Ako predísť svalovici?

18. mar 2023

Ženy pomoc.
Dnes sme po zime prvýkrát vytiahli bicykle, akosi sme to neodhadli a prešli sme 40km. Veľmi ma bolia stehná, najmä tesne nad kolenom. Dala som si vitamín C,B, zinok, magnezko a trošku minerálky. Dosť sa bojím, že zajtra budem mať hroznú svalovicu.
Čo môžem spraviť, aby som ju nejak zmiernila? Skúšala som si tie stehná aj masírovať.

Ďakujem.

pribinak
18. mar 2023

Striedať teplu a studenú sprchu na nohy, napustiť teplu vodu do jedného vedra a studenú do druhého a šlapať na striedačku v tých vedrach
15 sek v jednom a 15 sek v druhom, potom skrátiť a predĺžiť intervaly

s_o_n_i_k_e
18. mar 2023

Ak je toho fakt moc, ja som si dala aj paralen, lebo je to horúčka svalov, mne to vždy pomohlo zmierniť tu bolesť.

danyelia
18. mar 2023

Ahoj, nabudúce pred/(aj po) takýmto výkonom nezabudni na rozcvičku/strečing. Mne na svalovku pomáhala aj eukalyptová masť, prípadne aj paralen...

pinkgirl
18. mar 2023

Ešte si môžeš dať 1tbl acylpirin - ten pomáha rozpustiť kys.mliečnu, ktorá sa vo svale usadí po záťaži.

macekovam
18. mar 2023

Acylpyrin

tinkavvv
18. mar 2023

Strecing, najlepsie hned po. Ale skus aj teraz co najviac ponatahovat, aj cez bolest.

viestta
18. mar 2023

Svalovica je nahromadena kyselina mliecna vo svaloch. Ta sa musi fyziologicky odburat, lebo sposobuje nieco ako zapalovy proces vo svaloch. Dat si od bolesti nejaku tabetku, pomoze masaz aj teply kupel.

autor
18. mar 2023

Ďakujem idem pohľadať ten Paralen. Predtým som mala stretching, po to už bolo veľmi slabé. Ale skúsim to teda nejak rozhýbať

zuzikak
18. mar 2023

paralen ti nepomoze - to ma ine zlozenie. Uprednostni acylpirin alebo aspirin. Ten dopomaha prekrvovaniu a preto sa nebude tolko ukladat kyselina mliecna v svaloch. Tak isto pred spanim teplu sprchu na namahane svaly a len 2-3 dni vydrzat a nabuduce opatrnejsie s kondickou. Mozes si dat vecer aj strecing ale uz ked budes citit svalovku tak len klud lebo svaly sa musia zregenerovat.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
18. mar 2023

Strečing, pred aj po aspoň po 10 minút.

autor
19. mar 2023

Ženy ja nechápem. Včera večer to bolo ozaj zlé, acilpirin doma nemám tak som si dala len ten Paralen, teplú vaňu, viac tej masáže, a snažila som sa dať si viac stretching. Teraz ráno som sa zobudila a nič! Proste ani stopa bolesti v stehnách. Takže paráda 😊😊 ďakujem všetkým