat syn rok, cize som rok po porode. na zaciatku som nekojila, lebo po cisarskom moc neslo, no potom sa to uspesne rozbehlo. na zaciatku tehu som aj schudla, potom standardne pribrala tak akurat, no nevazim sa, vahu doma nemam ale vidim na sebe a na fotkach, ze je to hroza. po porode, hoci dojcim, priberam.. syn mi v noci pekne spi, niesom hore 100x, zobudi sa max. 2x, no unavena zo starostlivosti o neho som aj tak a teraz v zime sa mi ani nechce chodit moc
von.. ste tu niektora, co ste schudli az po dojceni?
upravovat stravu sa snazim, ale moc mi to nejde, rano mam prisernu chut na sladke 🙆🏼‍♀️ ako ste to zvladli vy? odide ta chut na sladke ked odstavim?

ibatereza
27. dec 2018

Tu je tiež niekoľko rád ako schudnúť po pôrode https://www.onlinezdravie.sk/chudnutie-po-porode/

zuzuliennka1
27. dec 2018

@ibatereza no, v podstate vsetko samozrejmosti 🙆🏼‍♀️ ale myslim, ze ako novorocne predsavzatie by to mohlo vyjst, jednak syn uz ma rok, takze pomaly moze jest vsetko a dojcenia uz tolko nebude, pomaly sa aj otepli, tak budeme chodit vela von, nauci sa chodit, tak to sa za nim nabeham a s postupnym znizovanim dojcenia uz nebudu aj take besne chute... podla mna to uz teraz rok po porode moze ist 😏😏